• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valqta - напреднал
:? [-o<
maistora1965 - специалист
нед сеп 15, 2019 11:39 amvalqta написа:
:? [-o<
Какво искаш да прави стаиният термостат и какво ти искаш да правиш с него това уточни.Аз съм с такъв https://thermal.bg/%D1%82%D0%B5%D1%80%D ... t-15___231 избрах го на е защото е евтин а защото температурата е с по едри цифри при повечето модели температурата в стаята е с дребни.Моят пуска и спира помпата на радиаторният гръг защото е отделен при теб ако гаси и пали горелката няма да си много доволен но все пак се допитаи до инсталаторите които ще ти монтират котела.И наи важното ще слагаш ли термоглави на радиаторите.
morfei1 - специалист
Когато термостата спре помпата на радиаторния кръг, какво се случва с котела? За кой/какво работи?
нед сеп 15, 2019 8:48 pmmorfei1 написа:
Когато термостата спре помпата на радиаторния кръг, какво се случва с котела? За кой/какво работи?
Някой го играе интелигентно еквитермичен, като врътка температурата на котела според Натали Трифонова (нямам нищо общо, просто и аз съм красив) така, че котела да не работи залудо, а термостата да си гледа простата работа.
valqta - напреднал
нед сеп 15, 2019 7:59 pmmaistora1965 написа:
нед сеп 15, 2019 11:39 amvalqta написа:
:? [-o<
Какво искаш да прави стаиният термостат и какво ти искаш да правиш с него това уточни.Аз съм с такъв https://thermal.bg/%D1%82%D0%B5%D1%80%D ... t-15___231 избрах го на е защото е евтин а защото температурата е с по едри цифри при повечето модели температурата в стаята е с дребни.Моят пуска и спира помпата на радиаторният гръг защото е отделен при теб ако гаси и пали горелката няма да си много доволен но все пак се допитаи до инсталаторите които ще ти монтират котела.И наи важното ще слагаш ли термоглави на радиаторите.
Навсякъде имам поставени термоглави!
valqta - напреднал
нед сеп 15, 2019 9:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 15, 2019 8:48 pmmorfei1 написа:
Когато термостата спре помпата на радиаторния кръг, какво се случва с котела? За кой/какво работи?
Някой го играе интелигентно еквитермичен, като врътка температурата на котела според Натали Трифонова (нямам нищо общо, просто и аз съм красив) така, че котела да не работи залудо, а термостата да си гледа простата работа.

Трифонов,честно казано ми се въртеше в главата,дали аджеба имаш родствена връзка с Наталито Трифонова ! :D
Сподели нещо по темата,но на по опростен език, та да мога и аз да го разбера :D ! ( доста невеж съм,но мисля,че тук ще се понауча доста от Вас)
За RB STAR или RB и за термостата ! Поздрави!
Трудно и "обемисто" е да се обясни как е най удачно да се отоплява едно средноголямо жилище с пелетно съоражение. Препрочитам темата и тя ми напомня, че сега ще топлиш 150, а след няколко години още толкова.

То си е отопление с твърдо гориво, което пък за да изгаря ......

Нееее, много е дълго, нямам нерви, а който и да се наеме да пише лекцията;
-няма да е съвсем изчерпателен, понеже е любител, като мен.
-няма да прочетеш пълната версия, написана от професионалиста- работата му не е да преподава, а да работи.

Направо пиша, което бих направил аз, на твое място и с моите знания (разбирания).
Грейко Експерт 20 защото;
-може да изгаря по евтини слънчогледови пелети-
-повече от тази мощност ще ти е нужна през 3% от времето, през отоплителният сезон, но ако разполагаш с по мощен котел, няма да можеш да го вкараш в режим през 60% от времето. Тоест, ще губиш повече, а аз ти препоръчвам по печелившият компромис....каква глупост, ама звучи интелигентно, хаха.
-добавянето на буфер е скъпа екстра, която може да отпадне, като необходимост, много скоро и е повече нужна за по преоразмерени мощности.
При мен отпада след само 4 сезона.
-през 80%, от отоплителният сезон, 20 киловата няма да са нужни за твоите 300 квадрата, през 17% от сезона ще са оптимални, а през останалите 3% няма да ти достигат между 1 и 5 киловата, от които можеш да се лишиш с цената на градус-два-три в някои необитаеми помещения.
Помисли колко народ се разполага в два етажа по 150 квадрата!
maistora1965 - специалист
нед сеп 15, 2019 8:48 pmmorfei1 написа:
Когато термостата спре помпата на радиаторния кръг, какво се случва с котела? За кой/какво работи?
Моита горелка е друга не е Греико когато радиаторите спрат грее боилера и поддържа температурата в котела той не изстива просто обясних на колегата за термостата а иначе темата е много обширна.Опаа Трифон ме изпреварил личи си военната подготовка.
нед сеп 15, 2019 10:41 pmmaistora1965 написа:
...Опаа Трифон ме изпреварил личи си ...
Майсторе, просто съм айляк тая вечер. За никъде не бързам вече.
Някои ползват сурат тефтера, аз пък съм тука, а навсякъде може да сгреши човек.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед сеп 15, 2019 10:52 pm, променено общо 1 път.
valqta - напреднал
нед сеп 15, 2019 10:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
Трудно и "обемисто" е да се обясни как е най удачно да се отоплява едно средноголямо жилище с пелетно съоражение. Препрочитам темата и тя ми напомня, че сега ще топлиш 150, а след няколко години още толкова.

То си е отопление с твърдо гориво, което пък за да изгаря ......

Нееее, много е дълго, нямам нерви, а който и да се наеме да пише лекцията;
-няма да е съвсем изчерпателен, понеже е любител, като мен.
-няма да прочетеш пълната версия, написана от професионалиста- работата му не е да преподава, а да работи.

Направо пиша, което бих направил аз, на твое място и с моите знания (разбирания).
Грейко Експерт 20 защото;
-може да изгаря по евтини слънчогледови пелети-
-повече от тази мощност ще ти е нужна през 3% от времето, през отоплителният сезон, но ако разполагаш с по мощен котел, няма да можеш да го вкараш в режим през 60% от времето. Тоест, ще губиш повече, а аз ти препоръчвам по печелившият компромис....каква глупост, ама звучи интелигентно, хаха.
-добавянето на буфер е скъпа екстра, която може да отпадне, като необходимост, много скоро и е повече нужна за по преоразмерени мощности.
При мен отпада след само 4 сезона.
-през 80%, от отоплителният сезон, 20 киловата няма да са нужни за твоите 300 квадрата, през 17% от сезона ще са оптимални, а през останалите 3% няма да ти достигат между 1 и 5 киловата, от които можеш да се лишиш с цената на градус-два-три в някои необитаеми помещения.
Помисли колко народ се разполага в два етажа по 150 квадрата!
Много ти благодаря за отговора! Значи,майстора който е при мен,ми каза,че трябва да е Грейко експерт 30 кв.понеже сме сложили и доста радиатори!
Та. остава последно този- 30 кв,въпреки че доста поспорих с него! Въпроса ми е,дали да е обикновенната горелка или да е RB STAR ,и някой ако може да сподели ,този термостат дали ще е добър- COMPUTHERM Q7RF :) Желая здраве на всички!

П.С Преди малко четох статия,че в Турция заваляло сняг !дали няма да е страшна зима? :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: