• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burner - специалист
Това управление, което имам на модел 2016, работи отлично и е с големи възможности. Не създава проблеми. Камината работи отлично, след известен ъпгрейд на железарията по нея. Само затрудненото основно почистване е проблем. На мен не ми пречи особено, защото не я ползвам денонощно и я чистя веднъж годишно.
grants - специалист
Колеги може ли някой да качи сервизната книжка за новите въздушни камини ADVANT на Бърнит ?
Също така да опише и процедурата с която се влиза в тези сервизни менюта, където се настроиват различните параметри. Ще е много полезно за настоящи и бъдещи собственици :)

Поздрави !
Качвам файл с настройките и упътването за Настройки камини Comfort 4G с управлението на FUMIS. Моята камина е Advant 4G, но настройките са същите.

https://gofile.io/?c=P2jM8c
Здравейте,колеги имам въпрос,ако някой може да отговори.Как и къде мога да видя параметрите/кой за какво отговаря/ за Адвант 4G 18кв. Контролера е фумис-алфа.След края на горивния цикъл продължава едно обдухване около 12-15минути ,нормално ли е това? Камината не влиза в модулация или поддържащо горене или както се нарича. Благодаря! :)
пет яну 10, 2020 2:43 pmIco-dobroto написа:
Здравейте,колеги имам въпрос,ако някой може да отговори.Как и къде мога да видя параметрите/кой за какво отговаря/ за Адвант 4G 18кв. Контролера е фумис-алфа.След края на горивния цикъл продължава едно обдухване около 12-15минути ,нормално ли е това? Камината не влиза в модулация или поддържащо горене или както се нарича. Благодаря! :)
Обдухването е нормално, доизгаря последната доза, охлажда горивната камера и подготвя я за следващо палене.
http://whiteterma.bg/wp-content/uploads ... -hidro.pdf
пет яну 10, 2020 2:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет яну 10, 2020 2:43 pmIco-dobroto написа:
Здравейте,колеги имам въпрос,ако някой може да отговори.Как и къде мога да видя параметрите/кой за какво отговаря/ за Адвант 4G 18кв. Контролера е фумис-алфа.След края на горивния цикъл продължава едно обдухване около 12-15минути ,нормално ли е това? Камината не влиза в модулация или поддържащо горене или както се нарича. Благодаря! :)
Обдухването е нормално, доизгаря последната доза, охлажда горивната камера и подготвя я за следващо палене.
http://whiteterma.bg/wp-content/uploads ... -hidro.pdf
Много благодаря за отговора г-н Трифонов! :)
pitona_89 - специалист
съб окт 12, 2019 9:25 amTr0ubl3 написа:
Здравейте, това лято ние закупихме Burnit Advant 4G 18kw. И ние се насочихме към нея заради дизайна, понеже камината седи в кухнята. Все още не мога да изкажа категорично мнение, поради факта, че сме изгорили не повече от 15 чувалчета. Като наблюдения мога да кажа следните неща. Бункера не може да събере 15кг. Събира някъде около 12кг. Удобна е от гледна точка на чистене защото може да се разглоби и изчисти основно за не повече от 30 минути. Стъклото е голямо и пламъка се вижда и създава уют. Управлението е FUMIS и ако имате нужда мога да кача инструкции за настройките и. В края на сезона ще мога да кажа повече, но за сега това са моите впечатления.


Здравей ,говориш за фабричните настройки или имаш твои променени ?
Тази година ми монтираха Термолукс 18 и те са с Фумис и до колкото знам настройките са същите.
Още не съм я палил ,за сега няма да барам по настройките :)
Но ако имаш твои променени ,би ли ги споделил .
Благодаря
burner - специалист
Пускам този пост от името на колега, който не успява да се регистрира, за да зададе своя въпрос. Има камина Бърнит 18 кВт, 2017 г.
Каква инструкция е необходима, за да може да прави инсталаторските настройки? Тази за 13 и 25 кВт ще свърши ли работа, или контролерите са различни? Има ли в тази инструкция, която идва с камината 18 кВт всичко необходимо за пълни настройки, или инсталаторската част пак е тайна? Аз му пратих инструкциите за 13 и 25 квт, както и за 18 кВт Адвант 4G, но не знам неговата с какъв контролер е. Моля за помощ.
Първо да се извиня, че пиша в една полуумряла тема.

Все пак, искам да предупредя бъдещите собственици на камини Burnit с контролер Фумис-Алфа.
Вие нямате достъп до инсталаторските настройки!

В нета ще намерите много хубави инструкции и видеоклипове за тези контролери. Лошото е, че те са приложими при камините ЕкоСпар или Термолукс, които ползват същите контролери. Със стрелките и бутони +/- се стига до едно меню, където на дисплея се изписва произволно генериран четирицифрен код. Вие трябва да съберете тези четири цифри, да добавите единица и да въведете резултата, за да влезете в инсталаторските настройки. Елементарно. :razz:

За съжаление, при Burnit след 2017 г., когато на дисплея следва да се изпише кодът за достъп, контролерът Фумис-Алфа започва да пищи и ви връща в главното меню. :x За най-малки пренастройки се вика сервизен техник, който пристига 15-20 дни след заявка и взема 70 лв. за промяна на един параметър. Търговска политика на производителя . . . . . Аз изкарах една година при този режим, след това отписах втората година от гаранцията и платих 300 лв., за да ми сменят контролера. :rock:
Може ли някой да ми изпрати настройките за Advant 4g 18kw. Благодаря предварително!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Новите Burnit пелетни камини ADVANT и Vision" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: