• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте от няколко месеца търся и чета за ел. Котлетата, но най добре да попитам. Искам да закупя котле на ток за къща 100 кв. Бих желал препоръки и мнения, имам изградена мрежа с радиатори трябва ми само котле, също така искам да спомена, че съм с двуфазен ток защото разбрах че по силните котлета на ток изискват трифазен, но незнам колко киловата да ми нужни за загряване на 100кв. къща не съм на ти с ел котлетата, благодаря предварително.
fbr - майстор
Каква е изолацията на къщата и колко пари най-много си склонен да плащаш на месец за отопление.
пон юли 29, 2019 12:51 pmfbr написа:
Каква е изолацията на къщата и колко пари най-много си склонен да плащаш на месец за отопление.
Склонен съм да плащам до към 300-400 лв на месец , но изолация нямам дограма има измазана е от всякъде вата на тавана има само изолация й липсва но това ще е друга година.
fbr - майстор
Котле за какво ти е тогава. Носложи по всички стаи по един конвектор или радиатор (за баня ел. лира) и си решил задачата. Котлето няма преимущества пред така изброените ел. уреди. Но да си знаеш че при една сериозна зима за 100м2 без изолация 400 лева са нищо. Умножаваш по 2-3.
пон юли 29, 2019 1:21 pmfbr написа:
Котле за какво ти е тогава. Носложи по всички стаи по един конвектор или радиатор (за баня ел. лира) и си решил задачата. Котлето няма преимущества пред така изброените ел. уреди. Но да си знаеш че при една сериозна зима за 100м2 без изолация 400 лева са нищо. Умножаваш по 2-3.
Добре благодаря, но няма ли вариант да използвам създадената мрежа вече с ток?
fbr - майстор
Може, но няма смисъл. Контрола и управлението в отделните стаи е по-точен и по-лесен, когато комутираме електричество, и по-сложен при регулиране на топлоносител.
пон юли 29, 2019 1:35 pmfbr написа:
Може, но няма смисъл. Контрола и управлението в отделните стаи е по-точен и по-лесен, когато комутираме електричество, и по-сложен при регулиране на топлоносител.
Добре тогава да препоръчаш марка а++ конвекторен радиатор за примерна стая 26 квадрата, и другия ми въпрос е няма ли да му дойде тежко на електромера ако са включени и 4-те едновременно?
fbr - майстор
Мога да те уверя че нищо А+++++ не може да има на един конвектор, всички до един са преобразуватели от ток на топлинна енергия 1 към 1. Ще трябва да ги избираш на вкус и на цвят. Освен на мощност, за 26 м2 може би ще трябва да сложиш 2 по 2 киловата, на две различни стени. На електромера едва ли ще му дойде тежко, по-голям проблем би бил, ако имаш партида за електричество на малка мощност.
Само като пример и предложение за промяна на концепцията.
http://www.solarbg.net/%D0%A2%D0%B5%D1% ... c-inverter
Може да се монтира и печица с водна риза, която да гори дърва, и въглища или пелети...
Що пък директно ток?
Иначе, може да се опита, както предложи ФБРто, с духалки или конвектори, във всяко помещение и за следващата година ще има данни за разхода на енергия.
пон юли 29, 2019 2:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
Само като пример и предложение за промяна на концепцията.
http://www.solarbg.net/%D0%A2%D0%B5%D1% ... c-inverter
Може да се монтира и печица с водна риза, която да гори дърва, и въглища или пелети...
Що пък директно ток?
Иначе, може да се опита, както предложи ФБРто, с духалки или конвектори, във всяко помещение и за следващата година ще има данни за разхода на енергия.
В момента съм на такава печка, проблемът идва от там че в повечето случаи само бабата е там а тя просто не може да поддържа нормална температура за това искам да автоматизирам малко нещата.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръка за Ел. Котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: