• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
нед авг 11, 2019 3:23 pmLazarGanev написа:
Не че няма да работи, но нискотемпературна отворена система е крайно неподходяща комбинация,
Дай някаква аргументация, щото така е малко ЕЖК :?:
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 11, 2019 8:02 pmФитилчо написа:
нед авг 11, 2019 3:23 pmLazarGanev написа:
Не че няма да работи, но нискотемпературна отворена система е крайно неподходяща комбинация,
Дай някаква аргументация, щото така е малко ЕЖК :?:
И защо да се аргументирам, да не съм на изпит :cool: ? От къде да почна с аргументацията, от А или от Б? Задаваш въпрос, получаваш 2 отговора, единия аматьорски, но ти харесва и не искаш аргументация, а другия е от специалист, който си изкарва хляба с това, но отговора не ти харесва и затова търсиш аргументация!?! Ми чети!

ПП От мен да мине - ползвай жокер "Кислородна бариера" - какво е, защо е задължителна и т.н. :wink:
Фитилчо - майстор
Глей сега.....
Отдавна се чудя, кога точно да ти полея....
Сега ще е момента
Ако мислиш да си съществуваш тук за да си прокарваш глупостите, ок, няма проблем. Тролове колкото искаш...
Това, което виждам, е че си кофти майстор и се правиш на играч във форума без да даваш инфо....
Да де, ама тук форума не се казва, аз съм кофти селски водопроводчик, а случайно се казва :Направи си сам: и тук се дава инфо, не се правим на големи водопроводчици от прованса....
Ако ме разбираш?!?

Какво мислиш, че по принуда си научил? Някаква ракетна техника.... спокойно, можем да вземем инфото и от други места, не са ни нужни провинцЯлни водопроводчици търсещи изява...
Мерси!
Ти си типичния провансалски водопроводчкик, който си мисли, че е измислил света.... Не, не си !
Продължавай да лъжеш бабичките и да им взимаш парите, нямам проблем с това твое поприще... :lol:
Ahmakov - специалист
Форума, не стига, че с всеки изминал ден изпростява, а вече взе и да изнаглява.
Никой, на никого, с нищо, не е длъжен. Всичко е на добра воля. Особено, когато си го обяснявал десетки пъти, ама кой да търси и да чете.
Айде и от мен жокер.
Помпата си иска предналягане
1. за да не вкарва въздух в системата,
2. за да няма кавитация.
Отворената ти система дали ще и го осигури?
Фитилчо - майстор
пон авг 12, 2019 8:17 pmAhmakov написа:
Форума, не стига, че с всеки изминал ден изпростява, а вече взе и да изнаглява.
Тоест за теб е ок некви провансалски дришльовци дето са запоили 6 тръби да си правят реклама и да го играят над нещата? Тоя точно е тичпино е такъв, винаги се изказва, все едно е измислИл термо-динамиката... без да казва нищо конкретно, разгледай му мненията, ако нещо....
За мен не е ОК!
Форума се казва Напеави си Сам!
:|
LazarGanev - "Велик майстор"
По повод Прованса - няма да ти цитирам Ърнест Хемингуей, за да не ти засилвам комплекса :cool: .
Фитилчо написа:
Не е ли задължително подовото да е само на затворена система? :?:
LazarGanev написа:
Не че няма да работи, но нискотемпературна отворена система е крайно неподходяща комбинация, затова по-добре си затвори системата, не е никакъв проблем - подходящ РС и предпазен клапан.
Айде сега ми кажи не съм ли отговорил кротко, кратко и ясно на твоя въпрос (без да съм ти длъжен) ? Не беше ли и твоето мнение такова, задавайки въпроса? Съжалявам, че ти отговорих - и ти щеше да си доволен, и аз нямаше да получа тази благодарност:
Фитилчо написа:
Глей сега.....
Отдавна се чудя, кога точно да ти полея....
Сега ще е момента
Ако мислиш да си съществуваш тук за да си прокарваш глупостите, ок, няма проблем. Тролове колкото искаш...
Това, което виждам, е че си кофти майстор и се правиш на играч във форума без да даваш инфо....
Да де, ама тук форума не се казва, аз съм кофти селски водопроводчик, а случайно се казва :Направи си сам: и тук се дава инфо, не се правим на големи водопроводчици от прованса....
Ако ме разбираш?!?

Какво мислиш, че по принуда си научил? Някаква ракетна техника.... спокойно, можем да вземем инфото и от други места, не са ни нужни провинцЯлни водопроводчици търсещи изява...
Мерси!
Ти си типичния провансалски водопроводчкик, който си мисли, че е измислил света.... Не, не си !
Продължавай да лъжеш бабичките и да им взимаш парите, нямам проблем с това твое поприще... :lol:
Бъди жив и здрав "столичанино", не заслужаваш моето внимание.
пон авг 12, 2019 8:17 pmAhmakov написа:
Помпата си иска предналягане
1. за да не вкарва въздух в системата,
2. за да няма кавитация.
Отворената ти система дали ще и го осигури?
Ще му го осигури, в това няма проблем. Изискването, за предналягане на Грундфос, е пренебрежимо малко. При 90 градуса е под 3 метра воден стълб, а до 75 градуса е 0.5 метра. Разбира се, при неправилно подбрана или недобре настроена помпа, статичното налягане може да се окаже недостатъчно.
Инак, чувал съм, че затворената система е маалко по ефективна.
Особено пък ако се сравни с отворена, направена палачорската...

Охоооо, Фитиляяяя!!!
С начина си на изразяване, плюс леко диалектни нотки, искаш да подскажеш местожителство.
И ко от туй? Ако си мъшкар, пишеш си именцето, местоживеенето и после думаш кой е с памперс, кой с презерватиф, по дипломатически съображения.
шоп - майстор
пон авг 12, 2019 8:17 pmAhmakov написа:

Помпата си иска предналягане
1. за да не вкарва въздух в системата,
2. за да няма кавитация.
Отворената ти система дали ще и го осигури?
Разбира се, че ще го осигури.
Та хилядите отворени системи с помпи с или без подово да не би да не работят?

Разбира се всичко трябва да се направи с мисъл. РС най-високо на тавана, а помпата долу ( обикновенно мазето) при котела или ТП.

У нас РС е на 9м височина, проблеми няма дори и със зоналната помпа, която е на мансардата и е само на 2.5м под РС.

Относно така плашещата кислородна бариера...
ми има си лек за болестта. Руснаците наливат 100 гр машинно масло в РС. То прави филм и изолира.

Допреди две год бях с масло, дори и изпарения нямаше, Не доливах.
Тази година след ъпдейта на отоплителната система налях 100 гр олио.

Пак руснаците слагат на изравнителната тръба на РС 10-20 литров или колкото е нужнен полиетиленов плик или чувал. Пак не се губи течност. Дори и да има капки конденз те пак се стичат.

Изобщо малки, но полезни хитринки. :idea:
Ahmakov - специалист
Я се обоснови. Как реши, че става без да си видял ОИ и без да си построил една такава диаграмка?
Че даже и на още неизбистрена, дето не се знае колко, какво и как ще се прави!!!

Прикачен файл

Screenshot_20190813-065054.png
LazarGanev - "Велик майстор"
Прав беше дядо Ви Йордан като възкликна: Боже, колко мъка има на тоя свят, Боже! Ама то нещо умно от мужика можеш ли да прихванеш? Масло в отоплителната инсталация?!? И в името на какво? Кое голямо предимство на отворената система искаме да ползваме, че да борим 100 нейни недостатъка с 1000 компромиса?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Профилактика на отоплителната система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: