Най - вълнуващия въпрос зимно време.
GENA1976 - напреднал
съб авг 24, 2019 6:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб авг 24, 2019 1:11 pmfbr написа:
съб авг 24, 2019 10:47 amТрифон П.Трифонов написа:
......
Ето тук е точно така
Ти очила имаш ли?
Заради теб, за да видят и всички, та да могат да сравнят РС и свързването, при Туитката и показаната от мен схема, която свалих от горепосочения сайт.
Също и неправилно настроена помпа на 2ра, та и 3та скорост- ни по мощност на котела, а и изискуемото предналягане за посочената температура от 65 градуса е под половин метър воден стълб.

Ти май нямаш желание да се самообразоваш?!
Последно,да свържа съда на студената вода преди помпата ,а на изхода да сложа АО. :?
съб авг 24, 2019 7:07 pmGENA1976 написа:

Последно,да свържа съда на студената вода преди помпата ,а на изхода да сложа АО. :?
Показах как трябва, обясних на ЦРУто, та прочетоха и другите, в къщи мога всякак и ще ми се получи, а ти направи както прецениш.
Нали трябва да има какво да четем?!!
Andri01 - майстор
Хайде сега напиши го по-бавно,така,че и аз от ФБР-то да го разбера. Преди много бързо си писал и не вързах. е,не че ми дреме на краставичката и доматките ,ама....за оПща кУлтура,де! :? :partyman:
Оотвооооорееенияаааат РС ииииима поооооовеееечеее от две дупкиииии
Като на картинката. Пак ли да ти я туря?
Ииииииизииииисквааааанеееетоооо зааа преееедналяаааагаааане, наааааа ппппооооонННннннпаааатааааа, за което намеква ФБРто, е под 0.05 бара, прииии пооооосоооочеееенааааатааааа Т. Къъъъдеееето и да го ррррррръгна пустия РС, ако туря поооооНпичката на 1, Притката няма го засмуква (въздухът).
Примера който даде Тууууутттт....... е предумишлено изопачаващ ситуацията.
В него има неправилно настроена помпа, РС поставен в банята и само с две дупки- такива не харесвам и кой знае как беше свързан- не ми се чете стара тема, дето нищо не може да се научи.
Андрииии, ша та барна някой ден на маса и ша са обясняваме.
fbr - майстор
Марешки няма ли аптека в Аксаково. Бачка 7 дни в седмицата.
съб авг 24, 2019 10:29 pmfbr написа:
Марешки няма ли аптека в Аксаково. Бачка 7 дни в седмицата.
Като са научиш, обещавам.....хм. нямам шанс.
Бъркаш хората.
fbr - майстор
съб авг 24, 2019 10:46 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бъркаш хората.
Леко, така да се аргументираш някак. Аз, моята аргументация съм я писал няколко пъти, ако трябва, ще я копирам от предишни аналогични теми.
съб авг 24, 2019 10:49 pmfbr написа:
Леко, така да се аргументираш някак.
Аргументите седят в темата, на теб допълнително ли ти трябват?
fbr - майстор
Това, че някъде в нета има публикувана някаква схема, която ти пасва на мирогледа, не е никаква аргументация. Ето тук съм борил един кат теб.
Последна промяна от fbr на съб авг 24, 2019 11:06 pm, променено общо 1 път.
съб авг 24, 2019 10:56 pmfbr написа:
Това, че някъде в нета има публикувана някаква схема, която ти пасва на мирогледа, не е никаква аргументация.
Бе ти не си питащият, ама за него ще допълня.
С РС, свързан с метални тръби, на изхода на камината, се решава проблем при спиране на ток, липса на резервно захранване и общо взето си е предпазен клапан и обузвъздушител- предпазна група.
Като споменах многото дупки, видно и на картинката, дето качих от оня сайт, съдинката е свързана и със (но не само на) студената вода.
Ако е свързан само на студената, а инсталацията е направена с евтини ППР, при инцидентно завиране, в началото, налягането се разтоварва, но парата остава в системата и започва да топи. Лошият вариант е запушване- бе споменато и после евентуално Дум. По малко лошият е поражения от парата в къщата и евентуално по обитателите. Къде бяха аптеките?
Абе лоша работа е, когато се намесва ФБРто.
До тука нищо позитивно от негова страна.
Аргументирах се, г-н.........
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб авг 24, 2019 11:08 pm, променено общо 1 път.

Тема "Място на отворен разширителен съд в системата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: