• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iva6ki - специалист
За 25кв 2 чувала за 24часа са радост пусни с какви настройки си иначе фърляме боб
пет ное 26, 2021 6:43 pmiva6ki написа:
За 25кв 2 чувала за 24часа са радост пусни с какви настройки си иначе фърляме боб
звънни ми утре 0897042218
чет окт 14, 2021 3:19 pmIvaylo198 написа:
ср окт 13, 2021 4:37 pmbleksuel написа:
пет сеп 10, 2021 3:35 pmlampamp написа:
Камината е бърнит адвант 25кв. Контролера не е фумис алфа. Купувана е началото на лятото, още не е пускана.
Има ли някаков инфо за този контролер? Влизане в инсталаторско меню, някакви примерни настройки, инструкциите за инсталатори, защото най вероятно ще се наложи доизкосуряване след инсталатора.
Screenshot_20210910_153331.jpg
Това е контролера им


Благодаря предварително.
Дай мел да ти пратя.
Здрасти.
Ще може ли и на мен да изпратиш настройките?
Ivaylo198@abv.bg. Благодаря предварително.
Здравейте,
Имам същата камина бърнит адвант 13 кв и същите проблеми.
Моля изпратете ми настройките и на мен.
zohabg@abv.bg
?.dhfod,s m,eold,rje.kf=
пет ное 26, 2021 6:43 pmiva6ki написа:
За 25кв 2 чувала за 24часа са радост пусни с какви настройки си иначе фърляме боб
Намалил съм работата на шнека 1,2, 3 степен и в модулация,и вдигнах вентилацията на първа и втора степен, понеже ми се натрупват пелети. Хистерезисите още ги барам, понеже нещо не иска да влиза в модулация сама. Вдига температурата на водата 2 градуса под зададените градуси, и трябва ръчно да я вкарам. Шнека в модулация ми е на 0.6,а на 1ва на 0.8. Когато я вкарвам постоянно в модулация, дори под 2 човала падам. Помпата ми тръгва на 45гр. Отопшявам към 200кв и 100л бойлер
iva6ki - специалист
За мен най добре е не да влезе в модулация а да работи на най ниската степен възможна без да гасне и влиза в модулация значи 5 и 6 скорост си играеш да ги намалиш. Помпата е добре да тръгва на 50 иначе рискуваш конденз и отлагания по горивната камера. При мен модулацията образува шлака и затова и не влиза в модулация :wink:
чет дек 02, 2021 10:57 amiva6ki написа:
За мен най добре е не да влезе в модулация а да работи на най ниската степен възможна без да гасне и влиза в модулация значи 5 и 6 скорост си играеш да ги намалиш. Помпата е добре да тръгва на 50 иначе рискуваш конденз и отлагания по горивната камера. При мен модулацията образува шлака и затова и не влиза в модулация :wink:
преди 2 дена забелязах, че на 5та и 6та влиза в модулация, докато на автоматичен режим не може. Ще пробвам и така както казваш.
iva6ki - специалист
Ако не си пипал модулацията е по температура без значение дали е на скорост или на автоматичен.
вт ное 02, 2021 7:51 pmteron написа:
вт ное 02, 2021 7:14 pmhitokiri написа:
Здравейте,

Имам проблем при запалването на камина Burnit advant V2 13kw, след 4-5 опита за запалване и толкова пъти изпразване на горелката ако имам късмет се запалва(но не всеки път), заявил съм да дойде техник но вече месец чакам без резулта, някой ако може да ми даде съвет как да реша проблема или да ми даде настройки или сервизна книжка в която са описани кой параметър на какво отговаря ще съм благодарен.
дай меил да ти пратя сервизна книжка с параметрите
Привет,
Може ли настройките p.neshev76@gmail.com
marinn3011 - напреднал
пет дек 03, 2021 7:19 amiva6ki написа:
Ако не си пипал модулацията е по температура без значение дали е на скорост или на автоматичен.
СПпоред мен , ако е на автоматичен режим няма да влезе в модулация … но пък в един момент ще намали сама подаването и ще спести пелети пак и без да влиза в модулация
marinn3011 - напреднал
Изображение
вт ное 30, 2021 1:33 pmzohabg написа:
чет окт 14, 2021 3:19 pmIvaylo198 написа:
ср окт 13, 2021 4:37 pmbleksuel написа:


Дай мел да ти пратя.
Здрасти.
Ще може ли и на мен да изпратиш настройките?
Ivaylo198@abv.bg. Благодаря предварително.
Здравейте,
Имам същата камина бърнит адвант 13 кв и същите проблеми.
Моля изпратете ми настройките и на мен.
zohabg@abv.bg
?.dhfod,s m,eold,rje.kf=
Пробвайте тези … за друг модел бърнит са , но може и да стане… обаче си запишете на лист сегашните за да ги върнете , ако не е добре

Прикачен файл

1216914C-ECFA-4E06-B66C-FD4FC4C9A532.jpeg
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Тема "Новите Burnit пелетни камини ADVANT и Vision" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: