• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stridata - специалист
Аз знам, че запалката на "звездата" е по-добра от старата :sad:
morfei1 - специалист
пон сеп 16, 2019 6:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
.
Те ми го новия. И аз нямам опит, но поне не ми се е налагало да поправям скъпи грешки и да избирам втори път за отоплителна инсталация.
https://satex.bg/bg/product/458.html
Взема ли го? Да не продаваш HmIP? По нататъка, сподели впечатление как е.... може и по телефона.
filmatoplo - майстор
Запалките на горелките Грейко са еднакви за моделите РБ и РБ Стар , и са японски керамични :wink: едно време пак бяха керамични но китайски :wink:
Старата, новата, вече няма запалки 120 вата. Сичко е на 300вата, демек и СТАРчето и нестарчето, се са с "новата" запалка.
Мойта изгоря миналата година, та сега го смятам за "тунинг" с новата запалка.
Само дето не намирам разлика в запалването на пелетите, Страдивари.

Морфине, няма да продавам Хоумматика. Просто ще си довърша "умното" отопление с елементи от Бош. Грехота е да си карам Газката без да ползвам сички екстри. И датчик, външен, също ще купя.
valqta - напреднал
Значи не съм сгрешил! Благодаря на всички,които ми помогнаха при избора!
Вече съм горд собственик и влизам в "семейството" на Грейко - комбиниран Котел - Greyko expert 30 kw + Горелка Greyko RB 30
Остана само да взема стаен термостат- Някой да каже между тези двата се двоумя- мисля,че Филма,може да ме насочи!?
-COMPUTHERM Q7RF или SALUS 091FLRF =D>
ср сеп 18, 2019 10:15 pmvalqta написа:
Значи не съм сгрешил! Благодаря на всички,които ми помогнаха при избора!
Вече съм горд собственик и влизам в "семейството" на Грейко - комбиниран Котел - Greyko expert 30 kw + Горелка Greyko RB 30
Остана само да взема стаен термостат- Някой да каже между тези двата се двоумя- мисля,че Филма,може да ме насочи!?
-COMPUTHERM Q7RF или SALUS 091FLRF =D>
Относно мощността ти си вторият човек, на когото казвам 20, а той (ти) избира 30- да има.
Отоплението е като живота- карай си го равномерно, ако можеш, щото бурният харчи повече.
Нищо, хубавото е ,че разликата няма да е голяма и сам ще се убедиш.
Дали ще си искрен и ще споделиш- Божа работа, но другият е колега и сигурен съм, че аз ще настройвам контролера, щото не чух името на известен инсталатор във Варна.
valqta - напреднал
ср сеп 18, 2019 11:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср сеп 18, 2019 10:15 pmvalqta написа:
Значи не съм сгрешил! Благодаря на всички,които ми помогнаха при избора!
Вече съм горд собственик и влизам в "семейството" на Грейко - комбиниран Котел - Greyko expert 30 kw + Горелка Greyko RB 30
Остана само да взема стаен термостат- Някой да каже между тези двата се двоумя- мисля,че Филма,може да ме насочи!?
-COMPUTHERM Q7RF или SALUS 091FLRF =D>
Относно мощността ти си вторият човек, на когото казвам 20, а той (ти) избира 30- да има.
Отоплението е като живота- карай си го равномерно, ако можеш, щото бурният харчи повече.
Нищо, хубавото е ,че разликата няма да е голяма и сам ще се убедиш.
Дали ще си искрен и ще споделиш- Божа работа, но другият е колега и сигурен съм, че аз ще настройвам контролера, щото не чух името на известен инсталатор във Варна.
Аз,понеже ще топля и втори етаж!
Дано да работи икономично,ще се радвам,ако помагаш със съвети за настройките (ако се наложи)
- понеже... преполагам знаеш,че ще съм като индианец пред комютър! :mrgreen:
ср сеп 18, 2019 11:16 pmvalqta написа:
Аз,понеже ще топля и втори етаж!
Дано да работи икономично,ще се радвам,ако помагаш със съвети за настройките (ако се наложи)
- понеже... преполагам знаеш,че ще съм като индианец пред комютър! :mrgreen:
Тони, попрехвърлих темата, за да си припомня, че ще топлиш ( в бъдеще) 300 квадрата.
Ще ги топлиш, ама в бъдеще, а пък са и с 10см изолация.........
Значи, предстои ти отопление на 150 изолирани, дето се нуждаят от ок 10-12 киловата, в студът. Така не е проблем за 30ската, проблемът идва в по меко време.
Дори и в бъдещето, освен че няма да топлиш всичките 300, на двата етажа, топлоизолацията си е доооста сносна.
Икономично...хм....по икономично щеше да е с 20 киловата, които смятам за напълно достатъчни, но да не те плаша- разликата не е голяма.
Важното е, че сега си спокоен, щото топлото е гарантирано, а това е важното.
valqta - напреднал
ср сеп 18, 2019 11:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср сеп 18, 2019 11:16 pmvalqta написа:
Аз,понеже ще топля и втори етаж!
Дано да работи икономично,ще се радвам,ако помагаш със съвети за настройките (ако се наложи)
- понеже... преполагам знаеш,че ще съм като индианец пред комютър! :mrgreen:
Тони, попрехвърлих темата, за да си припомня, че ще топлиш ( в бъдеще) 300 квадрата.
Ще ги топлиш, ама в бъдеще, а пък са и с 10см изолация.........
Значи, предстои ти отопление на 150 изолирани, дето се нуждаят от ок 10-12 киловата, в студът. Така не е проблем за 30ската, проблемът идва в по меко време.
Дори и в бъдещето, освен че няма да топлиш всичките 300, на двата етажа, топлоизолацията си е доооста сносна.
Икономично...хм....по икономично щеше да е с 20 киловата, които смятам за напълно достатъчни, но да не те плаша- разликата не е голяма.
Важното е, че сега си спокоен, щото топлото е гарантирано, а това е важното.
Трифонов,още веднъж благодаря на теб и на всички останали! Ти пръв се отзова-далечко си ми,иначе, каса бира (черпавах отМаа !
В началото наистина бях доста объркан,но сега смятам,че съм понаучил нещичко!
Редовно ще влизам във форума,за да питам,а пък,защо не след време и аз да помагам - :D
Пък, нека който знае оптималните настройки на горелката,нека да сподели- да работи хубаво и икономично :D :D :D
Заплатих 5 тона пелети - цена 2100 лв (проверени са и са с доста добро качество) дано да ми стигнат за целият сезон !?
FILMATOPLO или който друг знае - ако може да сподели за термостатите! Да сте живи и здрави всички!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: