• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Буфер? За вила? С припалване тук там?
Кой ши топли буфера? Пелетна каминка с интернет контрол?
Навих са.
А колко денги излиза на дедо тва?
data - специалист
+ за печката с дърва / сухи / . Няма нищо друго което да даде 10-12 кв на час ударно . Има разбира се вариант с климатици но бюджета е дебел
пет авг 02, 2019 3:12 pmgandonov написа:
... Децата изкараха зимата в "лятна кухня" ...
Това е една друга бира!
Това всъщност е постоянно обитаване, а не само през уикенда.
Къщата вече е топла. Остава само да покриваш топлинните загуби. Все тая е с какво ще ги топлиш тия 40-50 квадрата.
Въййй, сига забилязах кви си ги писал.
Ако за тебе къщата вече е топла, оставям та в осем сутрин заключен с Куджо , в топлата къща и дръве ще получиш в 18си часа, кога се приберат децата, да запалят.
Ако си оцелял- от студа или от Куджо, след половин час ши са сетиш чи си жив.

data, климатици има 2 в помещението. Не си е работа, не става.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед авг 04, 2019 8:33 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 04, 2019 7:58 pmdata написа:
Няма нищо друго което да даде 10-12 кв на час ударно .
Е как да няма, стига сте драскали глупости! Много повече мощност може да се вкара от пелети или газ, и то дистанционно, и то продължително, не само с наръч дърва!
data - специалист
нед авг 04, 2019 8:28 pmLazarGanev написа:
нед авг 04, 2019 7:58 pmdata написа:
Няма нищо друго което да даде 10-12 кв на час ударно .
Е как да няма, стига сте драскали глупости! Много повече мощност може да се вкара от пелети или газ, и то дистанционно, и то продължително, не само с наръч дърва!
Извине , да допълним - съобразно вложените средства . Щот по твоята логика да монтираме атомен реактор на вила дет се ползва 40-50 дена макс през отоплителният сезон ? Да бъдем реалисти все пак
LazarGanev - "Велик майстор"
Незнанието не оправдава! Топловъздушна пелетна камина е по-евтина от климатик, който е абсолютно неподходящ, пък е споменат в множествено число. Да не говорим, че за бюджет питащия никъде не споменава, иска варианти. Добре е човек да не ръси акъл по непознати теми, за да не изпада в глупави ситуации, от типа на "От Искъро по-глибоко нема". :wink:
andy_forresite - майстор
С 200-300 лева за камина, горяла 2 години, ще има топло.
За доста повече - такса за присъединяване на газ и газов топловъздушен апарат. Със старт и наблюдение от разстояние не знам каква е цената.
Още по-скъпо - изкъртва пода, подово отопление, водни конвектори и термопомпа въздух-вода. Вдигаме още разходите - копае 2 кладенеца и ТП вода/вода.
data - специалист
нед авг 04, 2019 11:19 pmLazarGanev написа:
Незнанието не оправдава! Топловъздушна пелетна камина е по-евтина от климатик, който е абсолютно неподходящ, пък е споменат в множествено число. Да не говорим, че за бюджет питащия никъде не споменава, иска варианти. Добре е човек да не ръси акъл по непознати теми, за да не изпада в глупави ситуации, от типа на "От Искъро по-глибоко нема". :wink:
Дали пък въздухарката е по евтина от климатика ? Или на пелетите са пуснали нощна тарифа ? Мисля че си в глупава ситуация
ky-kyy - майстор
пон авг 05, 2019 1:38 pmdata написа:

Дали пък въздухарката е по евтина от климатика ? Или на пелетите са пуснали нощна тарифа ? Мисля че си в глупава ситуация
Щото продава пелетни камини....ако продаваше климатици, щеше със същата ярост, да ги защитава :lol:
atanasov2004 - специалист
Привет! Аз проблема го реших отдавна :-D Правя минимум 500 литра домашно вино, не знам законно ли е но си ме топли в дългите зимни дни :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "с какво да се топля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: