• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
k_garchev - специалист
Здравейте,предстои ми избор на пелетен котел(само пелетен!)Спрял съм се на три марки,но и други предложения ще са ми от полза.Марките са Defro,Blackstar+ и Nordica.По принцип мисля да използвам само чамови пелети,кои по хубави,кои с по-лошо качество,но не се знае дали няма да пробвам за в бъдеще и слънчогледови.Според вас коя от трите марки е най-добра или пък някоя друга марка има по-добра?
Ако смяташ да пробваш слънчогледови, но само до там и трите стават.
Ако смяташ да се топлиш с изгарянето а слънчогледови- не стават.
Питането ти е уклончиво някак. Това говори, че не знаеш още какво точно искаш.
gnt69 - майстор
нед авг 25, 2019 3:25 pmk_garchev написа:
Според вас коя от трите марки е най-добра или пък някоя друга марка има по-добра?
Котли да искаш по хубави. Например HERZ Pelletstar, друг например ТОЗИ, щом си развързал кесията и искаш хубаво то не е в тия три марки които си посочил. :partyman:
filmatoplo - майстор
Каква площ ще топлиш ,изолирано ли е жилището ,в момента има ли поставени радиатори . :wink:
andy_forresite - майстор
Като почнат да пишат ефективност над 100% ... леле майко. Това е като с котлите на газ. Газът има примерно 9000 вата енергия в 1 Ст куб м, обаче понеже се е запалил в някакъв специален казан, става 10000. Глупости.
За мен един котел ако е малък (пишат го "компактен" че омайващо звучи) значи няма да изкара висока ефективност.
От посочените не знам нищо за нито един. Гледай минималната мощност колко е. Провери екстрите дали ти трябват наистина. Примерно ако ще си на термоглави за чий ще ти е регулиране по външна температура... Сервиз, части, ако се счупи ще има ли кой да го попраеи и в какъв срок, за донастройване... Такива работи. На разни диплянки с фамозни проценти ефективност и как всичко е ехее сипваш 1 чувалче и забравяш, не вярвай. Същото е и за слънчоглед. Виж дали и как се получава, ама на живо виж.
Русе, от де го намери тоя Пелет.....конденз?
Много впечатляващ, като устройство и особено формата на камерата.
Точно като камерата на снаряд с кумулативно действие, без концентратора де.
С тая кондензна технология, сигурно е убиец.
Като гледам, сигурно ще се справя със пепеляви пелети, а чистенето тяма да е много голям проблем с тия пружини и шнека за изнасяне на пепелта.
Цената сигурно и тя е убийствена.
k_garchev - специалист
Честно казано не знам и аз какво искам точно,за това и се допитвам.Цялата инсталация е готова,около 170 глидера на 500 височина.Топлината ще се регулира с термоглави.До колкото изчислявам от прочетеното тук ще ми трябват около 22KW котел.
Слънчогледови съм виждал каква поразия правят след тях и честно казано не бих горил,но пък като гледам цените на дървестните...За това искам АКО може котела да гори и тях,така или иначе ще давам пари и мисля да дам повечко.Главното ми за момента е да не го почиствам всеки ден,което няма как да стане при слънчогледовите пелети,така че те може да отпаднат.Искам обаче да може да изгаря дървесни пелети с по-лошо качетсво.
filmatoplo - майстор
Към Грейко ли клониш :wink: няма лошо.
Дървесни пелети, с по лошо качество, са по проблемни със шлаката си, от слънчогледовите, с пепелта си.
Не е необходимо да се чисти котела всеки ден, щом гори прашливи пелети.
Местиш ръчката нагоре- надолу ежедневно и само изхвърляш пепелника.
Котела чистиш основно на две седмици или месец.
Няма вариант, пелетно съоражение да не се наобикаля. поне през ден.
andy_forresite - майстор
Как са определени тези 22 kw? Нали не е по обявената мощност на глидерите :)

На дървесни може да издържи 1 седмица преди да прелее пепелника. Но и да се случи, това не е проблем. Трябва да има голям бункер за по-рядко наглеждане. Като кг ... 250 кг пелети да хваща. Като литри не съм сигурен, но да предположим 400 литра бункер. Също когато е с ръчка за почистване на тръби те трябва да се задействат на някакъв период.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Избор на пелетен котел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: