• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
painkiller - помощник
Ще започна отначало и ме извинете ако не съм се изразил добре като цяло (май не съм).
Миналата зима съм изградил парно в къщата на пелети, към него е вързан 100л бойлер с 2 серпентини от тия шуменските, заложих и тръба неръждавейка гофре 1/2, която е с дължина около 16м. Купих наскоро пълен комплект панел (плосък) със помпена част, течност 5л, разширителен съд и управление, към помпата виждам едни планки за монтаж (дето не съм сигурен как точно се слагат ама това да е..) и един клапан за налягане, за тръбата съм си купил гайки и уред за пресоване. Панела ще се сложи на бетонна плоча на постройка встрани от къщата, помпената част и управлението ок ли е да са близо до панела ( под плочата) или няма значение къде точно ще са, може да варират и да са някъде по средата. Разширителният съд на какво разстояние, с каква тръба (от същата ли неръждавейка да е) и над помпената част ли да се монтира, в близос до нея ли? Вече с насторйките на управлението не знам как ще е , но предполагам ще се справя. Има няколко датчика те само за панела ли са, кабелите им предпоклагам трябва да се удължат, има ли значение кой датчик в коя дупка е, гледам и на бойлера има опция за датчици или за там са допълнителни? На панела има 4 отвора с резба в горния и долния край, те за захващане на панела към стойката ли са?
Читаво упътване имам единствено за управлението.
В упътването на управлението има примерни схеми, които ще ти дадат известна яснота, относно разположението на компонентите, както и относно датчиците.
Обикновено са еднакви, но не винаги.
painkiller - помощник
Пак да помоля, някой от София дето се занимава с монтаж на солари, трябва ми за 10 минути (тия дни) в квартал Слатина, ще заплатя някаква нормална сума за разходката :)
ясно ми е горе долу какво да направя, но предпочитам да погледне човек и да ми каже преди да зпочна и объркам нещо.., благодаря
painkiller - помощник
Пичове казаха ми 500лв за монтаж, за мен е абсурдно и като цяло такова ми е положението че ги нямам (то нямаше да питам тук ако ги имах), отделно съм подготвил всичко и имам всички нужни инструменти, реално не искам монтаж, а съвет.
Та пак да помоля, някой от София да ми отдели няколко минути, няма да пипа абсолютно нищо човека, само поглежда и казва кое къде и как. Благодаря предварително..
пон сеп 05, 2022 11:38 ampainkiller написа:
Пичове казаха ми 500лв за монтаж, за мен е абсурдно и като цяло такова ми е положението че ги нямам (то нямаше да питам тук ако ги имах), отделно съм подготвил всичко и имам всички нужни инструменти, реално не искам монтаж, а съвет.
Та пак да помоля, някой от София да ми отдели няколко минути, няма да пипа абсолютно нищо човека, само поглежда и казва кое къде и как. Благодаря предварително..
Бе, на 450 километра си ми, но...ще го съчетая с приятната разходка, хаха.
Може да мина през Карлуково на връщане, че ми е слабост района.
Ти да не се стреснеш сега- пещерняк съм, в момента има курсове там, та ей ми още една причина да покарам.
Пиши на ЛС как да се свържа с теб или просто звънни на 0888 585 289!
Ще са разберем какво да нося като инструменти.
Пари не искам.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Помощ за изграждане на соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: