Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб авг 31, 2019 6:29 amESPACE написа:
Или не е обикновен кантал или обявените 300W не са верни. По скоро второто, малко ми се виждат 300W за палене но може и да греша.
Верни са ватовате.Това е новата на Грейко, старата беше 120, нея не съм я мерил, но си палеше- не беше кантал.
Hursa - майстор
чет авг 29, 2019 6:14 pmgandonov написа:
Обемът на въздуха в шахтата е около 0,6 куб.м.
Колко е дълбока шахтата. На каква дълбочина е водомера (и тръбите към/от него).
gandonov - специалист
пет авг 30, 2019 8:01 pmESPACE написа:
Реже се колкото си искате, може и 50см. Захранват се двете жила от единия край(220-240V), от другия остават разделени(изолирани). Ток протича между двете отделни жила благодарение на съпротивителния "пълнеж"...
ESPACE го е обяснил прекрасно.
Само да поясня, че комплектът е 50м кабел + една шепа накрайници. Те са два вида: - единият се слага на захранвания край(220-240V), а другият е изолиращ, за другия край на всяко парче.
Hursa написа:
Колко е дълбока шахтата. На каква дълбочина е водомера (и тръбите към/от него).
Шахтата е с размери: 1.10х0.70 (дължина/широчина) и 0.90 дълбочина. Обем ~0,7 куб. метра
Тръбите и водомера са на около 50см дълбочина.

Този уикенд изолирах шахтата и навих 9м кабел (180W по документация) по тръби, водомер и около хидрофора. Лепнах го тук-там с алуминиево фолио.
Направих тест и кабела грее доста добре. Мисля, че ще подгрява достатъчно. Засега оставям шахтата така и чакам да застудее.
Следващата проба ще направя когато температурата падне към нулата. Ще видя дали силата на нагряване се влияе сериозно от външната температура.

Това е засега. Очаквайте update в края на октомври или началото на ноември. :)
Последна промяна от gandonov на пон сеп 02, 2019 1:07 pm, променено общо 1 път.
Djack - специалист
Моята шахта е със същите размери! Взех два листа стериопор с дебелина 50-60мм. (не помня вече) сложил съм ги плътно на 1 педя под металния капак върху борд пак от стериопор и вече 4 години нямам проблем, хем шахтата е на северната страна на къщата, района е планински и зимата падат доста температурите!
burd - специалист
Сложиш си кабел- добре, ама защо? Това се прави , като очакваш шахтата със стереопор и ментеш няколко чувала от тия, въглощарските, пълни със слама. Ама да е плътно отстрани и отгоре. Вилата ми е на високо, така го направих и,понеже съм идиот не я зазимих. Нямаше ядове

Тема "Подгряване на шахта с ел. кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: