• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон дек 02, 2019 5:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 02, 2019 4:55 pmfilmatoplo написа:
Не правя реклама ,въпреки че правя ,бях казал че постоянно търся добрите продукти и откривам ли ги преминавам на тях -защо да страдат хората .Нали минах през всевъзможните продукти на пазара -горелки ИВГ ,горелки Фероли,горелки Бурнит ,горелки на Ерато ,горелки Грейко,-е колко бате с пушляци . :wink:
Тея скъсани гащи, на гъзъ ти, с пари от ония "пушляци" ги искара, "Бате".Тея, къде смея окъсали, та ни е докарала до тука, малко ни е трудно да те последваме, щото или си караме на евинкото или си надмогваме и мятаме пашалъка.
И ти знаеш, че да се надаш сал на Биодома, гладен си остана и пак "пушляци" че ръчкаш, ма земи слези на земята, "Бате"!
Точно така! Филме, чакаме те на земята :cool: ! Върни се, това което ти се привижда е илюзия, химера! Върни се при нас, слез на земята Филме! Ние сме тук и те чакаме, няма да те изоставим! :-D
prascho - майстор
Явно с тая "еволюция" е стигнал чак до Марс :-D . Надявам се бъдещия "AI" да не се окаже "Алибаба" интелект... Най-добрия индикатор за продукт/услуга е пазара.
filmatoplo - майстор
:) Кой от вас кара Лада ,готина кола.С тази марка котли нямам нищо общо ,просто поредното по добро ,обясних че предпочитам компактните модели ,ако трябва ще ги изброя.Чакам също една друга уважавана от мен марка да ги пусне в производство и от техните ще ползвам.След година -когато и вие ще минете на тях -аз тогава да ви свалям ли от клона :wink:На снимката -когато бях на Марс. :wink По темата -на пазара има много пелетни продукти ,прочетете ,вижте ,пипнете,чуйте отзиви и си изберете .

Прикачен файл

a870da44570.jpg
a870da44570.jpg (79.08 KиБ) Видяна 1876 пъти
morfei1 - специалист
Колкото и да е еволюирал този оранжев пелетен сандък, си иска зареждане и чистене. Колко е добър, времето и експлоатацията ще покаже, аз не бих го хавалил толкова, още преди първия му сезон. Нека да изкара няколко сезона. Първоначално всички работят перфектно. После се почва, гори много, прави сажди, неще да запали и т.н.т и т.н.т. Ама котела е супер, пелетите са скапани, кумина няма тяга ала, бала....

От монтажи не разбирам, нито искам да разбирам, но обичам подредените неща. Това на предходната снимката ми харесва, изглежда добре, стегнато, подредено.
filmatoplo - майстор
Добър въпрос ,проучил съм топлообменника и контролера ,за топлообменника -представлява правоъгълник с около 36 бр димогарни тръби с пружини за чистене -напълно достатъчно добър и дуракоустойчив без скрити ниши където да задържа пепел.Контролера-следи горенето да е винаги оптимално за горивото ,следи постоянно подналягане в горивната камера -тоест наваксва промените в тягата в комина .Държи постоянна температура в горивната камера на съответните степени.И куп други не ги помня наизуст ,например -не може да излиза топлина от топлообменника засмукана от комина ,буквално не изстива бързо .За такива неща ми харесва ,е без да искат -са ми уцелили и любимия цвят .
filmatoplo - майстор
Днес на една 4 годишна горелка модел на Ерато и се премъчила нещо бобината на моторчето на малкия шнек ,че го поръчах да го подменя .По някаква причина явно е паднал лака на намотките ,без натоварване върти 40 сек и спира със загряване на бобината ,седи си под товар без да грее повече и след 20 сек се сеща да върти отново .Това го прави през платката и когато директно е включен мотора на захранване в мрежата .Добре че чичо Филм и намери болката :wink: Пиша го това да се знае че има решение както и добър сервиз от Ерато.
Какво ви е мнението за компактните котли на "MCZ"?Чух доста добри отзиви...
Да , но сега имат нови модели или поне външно изглеждат различно
нед ное 10, 2019 9:12 pmfilmatoplo написа:
:) Решил съм -няма да се занимавам с пелетарници от сегмента -котли,външни шнекове,маркучи ,стърчащи горелки и бункери ,минавам на -интелигентните компактни видове . :wink:
Здравейте, на път съм да използвам коментирания от Вас продукт и видях,че сте много доволен от БИОДОМ 27С5 и бих искал ако е възможно да Ви задам няколко въпроса, стига разбира се да не Ви преча. Мога ли да получа от Вас мобилен номер, на който да се обадя?Аз се казвам Иван Георгиев и съм с номер 0887847261.
Благодаря Ви много предварително.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: