• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб ное 02, 2019 8:57 amDessie написа:

Лазаре - нидей са иб@ава, кажи ко да я правя тая лира? Секретния вентил да бутам? Ама що 4 дни работи, пък сега не ще? :?


Вица си го бива :-)
Мойта поне са прай на женска, ма аз слушам, щот си знам.

Деси, 4 на термоглавата отговаря на ок 24 градуса, а ти пишеш, че е 24,5.
Ако тая температура е за помещението с "проблемната" врътка, то проблем няма. Ако помещението изстива, то термоглавата е станала прост кран и е за смяна.

Връщам са в кухнята, чи мойта довечера са прибира, хахааа.

Браво на тебе!

Опаа, нали съм и токажия, освен ....бе да кажа. Захранваш термостата, но "конзолно". Т.е. не от щепсъл в контакта, а жичките завити за клеми в разклонителна кутия или от клемите в най близкия контакт. Тъмната (обикновено кафява е фаза, синята на 0)
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб ное 02, 2019 9:49 am, променено общо 1 път.
Dessie - специалист
съб ное 02, 2019 9:43 amТрифон П.Трифонов написа:
Деси, 4 на термоглавата отговаря на ок 24 градуса, а ти пишеш, че е 24,5.
Ако тая температура е за помещението с "проблемната" врътка, то проблем няма. Ако помещението изстива, то термоглавата е станала прост кран ...

Привет - изстиналата лира е в банята, която е постоянно отворена към хола. Трите радиатора в хола са си ок и там е 24,5 градуса. Започнах много да се оплитам :-)
съб ное 02, 2019 9:48 amDessie написа:

Привет - изстиналата лира е в банята, която е постоянно отворена към хола. Трите радиатора в хола са си ок и там е 24,5 градуса. Започнах много да се оплитам :-)
Сложи един термометър в банята, да провериш! Вероятно главата си е свършила работата и почива. Може да са скатава, щото пък другите работят, та топлят и банята.

Допълних предното, прочети!
Dessie - специалист
Трифон - благодаря, че си взема ток директно от конзолата на контакта. Ще преместя термометър в банята, като се върна по обяд ще докладвам....
Antonii - майстор
Невидях информация за това на каква скорост е циркулационната помпа на котела.
Пробвайте да я сложите на максимум, ако вече не е на такава.
Dessie - специалист
съб ное 02, 2019 10:32 amAntonii написа:
Невидях информация за това на каква скорост е циркулационната помпа на котела.
Пробвайте да я сложите на максимум, ако вече не е на такава.
Вчера погледнах - на 1 и 1/2 от възможни 3. Какво ще подобри ако я вдигна?
Antonii - майстор
Ще подобри циркулацията в системата от там и донякъде топлоотнемането от котела.
Че подобен проблем може да се получи и при слаба циркулация в системата вследствие на запушен филтър, ниска скорост на помпа, запушен Т/О на котела и т.н.
Dessie - специалист
съб ное 02, 2019 11:44 amAntonii написа:
Ще подобри циркулацията в системата от там и донякъде топлоотнемането от котела.
Че подобен проблем може да се получи и при слаба циркулация в системата вследствие на запушен филтър, ниска скорост на помпа, запушен Т/О на котела и т.н.
На колко трябва да я сложа? Аз не съм я пипала никога...дали не е по добре да тествам докато не съм изсипала менделеевата таблица в инсталацията? Филтър няма....
Antonii - майстор
Сложете я на ІІІ скорост, нищо няма да и стане на инсталацията, котела или помпата.
Иначе липсата на филтър е проблем, но принципно в самия котел би трябвало да има такъв.
И ако не е чистен толкова години в него и да е проблема.
ESPACE - майстор
съб ное 02, 2019 2:24 pmAntonii написа:
Иначе липсата на филтър е проблем, но принципно в самия котел би трябвало да има такъв.
Тц, принципно няма не само в този но и в много други. Аз знам само за една марка дето има, ако ти знаеш за други сподели.
Марката е Daewoo
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Проблем с газов котел Unical Eve 05" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: