Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Dessie - напреднал
Здравейте,
Преди два дни пуснах отоплението. Вчера обаче, т.к. бях повечко време вкъщи ми направи впечатление, че пали и гаси на много къси интервали - работи 10-12 секунди, гаси за по-малко и предполагам, че това не е ок...

Къщата, която отоплявам е 200 м2, радиаторните вентили навсякъде са на 5 ( макс), няма други регулатори. Т на водата е на минимума - 45-50 градуса. Поиграх си с по-висока Т на водата, обаче интервалите на палене и гасене са си все същите.

Всяка година процедурата е една и съща - обезвъздушаване и нагласяне на Т на водата от врътката - колкото по-студено, толкова по-висока Т на водата, но не ми е направило впечатление да пали и гаси толкова често, а това със сигурност ще се отрази на сметката в края на месеца....
ESPACE - майстор
Може би е време да си изчистите филтъра преди котела или ... да се обадите на сервиза.
LazarGanev - "Велик майстор"
Или блокирала помпа
ESPACE - майстор
Ако е блокирала помпа оплакването щеше да е че радиаторите са студени. А може и трипътен вентил да е проблема.
Така е, но не останах с впечатление, че са топли :?
Dessie - напреднал
Радиаторите са топли, в помещенията е топло, просто срещу 13-14 м2 газ на денонощие, което ако беше -20 градуса нямаше да ми направи впечатление, но сега....

Свързах се с поддържащата фирма, утре евентуално ще дойдат да погледнат....
Браво на поддържашата фирма за бързата реакция!
Срещат се двама приятели:
- А бе Пешо, знаеш ли, че жена ти има сифилис?
- Да.
-А бе казвайте ги тези неща бе мама му стара!

Тъй че давайте по-пълна информация.
Dessie - напреднал
ср окт 09, 2019 9:25 pmLazarGanev написа:
Браво на поддържашата фирма за бързата реакция!
Срещат се двама приятели:
- А бе Пешо, знаеш ли, че жена ти има сифилис?
- Да.
-А бе казвайте ги тези неща бе мама му стара!

Тъй че давайте по-пълна информация.

Извинявай за некоректно поднесеното инфо, ще уточнявам повече другия път :-)

Поддръжката не им се действаше много, ама с малко наритване по телефона се уговорихме, та ще видим утре какво ще кажат ;-)

Тема "Проблем с газов котел Unical Eve 05" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: