• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naydenov.anton - специалист
Здравейте,

искам да Ви помоля за помощ при разгадаването на грешка BB при пускане на горелка Грейко 50kw. Миналата година всичко си работеше без проблеми. Човека, който живееше в къщата в края на сезона спря горелката и я почисти.

Днес се опитах да я стартирам и тази глешка излезе. Виждам в ръководството, че е защита от прегряване на тялото, но горелката дори и не е включена.
Отворих капака да почистя и видях също, че поради някаква причина опто двойката не е включена не знам дали може да е това проблема.

Не намирам точно и къде да я включа, защото по ръководството което имам има единия вход липсва. Моята пратка е като на снимката.

Предварително благодаря!

Изображение
filmatoplo - майстор
Прилича на универсалната платка на Натурела - тя няма оптодвойка .Ако причината е датчика за топлинна защита ,то за проба го проверете дали му е отворен контакта ,ако е отворен го подменете -има ги в магазините за перални.Кабелчетата от този датчик може да се дадат на късо имитирайки затворен контакт ,да се види маха ли грешката .
naydenov.anton - специалист
нед окт 13, 2019 7:45 pmfilmatoplo написа:
Прилича на универсалната платка на Натурела - тя няма оптодвойка .Ако причината е датчика за топлинна защита ,то за проба го проверете дали му е отворен контакта ,ако е отворен го подменете -има ги в магазините за перални.Кабелчетата от този датчик може да се дадат на късо имитирайки затворен контакт ,да се види маха ли грешката .
Всъщност това е горела закупена от Вас миналата година. Забравил съм, че е сменяна платката, защото така или иначе Вие я бахте подготвили и настроили и намаше и нужда. Дали може да ме ориентирате кой е датчика за топлинна защита този, който е над оптодвойката на тръбата ли?

Поздрави!
filmatoplo - майстор
На снимката в дясно на тръбата -кръгло като 20 стотинки с 2 букси ,принципа му на работа е -когато усети топлина по тръбата над 85-90 градуса разединява контакта в датчика .Тоест този датчик е едно ключе .Затова извадете буксите и ги съидинете имитирайки че датчика работи ,а датчика го проверете -дали контактите са отворени -ако да го подменете.Грешката изчезва след като се оправи контакт на кабела ,и се изключи и включи захранването ,не е изключен и рестарт на платката .
naydenov.anton - специалист
нед окт 13, 2019 9:00 pmfilmatoplo написа:
На снимката в дясно на тръбата -кръгло като 20 стотинки с 2 букси ,принципа му на работа е -когато усети топлина по тръбата над 85-90 градуса разединява контакта в датчика .Тоест този датчик е едно ключе .Затова извадете буксите и ги съидинете имитирайки че датчика работи ,а датчика го проверете -дали контактите са отворени -ако да го подменете.Грешката изчезва след като се оправи контакт на кабела ,и се изключи и включи захранването ,не е изключен и рестарт на платката .
Привет,

не успя да тръгне само със окъсяване на датчика. Мога ли да попитам как се прави рестарт на платката (Ако мога да го направя без софтуер разбира се) и дали след рестата въведените данни се губят, за да знам да ги запиша някъде всичките.
andy_forresite - майстор
Пробва ли да изчистиш грешката с F?
ВВ аларма е когато коминът няма тяга. Котелът трябва да е с отворена клапа за комина. Всякакви запушвания по пътя на пушека могат да изкарат това предупреждение. Освен горелката се чисти и котелът от-до.
naydenov.anton - специалист
ср окт 16, 2019 8:02 pmandy_forresite написа:
Пробва ли да изчистиш грешката с F?
ВВ аларма е когато коминът няма тяга. Котелът трябва да е с отворена клапа за комина. Всякакви запушвания по пътя на пушека могат да изкарат това предупреждение. Освен горелката се чисти и котелът от-до.

Тази година горелката дори не е пускана. Грешката излиза още на включването и към електрическата мрежа. Миналата година я изгасих нормално почистих и оставих.
naydenov.anton - специалист
ср окт 16, 2019 8:02 pmandy_forresite написа:
Пробва ли да изчистиш грешката с F?
Да все едно няма записана грешка. При задържане отваря менюто за ръчно зареждане.
filmatoplo - майстор
Пробвайте да рестартирате платката ,на нея близо до жълтата батерийка има надпис RST и две кръгчета оградени в бели квадратчета , та спира се захранването га горелката и се дава на късо с кабелче на тези две точки за секунда и след това се включва тока .Дали рестарта се е случил -ако да ,то часа и дата искат нова сверка ,но дали грешката ще изчезне -трябва да се пробва.Аз лично не съм го имал това като грешка.Проверете кабелчето дали е затегнато добре на платката за този датчик.
naydenov.anton - специалист
ср окт 16, 2019 8:54 pmfilmatoplo написа:
Пробвайте да рестартирате платката ,на нея близо до жълтата батерийка има надпис RST и две кръгчета оградени в бели квадратчета , та спира се захранването га горелката и се дава на късо с кабелче на тези две точки за секунда и след това се включва тока .Дали рестарта се е случил -ако да ,то часа и дата искат нова сверка ,но дали грешката ще изчезне -трябва да се пробва.Аз лично не съм го имал това като грешка.Проверете кабелчето дали е затегнато добре на платката за този датчик.
Благодаря за уточнението утре ще опитам. Това, което ми направи впечатление е, че при гасене на горелката и включването и часа се нулира веднага. Нямам спомени дали така беше и миналата година. Според мен батерията би трябвало да го помни, но може и да бъркам.

Писах и на Натурела не знам имат ли навик да отговарят на мейли.

Лека вечер!
  • 1
  • 2

Тема "Грешка BB горелка Грейко 50 KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: