Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
EPS с пъпки има и българско с цена около 8 лв/м2
Ползвах такова, върши работа и много бързо се навива тръбата без да се навеждаш.
Ако наредиш 100м2 подово през 10 см върху мрежа с опашки ще ме разбереш.

Притесненията ти мрежата да не прекъсне тръба с триене в следствие топлинни движения от загряване и изстиване са излишни. Иначе хиляди подови щяха да са протекли. Виж където има делитационна фуга си слагай гофре или изолация.
1115 - специалист
За мое съжаление ударих на първата греда.
Не съм още измерил всички плочи, но след измазването в хола и трапезарията има 6...7см денивилация.
Явно ще трябва да правя изравнителна подова замазка. Какво мислите вие?
Предложете продукт за бързосъхнеща лесна за слагане подова замазка.
Вероятно ще я правя аз, тъй като не ми се моли и чака седмици наред някой да си отдели от времето за някакви си примрно 10м2.
Видях един продукт на Изомат - SCREED-100. Ползвал ли го е някой, става ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
Много неприятно, но трябва да се прави изравнителна замазка
filmatoplo - майстор
:) 10м2 с вързани очи ще се направи. :supz:
naster - майстор
Тъкмо съм на тази вълна. Единия ден сте пуснали майките, на другия - е готово. Към 5 бъркала отидоха. Станах тесен специалист. Пясък, цимент и малко теракол

Прикачен файл

6384DA4A-222B-4F48-A954-5459BB672379.jpeg Пясък, цимент, малко теракол и хърватския миксер
filmatoplo - майстор
:wink: Тесен специалист и още как .

Прикачен файл

65313763_2361034477556842_3070174732079857664_n.jpg
65313763_2361034477556842_3070174732079857664_n.jpg (85.84 KиБ) Видяна 1556 пъти
1115 - специалист
Колкото и да е тъжно и това лято си замина.
Времето на изравнителната замазка си дойде, но дайте акъл как да определя тия кривини и неравности по пода.
Идеята е как да постигна (измеря и маркирам) еднакво ниво във всички стаи?
Т.е. да не направя изравняване във всяко помещение, но накрая подът да е по-висок в някое?
Един вид как да прехвърля нивото между помещенията?
Gadnyara - специалист
С воден нивелир пренасяте еднакво ниво на стените, примерно на метър височина в първото помещение. После измервате къде е най-висок пода спрямо това ниво.
Става и с лазерен нивелир, но изисква оборудване. :wink:
1115 - специалист
Дай те някой клип, че грам не схващам.
naster - майстор
С воден нивелир (дълъг прозрачен маркуч с вода) се пренася нивото от точка до точка, но си има тънкости, и без помощник ще е много по-трудно. Вземете назаем един лазерен нивелир, най-добре с триножник, от някого и пренесете "линията" от помещение в помещение на еднаква височина с маркери. Тази линия или т. нар. репер ще служи за отправна точка за разликите в нивата на плочата и да се определи нивото на готовата замазка.

Тема "Отопление на къща с водно подово и конвектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: