• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hursa - майстор
Тръбите с по-малък диаметър, при сравнимо качество, биха били по-устойчиви на по-резки температурни промени. При еднаква дебелина на стъклото и съпоставимо качество - би трябвало да са по-устойчиви и на механични въздействия, например градушка. Но при еднакво качество, би трябвало и да са по-евтини.
tihar - специалист
Да, механичната устойчивост може да е сериозен фактор за някой.
Ivo_ss - помощник
Човек когато няма късмет нищо не спори. Заради издухана гарнитура на главата на колата, свободното време отива по нея. Бойлерът ми от елдом най-после дойде и сега, не зная кое е по удачно да използвам за серпентината към котела. Магнет вентил, електрическа задвижва или термоелектрическа задвижва ? Какво бихте ме посъветвали да взема ?
Абе пич, тука си позамерихме пишките на шиснайси страници, а ти само с идинайси поста!!!
Мноо си икономичен нещо, ама май и в четенето.
Не мога да напрая голяма разлика, относно въпроса ти, понеже неска не си нося цаките, ма ти предлагам да ползваш ТермоЕлектрическа задвижка, за около 30 пари.
Прегледах сичките страници, излишни сантиметри- никакъв нишан за котлето.
Кво е, що е, контролера нещо...???

Редактирам, понеже не харесвам когато допускам граматически грешки.
Когато са оакам, нека е видно, хахааа.

Забравих, но нека допълня- инсталацията са оскъпява, с около 12 лева, за подходящия вентил.
Нека питащия сам са ориентира що е туй!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср окт 23, 2019 1:17 pm, променено общо 3 пъти.
шоп - майстор
ср окт 23, 2019 12:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
ма ти предлагам да ползваш ТермоЕлектрическя задвижка за около 30 пари.
И аз ги предпочитам тези термозадвижки.
Евтини и досега много рядко на някоч да изгори ел.частта.
Сменя се за минути без източване на системата.
fbr - майстор
То няма и какво да изгори в нея. Има едно PTC съпротивление и тяло което се разширява при нагряване. Само едно развалено ми попадна досега, и имаше лош контакт на PTC-то и лесно се поправи.
vladilen - специалист
Помощ
И така системата работеше успешно 12-13 години. Нищо не съм пипал - самоделка без помпа, хоризонтален на терасата с 120 хоризонтален бойлер в банята, денивелация 150 с равномерен наклон на тръбите фи26
Открих проблема губеше налягане от едно Съединение и смених обезвъздушителя над боилера. Напълних със старият пропилен гликол за да проверя дали губи налягане. Системата работеше без проблем 1месец без загуба на налягане.
Викам си да сменя статия гликол, че се наложи да допълня с вода при предишните галимации.
Напълних с новия и ядец - водата не се само завърта. Днес повторих с по бавно пълнене също без успех
Пълня с гръбна пръскачка. И да разредих го 1 към 0.8 вода вместо 1 към1.
Идеи...? :?
Последна промяна от vladilen на съб дек 14, 2019 3:49 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
съб дек 14, 2019 1:57 pmvladilen написа:
Някаде е останал въздух и прави тапа.
vladilen - специалист
По същата процедура напълних с вода и воала работи
Пропилен гликола е с по висок вискозитет и наистина прави тапа
Имам 2 авт обезвъздушителя - на колектора и на най високата точка над бойлера с водна риза
Сега въпроса е как да намаля вискозитета?
За Следващия опит ще го стопля
Други идеи?
vladilen - специалист
Да се отчета - не съм писал после но системата си тръгна и до сега
ЗагУби пак налягане, смених разширителния, че прокапа от цифката за надуване, напълних до два бара тръгна, но за два дена пак загуби налягане, видях че сълзи от соларния обезвъздушител на колектора, смених го и него, напълних тръгна и пак падна от два до нула за 2 часа
Не открих течове от всички връзки
Остава пробита водна риза на билера сън систем 120 или май по вероятно нейде ИЗ вътре колекора, има доста конденз
Идеи?как да тествам дали е колектора и къде точно е мястото?
Последна промяна от vladilen на нед апр 04, 2021 9:29 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20

Тема "Помощ за изграждане на соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: