• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
Аз ползвам същия Салус и съм доволен.

п.с. 150м2 със добра изолация 5т пелети ще имаш и за догодина.
gnt69 - майстор
чет сеп 19, 2019 1:36 amspeka_rs написа:
Аз ползвам същия Салус и съм доволен.
Въпросът е ако сега си купуваш стаен би ли си купил същия или някакъв с WI-FI.
И аз имах Салус и бях доволен от него ама изкара един сезон и си вземах с интернет управление. :partyman:
Сега например съм във Видин цяла седмица ама мога да си гледам, да паля и гася от тук. Жената най много да я накарам да изхвърли две три лопатки пепел от котела. Голямо удобство е да знаеш какво става в къщи когато няма хора там.

Прикачен файл

Screenshot_20190919-080954.jpg
Screenshot_20190919-080954.jpg (72.47 KиБ) Видяна 1403 пъти
speka_rs - майстор
Много е хубаво да имаш такива екстри. Поне аз няма да го ползвам кой знае колко много, защото постоянно има някой в къщата. Може би ако си доста време отдалчен ще е хубаво да имаш някакво наблюдение.
valqta - напреднал
чет сеп 19, 2019 1:36 amspeka_rs написа:
Аз ползвам същия Салус и съм доволен.

п.с. 150м2 със добра изолация 5т пелети ще имаш и за догодина.
Колега,взех този Салус- сложих батериите,за да видя как реагира на температурата в стаята и дали ще отчита правилно,но нещо не ми харесва,как измерва - мисля,че не отчита правилно за по-сигурно ще взема и един термометър,за да ги сравня,но според мен има нещо нередно!
При теб как е ?
valqta - напреднал
чет сеп 19, 2019 1:36 amspeka_rs написа:
Аз ползвам същия Салус и съм доволен.

п.с. 150м2 със добра изолация 5т пелети ще имаш и за догодина.
Колега,взех този Салус- сложих батериите,за да видя как реагира на температурата в стаята и дали ще отчита правилно,но нещо не ми харесва,как измерва - мисля,че не отчита правилно за по-сигурно ще взема и един термометър,за да ги сравня,но според мен има нещо нередно!
При теб как е ?
speka_rs - майстор
Ами не съм ги мерил супер точно, ама ще ги премеря и ще кажа имам лазерен термометър ще ги проверя.
valqta - напреднал
пет сеп 20, 2019 11:42 amspeka_rs написа:
Ами не съм ги мерил супер точно, ама ще ги премеря и ще кажа имам лазерен термометър ще ги проверя.
супер! Благодаря ти! Ще чакам да пишеш! Иначе има в настройите да се регулира точността- до +3 или -3 градуса- щом са го направили като опция,значи не е много точен в измерването,което никак не е добре! Ако има такъв проблем,ще го върна и ще закупя - computerm !
Не бързай! Първо, трябва му известно време да се "темперира" самата джаджа.
После, нормално е да има възможност за корекция. Всички електронни термоглави, които съм купувал, си го имат в менюто. Стайния ми също.
Корекцията е, за да нагласиш на теб да ти е добре, на диванчето, щото няма да висиш на стената до термостата я. Примерно, задаваш му -2, той си мисли, че му е студено и дава жега на парното, за да ти е по топло на теб, седнал пред телевизора.
valqta - напреднал
пет сеп 20, 2019 11:54 amТрифон П.Трифонов написа:
Не бързай! Първо, трябва му известно време да се "темперира" самата джаджа.
После, нормално е да има възможност за корекция. Всички електронни термоглави, които съм купувал, си го имат в менюто. Стайния ми също.
Корекцията е, за да нагласиш на теб да ти е добре, на диванчето, щото няма да висиш на стената до термостата я. Примерно, задаваш му -2, той си мисли, че му е студено и дава жега на парното, за да ти е по топло на теб, седнал пред телевизора.
Ааа,така ли било джанъм! Това е добре,прав си,но имам чувството,че не измерва правилно температурата в стаята!
Има настройка и за хистерзиса- фабрично е на 1 градус,но може да се направи и на 0,5 - как е по-добре, джанъм? :D
gnt69 - майстор
пет сеп 20, 2019 12:06 pmvalqta написа:
Има настройка и за хистерзиса- фабрично е на 1 градус,но може да се направи и на 0,5 - как е по-добре, джанъм? :D
Една от причините да продам моя беше хистерзиса че е 0.5. Това значи ако си нагласил 22 гр ще спре на 22.5 и ще включи на 21.5гр. Аз тоя градус го усещах и не ми беше комфортно.
Колкото е по малък е по добре.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: