• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Dessie - специалист
нед ное 03, 2019 7:00 pmшоп написа:
нед ное 03, 2019 6:57 pmDessie написа:
ок ли е това?
Ми не е ОК и май писах да питаш "майсторите" които ти казаха да си купиш нов РС, къде е водата?


П.П. Търси теч!
Ми да ги питам, ма не са се вясвали... къде да го търся тоя теч - прегледах видимата част от колекторите и муфите им - сухо, около радиаторите и техните муфи - сухо, около самия котел - сухо. Може би има вариант някъде в замаската да има някоя изпускаща снадка, ама нямаше ли да им оцапа таваните на хазяите отдолу? Или пък да ми пораздуе ламината на мен?



Лазаре - не ми се подигравай , сериозно питам. Вече се съмнявам във всичко, даже дали земята е кръгла, а не плоска например.... :? :? :shock:
нед ное 03, 2019 7:11 pmDessie написа:
...Лазаре - не ми се подигравай , сериозно питам. Вече се съмнявам във всичко, даже дали земята е кръгла, а не плоска например.... :? :? :shock:
Не ти се подиграва, а всички вярваме в тебе.
Дано не е спукан топлообменника!
LazarGanev - "Велик майстор"
Дано да имаш кранове на колекторите. Затваряш 2-3 или 4 линии и следиш дали налягането продължава да пада. Ако не пада - отваряш ги и затваряш други. и т.н.
Dessie - специалист
нед ное 03, 2019 7:20 pmLazarGanev написа:
Дано да имаш кранове на колекторите. Затваряш 2-3 или 4 линии и следиш дали налягането продължава да пада. Ако не пада - отваряш ги и затваряш други. и т.н.
Б@си, пак схеми.... да, имам кранчета на всяко отклонение от колектора - по едно синьо и едно червено. И двете ли трябва да затворя?
шоп - майстор
нед ное 03, 2019 7:11 pmDessie написа:
къде да го търся тоя теч - прегледах видимата част от колекторите и муфите им - сухо, около радиаторите и техните муфи - сухо, около самия котел - сухо. Може би има вариант някъде в замаската да има някоя изпускаща снадка

Точно, теча е в невидимата част. Може би в замазка, стени, ревизионни канали и т.н.

Спомена, че къщата е триетажна. Къде е котела и кои са твоите етажи? Може ли теча да е на ниво кота нула и водата да отива в земата?


П.П. хубаво е че имаш спирателна арматура на всеки кръг. Така, ще е по-лесно да локализираш теча със затваряне и на двата крана и изчакване 1-2 дни.
нед ное 03, 2019 7:24 pmDessie написа:
Б@си, пак схеми.... да, имам кранчета на всяко отклонение от колектора - по едно синьо и едно червено. И двете ли трябва да затворя?
И бира, освен двете.
Свързано е със студени помещения, но можеш да го съчетаеш с някакъв дневен или седмичен график, за по малко неудобство.
Dessie - специалист
Шоп - къщата е общо четириетажна - приземен и партер, който обитават хазяите. Аз съм на 3-ти и четвърти. Котела е при мен, на третия етаж в отделно помещение, цялото олепено с плочки. Чак до кота нула да слиза, не вярвам - според мен разводката от моя котел си е само за двата етажа, които аз обитавам.

Лазар - каква бира бе, момче, то за руска водка ще отива положението ...... ОК, ще го изчакам да запали, за да видя дали ще вдигне сам налягането и до колко. Утре ще започвам с тестовете....
sokolov.91 - майстор
То... Хич не е по темата, ама... Моята жена започне ли да се прави на парнаджия, че и толкова да задълбае - на момента ще се обеся! :lol:
нед ное 03, 2019 8:48 pmsokolov.91 написа:
То... Хич не е по темата, ама... Моята жена започне ли да се прави на парнаджия, че и толкова да задълбае - на момента ще се обеся! :lol:
Соколе, марш в темата! Хахааааа!!! Ши помагаш с Боша, чи съм но Ви.
Деси, бирата е от мене. Лазар оправя и инсталации, освен това, Espace още са криви, а теча...
Дано не е от топлообменника
Dessie - специалист
нед ное 03, 2019 8:48 pmsokolov.91 написа:
То... Хич не е по темата, ама... Моята жена започне ли да се прави на парнаджия, че и толкова да задълбае - на момента ще се обеся! :lol:
Соколов - :-) никога не е късно за тия работи, та не обещавай :-)


Много оффф...

Истината е, че това мислене и възприятие за живота се възпитава в ранна възраст - ако ти си отглеждан в патриархално семейство, където мъжа си гледа “ мъжките работи “ -поддръжка на дома, изкарване на пари, ремонти и вземане на важните решения, касаещи цялото семейство, а на жената основната роля е да е боса и бременна до печката - така отрастват и децата ти, макар и в малко по-смекчен модел.

В нашето семейство няма “ мъжка” и “женска” работа. Аз съм възпитавана по друг начин, в повечето случаи различен от масово възприетия :-)

Трифон - мани тия бири, ще оплетем още по-голяма кошница с инсталацията :-) одеве във фейса ми попадна:
Снощи реших да готвя с вино..... след 5-тата чаша забравих защо съм в кухнята :-)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проблем с газов котел Unical Eve 05" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: