Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Лелеее, верно били по евтини тия кранчета.
Били произведени в Италия и Турция!!!
https://evtinmagazin.com/%D0%BA%D1%80%D ... molux.html
fbr - майстор
Тези след първия сезон стават само кранчета, но не и спирателни.
AndrianDimitrov1986 - помощник
Да пудобни са като тия на снимката,утре като се прибера в нас ще направя снимков матреял и ще качъ.Не съм го изграждал аз а фирма май от Враца преди години.Кактонбях писъл по-рано те са били изчислили един брой ребра на аломиниевите радиятори,но неим е харесало как греят и са добавили следващата година още ребра на няколко радиятора.Тази спалня дето е с по-хладния радиятор на година я ремонтирам и превръщам в децка.Балансиране на системата ще пробам пак утрекато се прибера или в други ден.И ще напиша какви са резултатите.
AndrianDimitrov1986 - помощник
Сега изгледах клипа.За балансиране на системата разбирам се прави само с крановете на връщащата вода към котела.А входящия на всички ли трябвада е на 100% отворен това го не разбрах! :sad:
andy_forresite - майстор
"Лазаре", води си записки. Мноо мое научиш от назе :lol:
пет сеп 27, 2019 9:37 pmAndrianDimitrov1986 написа:
Сега изгледах клипа.За балансиране на системата разбирам се прави само с крановете на връщащата вода към котела.А входящия на всички ли трябвада е на 100% отворен това го не разбрах! :sad:
Да бе, входящите напълно отворени на сите и като нагласиш изходящите, повече не ги пипаш!
Лазаре, казах ли ти, чи моа спасявам затворници от Алкатрас.
Май да, ама няма ми са смейш!
Анди, ни са смей и ти! Аммаха я, мискинин!
AndrianDimitrov1986 - помощник
Ето и обещаните снимки
AndrianDimitrov1986 - помощник
Незнам защо но не искат да се качът снимките :sad:
шоп - майстор
пет сеп 27, 2019 9:40 pmLazarGanev написа:
Баси! :gott:
Лазар, обикновенно се разминаваме на 100% в мненията си, но тук и аз казвам същото:-)

Такова мазило няма в никоя друга тема.
Топикстартера пише : "При горене с настройка на регулатора на вратичката 70-75 градуса се получава доста конденз и налеп в него.Споря с негон,че е от комина недостатъчна височина.Изграден е от комини тела Ф180 и е над билото.Има тяга гори добре"

Може да спориш с тъста, но той поне е изградил нещо и губиш в спора. Как комина ще е с недостатъчна височина пък същевремено има тяга и гори добре :idea: :idea: :idea:

Дотук губиш спора и тъста бие:-)

Ако искаш да си на топло първо си сложи трипътен антикондензен смесителен вентил ( анди го написа, аз потвърдих, че тук ти е основния проблем) обаче няма кой да чете.

Няма котел на твърдо гориво, който да не прави конденз при постоянно работеща цирк. помпа и студен старт. Радвай се, че си с Виадрус, иначе досега котела ти щеше да е за скрап.

Това, че един радиатор ти грее по-слабо е бял кахър и се оправя лесно с баланс на системата, по-мощна помпа или смяна с по-голям радиатор.
Това да къртиш цялата къща и да променяш тръби и система за мен е :axe: :axe: Направо малоумно!

И накрая, Виадрус 23,3 киловата ( не пишеш Далие С или D) на донбас или със сухи дърва ще ти пръсне имота от топло + бойлера, който в момента не е закачен.


П.П. едно управление на помпата за 15 лв няма да подобри нещата, но поне ще спестиш малко от разход на ток и най-вече от аморизация на помпата.
Успехи!

Тема "Запитване за киловати на котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: