Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tzetz009 - специалист
И къде прочете , че се реже кабела на парчета ?!?

А това да ти го преведа ли на разбираем език от руски ( малко го шпрехам :lol: )!!!

"2. Подключите другой конец с холодная проволока или вилка американского стандарта (для подключения к сети электропитания).

3. Оберните нагревательный кабель на водяных трубах или закрепите прямо на трубах, подходят оба варианта. Положите весь кабель на трубы и закрепите его каждые 30 ~ 60 см с помощью термоленты или алюминиевая лента (продается в моем магазине). "

2. Кабела ти е двупроводен и може да работи на 110 V ( в Америка ) , ако се захрани от двете страни . Ще имаш два нагревателя в едно ! В момента захранването се подава от едната страна , а другия край е окъсен !

3. "Положите весь кабель на трубы " - Сложете ЦЕЛИЯТ кабел върху тръбите !!!!!

:partyman: :partyman: :partyman:
ESPACE - майстор
Реже се колкото си искате, може и 50см. Захранват се двете жила от единия край(220-240V), от другия остават разделени(изолирани). Ток протича между двете отделни жила благодарение на съпротивителния "пълнеж". Къде ги прочете тия указания на руски? В линка от първия пост няма нищо такова. Пълнежа на кабела е с температурнозависимо съпротивление с положителен температурен коефициент - увеличава си съпротивлението при нагряване, респективно му спада мощността.
пет авг 30, 2019 6:30 pmtzetz009 написа:
2. Кабела ти е двупроводен и може да работи на 110 V ( в Америка ) , ако се захрани от двете страни . Ще имаш два нагревателя в едно ! В момента захранването се подава от едната страна , а другия край е окъсен !
Откъде ги измисляш тези работи? Дай линк да го видим този интересен кабел

.
пет авг 30, 2019 8:01 pmESPACE написа:
ESPACE, тя работата е ясна, до тука, ма аз да питам- дали тая чудесия си променя съпротивлението (мощността), с промяна на температурата, както се случва с обикновените реотани?
ESPACE - майстор
При обикновените реотани(истинските) тази промяна е много слабо изразена. Тук при този тип кабел е с пъти промяната на мощността. При 65 градуса почти спира да нагрява. При 10 градуса е 20W/m.
tzetz009 - специалист
пет авг 30, 2019 8:01 pmESPACE написа:
...... Къде ги прочете тия указания на руски? В линка от първия пост няма нищо такова....
Точно там ! Линка (е единствен в темата ) съм го отворил от телефон , ако това има значение ! Прочети го пак . Има указания за монтаж и примерни снимки от монтаж !

:partyman: :partyman: :partyman:
ESPACE - майстор
Няма такова нещо в този линк, няма и как да има, защото е абсолютна глупост и няма как да се отнася за този кабел! Нито в описанието, нито в указанията за монтаж пише нещо подобно! Мобилното приложение на Али-то е рядко скапано и кой знае какво си отворил и чел.
Сега проверих, и от телефона се отваря коректно.
Еспасе, ясно е, че "онова" са глупости.
По отношение на обикновените реотани, миналата година мерих една запалка, обявена за 300 ватова. Толкова е, ама при работна температура, а тя е 900 градуса. При 20 градуса е 1100 вата!!!
Измервах и са чесах, понеже UPSа (400вата) виеше на умряло и отказваше да работи. Уж сметките верни, ама не съвсем.
С тия, обаче, хич не съм на ясно.
Lutchezar - майстор
Руските им преводи в Али са отвратителни. Сменете си държавата в настройките и четете на английски. Доста добро е описанието, и според мен има малко общо с руския текст по-горе.
ESPACE - майстор
пет авг 30, 2019 9:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
По отношение на обикновените реотани, миналата година мерих една запалка, обявена за 300 ватова. Толкова е, ама при работна температура, а тя е 900 градуса. При 20 градуса е 1100 вата!!!
Или не е обикновен кантал или обявените 300W не са верни. По скоро второто, малко ми се виждат 300W за палене но може и да греша.
kozl - майстор
пет авг 30, 2019 9:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Еспасе, ясно е, че "онова" са глупости.
По отношение на обикновените реотани, миналата година мерих една запалка, обявена за 300 ватова. Толкова е, ама при работна температура, а тя е 900 градуса. При 20 градуса е 1100 вата!!!
Измервах и са чесах, понеже UPSа (400вата) виеше на умряло и отказваше да работи. Уж сметките верни, ама не съвсем.
С тия, обаче, хич не съм на ясно.
Промяната на съпротивлението на реотаните е свързана с високи Т. Примерно при крушка с нажежаема жичка, там е в пъти. При работната Т на нагревателите за готварски печки не е забележително изразена.
За нагревателите против заледяване, които работят в нисък Т диапазон, пък хич.
За пример на нарастващо съпротивление мога да посоча подгревните свещи на дизела. При първоначално подаване на ток през аналогов ампермер до 100А едновременно на 4 свещи стрелката удря в края на скалата и в последствие след нагряването им пада под 60А.
А па тия "умните" нагревателни кабели видях, че са яко навлезли в употреба при климатиците. Връзват ги към захранването на външното тяло без никакви контролери и зима и лете под напрежение :shock: Не съм имал до сега възможност да тествам това като е топло харчи ли ток и ако да за кво требе да е под напрежение :?
Последна промяна от kozl на съб авг 31, 2019 7:49 am, променено общо 1 път.

Тема "Подгряване на шахта с ел. кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: