• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
live1102 - специалист
https://ibb.co/Tq5HGwP
Трудно ми е да кача снимка от телефона на самата термоглава. Но е бяла с надпис Silvercrest. /предполагам всички са такива/.
Иначе съм сменял батерията, без да бърникам други настройки. Незная какво точно има в предвид колегата n.ganev с по-горния коментар за финната настройка за разликата. Може и нещо да съм направил по не внимание.
andy_forresite - майстор
Прочети инструкцията. Там пише как се настройва и ще цепи градуса.
На някои механични, които нямат мозък като на електронните, настройката е аналогова - чрез подлагане на монета от 5 ст.
Анди и Н.Ганев имат в предвид температурната корекция. Има възможност да се задава в рамките на +3-3 градуса. Всепак главата е на радиатора и ѝ е по топло, а в другият край на стаята обикновено е малко по хладно.
Механичните глави поддържат малко по висока температура от обявената за съответната цифра- градус- два.

Извън темата искам да споделя влиянието на някои фактори върху температурата в стая.
В 7.00, в кухнята, стайният отчиташе 20.8 градуса.
В 8.05 чух мотора на термоглавата. Явно леко е притворил вентила. Зададена е да гони 22.
Погледнах термометъра- 21.2 градуса. Повишение от почти половин градус, което е отчетено от електронната термоглава.
Факторите са- мойте 82 килограма, куче зВяра, ок. 9 килограма, кафемашина 1100 вата, 14 кг., включвана за 1 кафе, телевизор 26 инча, две лед лампи по 5 вата, 3х3 вата, и лед лента 170 см.
Отоплението още не е включвано. Смених късите гащи и тениските с такива, дето покриват и крайниците.
live1102 - специалист
ср сеп 25, 2019 10:16 pmandy_forresite написа:
Прочети инструкцията. Там пише как се настройва и ще цепи градуса.
На някои механични, които нямат мозък като на електронните, настройката е аналогова - чрез подлагане на монета от 5 ст.
Инструкцията е препрочетена няколко пъти с усмисляне :) Проблема в конкретика е че при зададени 24 градуса на термоглавата, при достигането им в помещението тя не започва да затваря. В помещението Т достига примерно 26 градуса. Трябва ръчно с колелцето за настройка да преместя градусите от 24 на 24.5 или 23.5 . Тогава термоглавата "се събужда" и реагира на околната температура. Мисля че е проблем с фърмуер ѝ.
live1102 - специалист
чет сеп 26, 2019 10:35 pmEvgeniy написа:
Factory Reset - пробва ли?
Ще опитам и това, но като започне отоплителния сезон:) После ще споделя резултата.
morfei1 - специалист
чет сеп 26, 2019 9:25 amlive1102 написа:
Проблема в конкретика е че при зададени 24 градуса на термоглавата, при достигането им в помещението тя не започва да затваря. В помещението Т достига примерно 26 градуса. Трябва ръчно с колелцето за настройка да преместя градусите от 24 на 24.5 или 23.5 . Тогава термоглавата "се събужда" и реагира на околната температура. Мисля че е проблем с фърмуер ѝ.
И аз бях така, първоначално с механичните. Купих си много умни - същата работа. Пробвах с корекцията - същата работа. Става, но е замазване на положението. Вързах главата със стаен термостат и всичко си дойде на място. Скъпо идва на всяка стая термостат, но помещенията ми са нито изстудени, нито претоплени, а точно толкова градуса колкото искам. Температурата се води по термостата, но се следи и от главата и от термостата.

Имам и три обикновени електронни на Herz. Стават за работа по график, on/off, за бани и коридори, където не се иска прецизно отопление 24/7.
valqta - напреднал
Приятели, някой ще сподели ли оптимални(добри настройки) за Greyko Rb 30 ? :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма универсални настройки. Едно уравнение с много неизвестни няма как да има едно решение.
filmatoplo - майстор
Е що не каза -днес преглеждах една такава ,втори сезон ще започва ,на дисплея показа за общ разход за миналата зима -3333 кг за 120 квадрата къща на 1 етаж.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 20

Тема "Много моля за съвет- Какъв Котел и Горелка да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: