• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valqta - напреднал
Здравейте на всички! Първо,много се извинявам,ако има вече такава тема,не успях да намеря- моля да ме извините!
Сигурен съм,че много от Вас са били пред същата дилема- Решили сме да минем на отопление с пелети -
етаж от къща- изолиран с 10 см изолация - квадратура около 150 кв.м ! Какъв котел и каква горелка да избера?

Имам вече предложение,а и четох тук,каквото успях да намеря-
1-во- Golden fire комплект котел и горелка - 48 kW
2-ро - Greyko expert 30 с горелка Greyko RB Star 30
и 3-то - което обмислям и видях,колега във форума да пише,че е добра комбинация- горелка Greyko RB Star 30 с котел Golden fire 48
или предложете нещо,което Вие мислите,че ще съм по-доволен!

Наистина ще съм Ви много благодарен- инвестицията никак не е малка и се надявам да се спра на нещо,от което ще останем доволни!
Поздрави,Тони!
Последна промяна от valqta на пон сеп 09, 2019 8:45 pm, променено общо 2 пъти.
Лоби бара на шведския ли ши топлиш?
valqta - напреднал
пон сеп 09, 2019 8:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Лоби бара на шведския ли ши топлиш?
Извиянвам се! Не споменах ! 2-ри етаж от къща- изолиран с 10 см изолация - квадратура около 150 кв.м !
andy_forresite - майстор
Вземи комплект между 15 и 20 kw, не повече.
Вижте Pelletherm Marathon 20 kw дали ще ви допадне. С този комплект пишат че може да се ползва един месец без намеса, с изключение досипването на дървесни пелети разбира се.

За агропелети подходящи са greyko RB Star 20 kw + Greyko exotic 20 kw \или пелетния вариант Expert 20 с една вратичка/. С агропелети обслужването е всеки ден. Пепелникът на Еxpert 20 kw се пълни за 1 ден с изгаряне на пелети от слънчогледови обелки. Екзотик е с по-голям пепелник от Експерт.
Браво Анди, машина си (шевна, тип Шмайзер)!

Обособено котелно ще има ли, къде ще е техниката?
valqta - напреднал
пон сеп 09, 2019 9:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Браво Анди, машина си (шевна, тип Шмайзер)!

Обособено котелно ще има ли, къде ще е техниката?
Да,днес довършихме постройката за котелното в двора на къщата!
пон сеп 09, 2019 10:08 pmvalqta написа:
Значи Анди е препоръчал правилните препоръки.
Което и 20 киловатово съоражение да избереш, няма да сгрешиш.
Мисля че има и по удачен вариант, по отношение на мощността, но без възможност за изгаряне на евтини пелети. Според мен, повече от 15 киловата не са нужни.
Подкрепям Анди за Грейко 20 киловата.
morfei1 - специалист
Аз топля два етажа по 70кв. неизолирани, но с външна мазилка, със стара двойна дограма.

Средния ми разход за целия отоплителен сезон 180-210дни за двато етажа вече две години подред, (водя си много точно и стрикно сметките) е 6,60Kw/h, което е 1,5кг. на час за целия сезон. Грубо по 3,30Kw на етаж. Зимата на 2016 думна 500кг повече. да прибавим още 0,5Kw/h отгоре.

Котела ми е 35kw комплект с горелка 25Kw от евтините, пелетите са ми някви неги знам кви от Пловдив :-D .

Мисля този сезон да стартирам с настройки на горелката - 15Kw. което се явява двойно повече от средния ми разход за целия отоплителен сезон.

Сам си прецени с тези 45Kw котел и 30Kw горелка какво ще правиш. При положение, че при мен загубите са поне 30-35% отгоре спрямо твоите по груби сметки.

Edit:

Сега видях, че си допълнил - няма да са 150кв. а ще са 2ет. х 150кв. Дори и така, пак ще имам 15% повече загуби от теб по груби сметки.
Последна промяна от morfei1 на вт сеп 10, 2019 10:44 pm, променено общо 2 пъти.
Антон С. - специалист
Само за пример - по препоръки от хора, които много уважавам :prayer: , поръчах пелетна камина 16 kwt , с която ще топля 200 квадрата къща на три етажа. Представям си, ако бях попитал за котел 45 kwt, какво щяха да ме направят :axe:
Антон С. - специалист
пон сеп 09, 2019 9:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Браво Анди, машина си (шевна, тип Шмайзер)!

Призната машина... Анди, поръчах дизайна - ще дам отзиви, ако не бързаш.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: