• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
balchik_bul - специалист
Здравейте,

Някой има ли впечатления от Burnit Vision 10кВт?

Що за каминка е?
marinn3011 - напреднал
Изображение
ср дек 01, 2021 6:49 amGeorgi.Dimitrov написа:
пет ное 26, 2021 6:43 pmiva6ki написа:
За 25кв 2 чувала за 24часа са радост пусни с какви настройки си иначе фърляме боб
Намалил съм работата на шнека 1,2, 3 степен и в модулация,и вдигнах вентилацията на първа и втора степен, понеже ми се натрупват пелети. Хистерезисите още ги барам, понеже нещо не иска да влиза в модулация сама. Вдига температурата на водата 2 градуса под зададените градуси, и трябва ръчно да я вкарам. Шнека в модулация ми е на 0.6,а на 1ва на 0.8. Когато я вкарвам постоянно в модулация, дори под 2 човала падам. Помпата ми тръгва на 45гр. Отопшявам към 200кв и 100л бойлер
Тези как са настроени

Прикачен файл

5D7FE5A8-FC9A-416C-99FC-6F3D3AB7003D.jpeg
Привет,
Моля да ми изпратите настройките за BURNiT Advant V2 25 кв. на
p.neshev76@gmail.com
Благодаря предварително.
И един въпрос - пламъка в модулация е много силен и вместо да пада температурата на водата тя се покачва и камината изгася. На кое да нанеса корекция и как ?
Благодаря предварително.
marinn3011 - напреднал
чет дек 09, 2021 6:12 amMik20 написа:
Привет,
Моля да ми изпратите настройките за BURNiT Advant V2 25 кв. на
p.neshev76@gmail.com
Благодаря предварително.
И един въпрос - пламъка в модулация е много силен и вместо да пада температурата на водата тя се покачва и камината изгася. На кое да нанеса корекция и как ?
Благодаря предварително.
Влезте в меню - шнек и търсете параметър с11 направете го 1,2 , ако пак прави така намалете го още
the_fool - помощник
Здравейте,
Бих желал да се консултирам с вас относно проблем с който се сблъсках днес.
Опитахме да пуснем за първи път пелетната камина с водна риза Burnit Advant 4G 13kW на един приятел,
която камина откакто е купена нова е стояла така две години и не е палена/пускана.
Управлението ѝ е такова:

Изображение

..успяваме да влезем в менюто с настройките, но сякаш някои настройки липсват(напр. след P008 не следва Р009, ами Р010).
Някой може ли да ми изпрати инсталаторска инструкция за този модел на пощата the_fool@abv.bg ?

Проблема с който се сблъскваме е, че като я запалим вдига обороти вентилатора за почистването и малко след това започва да мига червеното сервизно ключе, след това показва грешка Е108, от разни клипчета за екоспар видяхме, че може да е проблем с пресостата, което може да се разбере като кабелите за него се дадат на късо. Премахнахме пресостата и дадохме кабелите на "късо", грешката повече не се показва, но след почистването вентилатора рязко спира и нищо не се случва повече, само малкото пламъче долу в ляво на дисплея продължава да мига(все едно още чака да се запали).
Можете ли да потвърдите дали сервизното меню SC и d.in са само (read-only)?
Сервизното ръководство за ЕкоСпар го имаме, българското и английското. Ако някой има и може да ми изпрати такова за BurnIt ще бъда благодарен. Както и някой ако може да даде съвет защо не се пали :? :? :?
Mihail86 - помощник
нед окт 31, 2021 2:57 pmnikolov87 написа:
:butthead:
ср окт 13, 2021 4:37 pmbleksuel написа:
пет сеп 10, 2021 3:35 pmlampamp написа:
Камината е бърнит адвант 25кв. Контролера не е фумис алфа. Купувана е началото на лятото, още не е пускана.
Има ли някаков инфо за този контролер? Влизане в инсталаторско меню, някакви примерни настройки, инструкциите за инсталатори, защото най вероятно ще се наложи доизкосуряване след инсталатора.
Screenshot_20210910_153331.jpg
Това е контролера им

Здравей колега дали ще може да ми пратиш настройките за Адвант V2 18kw
Благодаря предварително.
Дай мел да ти пратя.
Споделете настройките на на модела
Моля ви
Здравейте, ако може и намен да пратите файла с настройките erhiksa@abv.bg [-o<
Може ли настройките и на мен erhiksa@abv.bg
При достигане на стайна температура на температурният датчик печката гасне но като дойде момент да запали изписва грешка er16 и натпис блокиране и няма тръгване ако не я загасиш с бутона и я пуснеш отначало.
чет дек 12, 2019 11:01 amTr0ubl3 написа:
Качвам файл с настройките и упътването за Настройки камини Comfort 4G с управлението на FUMIS. Моята камина е Advant 4G, но настройките са същите.

https://gofile.io/?c=P2jM8c
Здравейте някой може ли да ми прати позициите на прараметрите от както ми смениха запалката ми разбураха настройките
marinn3011 - напреднал
Прикачен файл:
F198F925-8798-4DD0-9D3F-F6993318F294.jpeg
F198F925-8798-4DD0-9D3F-F6993318F294.jpeg (28.08 KиБ) Видяна 1672 пъти

Някой има ли проблем с този контролер ? При мен като му задам 2 степен и шнека върти колкото му е задедено, но след известно време почва да върти повече и по - дълго , все едно е на 6-та степен
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Новите Burnit пелетни камини ADVANT и Vision" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: