Най - вълнуващия въпрос зимно време.
monkata200 - специалист
Здравейте, от няколко дни ми се върти в главата да навия гофре ф16 около кюнеца и да опитам да захраня радиатор с него. По мой сметки кюнеца позволя да навия около 15 метра гофре. Температурата да димните газове е 150 градуса при темперирана система измерено със термометър със сонда. Повърхностно не знам колко е, но не мога да си задържа ръката. Мисля радиатора да си е на отделна система и да няма общо с другите, да топли на принципа колкото-толкова. Някой пробвал ли е нещо такова, защото не мога да преценя даши ще топли радиатор 160/50 примерно.
Пп Това е темп на димните газове след 2 турбулатора, че преди това нещата бяха трагични.
шоп - майстор
Пускал съм доста снимки в темата виадрус на пелети от процеса на изработка
При мен топлеше до 80 градуса 2 бойлера общо 200литра ( 120+80)
monkata200 - специалист
Благодаря, ще прегледам темата.
monkata200 - специалист
Много е дълга темата за виадруса. Ако не те затруднявам би ми било достатъчно да кажеш това с каква дължина на намотката го постигна и при каква температура на газовете.
шоп - майстор
Не е било вчера. Не помня колко метра. Сугурно 30-40м
На неръждаем кюнец ф180 плътно навита спирала около 1м
Димни газове 100-120
monkata200 - специалист
Благодаря за бързия отговор. Спрямо тези доводи смятам че ще се получи с радиатора.
шоп - майстор
Подвел съм те
Писал съм в темата " комина мечта или как да уловим топлината беглец" от 52 страница почвам

viewtopic.php?f=10&t=13260&hilit=%D0%BA ... &start=520

Ф 200 в комина
42метра гофре
има и воден и въздушен ТО
шоп - майстор
И бойлерите са 320л
:-)
казах ти че не е било вчера и доста неща съм забравил, но постовете и десетките снимки си стоят.
Да супер ефективно е и приятно безплатно.

От над две години минах на термопомпа и всичко стои неизползваемо.
Andri01 - майстор
Димоход - 200 мм., неръждавейка 12 м. навита на рамка на 5 мм от него, за избягване на конденза. С помпа топли 2 бойлера по 80 л.
monkata200 - специалист
Днес успях най-накрая да направя опит и навих 15 метра гофре ф16 около гофре ф150. Макар и само опитно направено без изоляция отвън не стана това което очаквах. Около 8 литра вода в една кофа налях и със малка помпа пуснах водата през серпентината и топлата се връща обратно в кофата. За 30 минути не успя дори хладка да стане водата. Изображение тук се вижда и температурата на газовет е близо 20 градуса. Възможно ли е гофрето ф150 което е кюбец да отдава малко топлина въпреки че в него газовете са с висока температура.

Тема "Серпентина около кюнец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: