• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед дек 18, 2022 1:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед дек 18, 2022 1:00 pmaleks_hg написа:
не съм срамежлив ползвам настройките на grants но натрупва много шлака ползвам иглолистни пелети
Хахааа, а при Грантса как е?
Що търсиш други?
Ми, ако и те не свършат работа?
На grants настройките са pm comfort .Забравих да спомена че съм във Чехия и нямам много алтернативи .Камината ми дойде от България със доставчик .Ако можеш помогни . Трябва ми настройките оригиналните aleks_hg@abv.bg
Здравейте това са настройките, извинявам се, че чак сега ги пускам. Дано са от полза на някой.
Настройки за Burnit Advant 4G с контролер FUMIS
съб яну 07, 2023 11:52 amTr0ubl3 написа:
Здравейте това са настройките, извинявам се, че чак сега ги пускам. Дано са от полза на някой.
Настройки за Burnit Advant 4G с контролер FUMIS
Нещо си се Объркау, друже, освен ако не са еднакви, а освен това са и интернетобщодостъпни.

https://burnit.bg/wp-content/uploads/20 ... 1.2_BG.pdf
Че не съм се объркал, не съм. Инструкциите които съм дал са за Burnit Advant 4G/18 и си отговарят поне на моя контролер. В инструкциите си пише и версия и всичко. А за общодостъпните съм съгласен, но изглежда има хора които не могат да ги намерят и искат да им се пратят. Поздрави
съб яну 07, 2023 1:01 pmTr0ubl3 написа:
Че не съм се объркал, не съм. Инструкциите които съм дал са за Burnit Advant 4G/18 и си отговарят поне на моя контролер. В инструкциите си пише и версия и всичко. А за общодостъпните съм съгласен, но изглежда има хора които не могат да ги намерят и искат да им се пратят. Поздрави
Линка си го написал Адвант, но се отваря Комфорт, друже. В този смисъл, да се тупна еднаж в гърдите, че пратих правилните, по темата, макар и подир теб...
И не ги даваш ти, тия настройки, колкото и да си се "забавил". Те са си тук от създаването им и са достъпни всекиму, годен да ползва сивото си (розово е, всъщност).
Освен всичко друго, ако си прегледал обстойно, то става ясно, че няма "базови- примерни заводски нактройки", а само принципни. Инак, отдавна да бях "пратил" нужното на Алекс, вервай ми!
Прикачен файл:
IMG_20230107_152619.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230107_152458.jpg
IMG_20230107_152458.jpg (47.03 KиБ) Видяна 1068 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190716_203131.jpg
Аз не давам настройки, а само качвам инструкциите за да могат хората които питат за тях да си ги изтеглят. И наистина пише Комфорт, но за това което посочих са си абсолютно идентични. Едва ли само аз съм с тази конфигурация, все на някой ще му влезе в употреба. Поздрави!
icorib - помощник
Някой може ли да каже принципа на работа на котел с контролер ТИЕММЕ К500? Става въпрос кога влиза в модулация и кога не .Защото забелязвам ,че в режим ауто когато достигне температурата си пише P6 ,а намаля горенето .Просто ме интересува принципа на работа кое как работи.
icorib - помощник
Някой може ли да каже принципа на работа на котел с контролер ТИЕММЕ К500? Става въпрос кога влиза в модулация и кога не .Защото забелязвам ,че в режим ауто когато достигне температурата си пише P6 ,а намаля горенето .Просто ме интересува принципа на работа кое как работи.
Здравейте! Имам проблем със запалването на камината. Натрупват се пелети след това се образува много дим вътре камината изписва ер12(невъзможно запалване) след това влиза в режим на гасене запалва пелетите и изключва. Много ще съм благодарна ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели какво мога да направя. С контролер TIEMME съм.
пет мар 10, 2023 8:23 pmTatqnac написа:
Здравейте! Имам проблем със запалването на камината. Натрупват се пелети след това се образува много дим вътре камината изписва ер12(невъзможно запалване) след това влиза в режим на гасене запалва пелетите и изключва. Много ще съм благодарна ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели какво мога да направя. С контролер TIEMME съм.
Въздухат е малко.
Към това ме навежда (седнал съм) споделеното, че пали при гасене, а тогава вентилаторът обикновено е на макс.
Увеличете по някакъв начин силата на вентилатора при запалване. Нека промяната е с малка стъпка.
Да се види и нивото/дозата пелети за първоначално зареждане, дали е в точното количество!
Когато променяте настройки, правете го само върху един параметър! Така ще имате адекватен поглед върху следствията и от какво произтичат.

Съветите са принципни. Не познавам контролера.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Новите Burnit пелетни камини ADVANT и Vision" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: