• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Ст.Т. подава сигнал на горелката. В този момент трябва да затвори и ТГ в това помещение и енергията която е в котела да се доразпредели там където има нужда.
Ако Ст.Т. е в най обитаваното помещение като п.ъднете по два пъти и термостата подаде сигнал на горелката след доста време, а в северната стая има нужда от топлина?
За мен въпроса е решен с програмируеми ТГ
andy_forresite - майстор
Дайте мнения и за други предложения за пелетни комплекти. То всяка тема завършва или с Грейко или с нищо. Не е нормално това. Има и други производители. Пишете отзиви и за други.

Стайният иска балансиране, някои условия характерни само за него (компактност на къщата, добри топлотехн. х-ки, оразмеряване на радиаторите, съблюдаване с други топлоизточници като РС, ТВ, хладилник, готв. печка, готвене на котлон и др.). Като цяло архаичен начин според мен, каквито и модерни функции да му добавят, но признавам, че при опр. условия се постига икономия. Дори и да няма никаква ТИ в по-меко време се гори по-малко гориво с него.
filmatoplo - майстор
Грейкото гъвкав -прилепя на всички обстановки. :wink:
пон сеп 16, 2019 5:32 pmandy_forresite написа:

Стайният иска балансиране, някои условия характерни само за него (компактност на къщата, добри топлотехн. х-ки, оразмеряване на радиаторите, съблюдаване с други топлоизточници като РС, ТВ, хладилник, готв. печка, готвене на котлон и др.). Като цяло архаичен начин според мен, каквито и модерни функции да му добавят, ...
Анди, как така прецени, след като нямаш стаен, нямаш и опит с такъв.
От Бош сигур са улави да правят умни модулиращи термостати.
Те ми го новия. И аз нямам опит, но поне не ми се е налагало да поправям скъпи грешки и да избирам втори път за отоплителна инсталация.
https://satex.bg/bg/product/458.html
filmatoplo - майстор
:? Термостата жичен ми се видя. толкова умен би бил на газ и ток :wink:
пон сеп 16, 2019 6:58 pmfilmatoplo написа:
:? Термостата жичен ми се видя. толкова умен би бил на газ и ток :wink:
За газов котел е Филматори, но има едни екстри дето го правят много подходящ и за други ОИ. Има тука един небезизвестен майстор, който ползва термостати за газови котли.
При мен ще управлява кондензен котел, като може да контролира и температурите в другите стаи чрез термоглавите, дето се чудеше Анди.
И сичкото тва докат съм на Малдивите, от жоба на хавайките ми.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон сеп 16, 2019 7:09 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:wink: Обаче тоя термостат се заглежда по жени .
пон сеп 16, 2019 7:08 pmfilmatoplo написа:
:wink: Обаче тоя термостат се заглежда по жени .
Няма лошо да прави любов, щом прави топло.
Видя ли, че отчита температурата от тостера и кафемашината наблюдава по стария архаичен начин.
n.ganev - майстор
Туньо, тествал съм всякакви варианти и то в собственото си жилище - Повярвай ми! :partyman:
jolobg - специалист
пет сеп 13, 2019 4:12 pmvalqta написа:
...
Само не знам дали горелката да е RB STAR или обикновенната ( ще се радвам ако дадете съвет) !?
...
Тони! :partyman:
Избрах звездата най-вече заради WI-FI "ready". WI-FI модулчето (модема) е + ~ 90 лв. При покритие на WI-FI сигнал (от твоята мрежа :-D ) при горелката, получаваш възможност за постоянна връзка с горелката през интернет и информация за температурата на водата в котела, моментната мощност, на която гори (това е относително, но е информативно), достъп до вкл./изкл., настройка на таймерите, общ разход за сезона и за последните няколко дни за 24 ч. цикъл. Освен това, ако си монтираш и датчик за димните газове, ще се ориентираш дали ще се опърлят врабците на комина :lol: . Можеш да го използваш и като още една защита - при превишаване на настроената от теб прагова температура се гаси горелката. Веднъж горелката загасна и си викам "е с'а си *ба ма***а", :shock: гледам грешка "Висока температура на димните газове" - забравил съм отворена клапата за разгаряне. #-o
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: