• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет дек 03, 2020 12:10 pmmorfei1 написа:
чет дек 03, 2020 11:54 amsbofirov написа:
.....
Ако приемем, че сме сложили 2x40ah акумулатора

100W / 24v = 4,2Ah , в режим работа за 1 час.
1200W / 24v = 50Ah , коства само едно палене.

....ще рече, че можем да направим едно палене с 6-7часа работа :roll: ?
Не ме бива в тези сметки, но очаквам с 2x40ah акумулатора
да консумира 7.5ah за едно палане при продължителност на палене 480сек.
Останалите 32.5ah до 40 да останат в режим на поддържане ако не се гаси повече.
чет дек 03, 2020 12:38 pmsbofirov написа:
чет дек 03, 2020 12:10 pmmorfei1 написа:
чет дек 03, 2020 11:54 amsbofirov написа:
.....
Ако приемем, че сме сложили 2x40ah акумулатора

100W / 24v = 4,2Ah , в режим работа за 1 час.
1200W / 24v = 50Ah , коства само едно палене.

....ще рече, че можем да направим едно палене с 6-7часа работа :roll: ?
Не ме бива в тези сметки, но очаквам с 2x40ah акумулатора
да консумира 7.5ah за едно палане при продължителност на палене 480сек.
Останалите 32.5ah до 40 да останат в режим на поддържане ако не се гаси повече.
Малко под 7А, но се справяш добре със сметките на тоците.
Наистина ли толкова дълго трае едно запалване?
morfei1 - специалист
чет дек 03, 2020 12:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
.....
Познавам много математици които не разбират от ток, и много токаджии, които не разбират от математика.

Тънката разлика е в това, че ако бях съвсем на ясно нямаше да ми се налага да питам ела пък Аксаковския Гларус. :-D

Принципно имаш право за капацитета, @sbofirov ме подсети... не се замислих също и, че смятам паленето за 1 час, а то реално трае в режим запалка 4-5мин. Тоест 50AH ще ми стигнат може би за около 10 паления.
Последна промяна от morfei1 на чет дек 03, 2020 12:57 pm, променено общо 2 пъти.
чет дек 03, 2020 12:50 pmmorfei1 написа:
чет дек 03, 2020 12:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
.....
Познавам много математици които не разбират от ток, и много токаджии, които не разбират от математика.

Тънката разлика е в това, че ако бях съвсем на ясно нямаше да ми се налага да питам ела пък Аксаковския Гларус. :-D
Добре, че човека се оправя, донякъде, макар и той да бърка А и Ah.
Няма дипломиран токаджия, който да не разбира от математика.
За мен UPS 24V не е добра идея, но щом ги произвеждат, значи имат място под Слънцето.
Печката сутринта ми се напъва, въпреки че има значение и по какъв начин работят различните устройства.
Например 400 вата на Техногама би бил по удачният избор, според казуса, вместо Кемот 700, който няма никакъв шанс. Различен начин на работа. Математиката отиде у ряката. Имам ги, зная кой какво и как може.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет дек 03, 2020 1:01 pm, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
@Трифонари, да питам в старни от темата, някви комплекси ли имаш или вътрешна нужда да се опитваш да ми отговаряш, без да съм те питал, докато говоря с други?

Реша ли да вземам таквоз чудо, вервай ми има кой да питам, нема се осланям на твоя опит и математика :wink: .
чет дек 03, 2020 12:58 pmmorfei1 написа:
@Трифонари, да питам в старни от темата, някви комплекси ли имаш или вътрешна нужда да се опитваш да ми отговаряш, без да съм те питал, докато говоря с други?

Реша ли да вземам таквоз чудо, вервай ми има кой да питам, нема се осланям на твоя опит и математика :wink: .
Има няколко изречения към теб, но основно те поправям заради погрешните ти мнения, а надолу давам своето, на питащият. Ти си питай кого искаш, но с тия тоци може да объркаш някого тук.
чет дек 03, 2020 12:38 pmsbofirov написа:
Утре ще натоваря SineUPS s400 с 1100 вата, докато е на мрежа и ще отговоря дали се справя и отговаря на нуждите ти.
morfei1 - специалист
Нема ти се получи с такъв товар, къде е 400W, къде са 1200W. Поне ще му тестваш защитите за претоварване.

Издържливост на
претоварване
+ 50% / 10s
+ 100% / 2s
> 100%/късо съед.

ти го товариш с +200% според мойта математика. Нали беше точна наука или...... :lol:
чет дек 03, 2020 1:28 pmmorfei1 написа:
Нема ти се получи с такъв товар, къде е 400W, къде са 1200W. Поне ще му тестваш защитите за претоварване.

Издържливост на
претоварване
+ 50% / 10s
+ 100% / 2s
> 100%/късо съед.

ти го товариш с +200% според мойта математика. Нали беше точна наука или...... :lol:
Възможно е да не издържи, ще разбера.
На киловат тръгва през мрежа. На четири не зная дали.
При нагревателите математиката е малко по друга.
Даааа, математиката е точна наука, но както казах- когато не се борави правилно, с нея и не се познават обстоятелствата.......е стават грешки.
pechkata - специалист
Забравяте консумирания ток на инвертора до колкото знам на 400/500 вата е около 2.5А - а тези големите не съм ги мерил...
Така че спадаш 2.5А най малко на час и ти остават от 10 часа работа 75А от 100А акумулатор...
А при по големите товара трябва да е по голям...
То затова моя при 6 часа работа слезе на половина от капацитета на акумулатора - 100А тягов...

https://vikiwat.com/avariyno-zahranvane ... -sinusoida
На този пише 4 минути работа при пълен товар със 7А акумулатор...

И акумулатора е по скъп от UPS-са - 100А... :partyman:
addicted - специалист
Майстори, по нагоре пак питах, ама никой не ми отговори, много се бяхте разгорещили.
За този какво ще кажете?
http://energoshop.in.ua/tovar/3535.html

Socomec net2000-pr
Имам един такъв ама е за батерии и се чудя дали да инвестирам в него, незнам дали ще работи нормално, дават му "време на задържане 8 минути".
Иначе е онлайн с чиста синусоида (до 2% изкривяване). Поддържа и изходното напрежение на зададена стойност.
Блока с батериите е от 4 броя 12 волта 9 Ah, свързани последователно, общо 48 волта. Ако става ще му купя по 7 Ah, че тия 9 не съм ги срещал.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Greyko горелка и избор на On-line UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: