• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
Темата е малко по-различна, но като стана дума за тягови акумулатори - имам един такъв, които стои бездействащ от няколко години. Дали има шанс да се съживи и работи или вече е за материал.
съб мар 06, 2021 1:45 pmKondor1 написа:
Темата е малко по-различна, но като стана дума за тягови акумулатори - имам един такъв, които стои бездействащ от няколко години. Дали има шанс да се съживи и работи или вече е за материал.
Просто опитай да го заредиш, Кондьо!
Половин час, след като пробваш отпочинал дядка, ще разбереш, че изразходван младеж е по надеждната опция. Винаги има изключения, но това е правилото.
Аз, и още няколко, сме изключение, та и на това не разчита много!
Давам пример със свеж, изоставен за около осем месеца, стартов акумулатор 100А.
Напрежение 11.7V, за мен изтощен на 100%.
Зареждам с интелигентно зарядно 5А, точно 24ч. Толкова ми е смяната. Показа зареден, но аз знам, че не е възстановен на 100%.
Следващото дежурство заряд с 2А начални- пое много.
Следващите две дежурства тренировки с 0.3/0.1А, докато ми хареса.
Сметките А х h = С са ориентировъчни.Молко по вярно е (А х h) + 20%, но сулфатизирал акумулатор иска още нещо.
Успех!
ves-ko - специалист
След, като се оказа, че KEMOT-а при захранване от мрежата може да 'стабилизира' напрежението, но с прецизност ± 8%, което е ± 18V (то хората са го написали, ама кой да чете :-) ), а оборотите на вентилатора на горелката силно се влияят от напрежението, което (мрежовото) при мен играе от 200 до 240 V се наложи да 'надградя' системата.
Сега вече е значително по-добре - 230V ± 6V към горелката, а и вече съм захранил и осветлението, и рутера за Интернет-а :-) , та топло, светло и интернет е осигурено :-) , а с тея сегашните LED крушки 100Ah акумулатор даже не ги и усеща.
Прикачен файл:
20210522_200512.jpg
20210522_200512.jpg (65.64 KиБ) Видяна 737 пъти
pechkata - специалист
чет юни 10, 2021 12:35 amves-ko написа:
След, като се оказа, че KEMOT-а при захранване от мрежата може да 'стабилизира' напрежението, но с прецизност ± 8%, което е ± 18V (то хората са го написали, ама кой да чете :-) ), а оборотите на вентилатора на горелката силно се влияят от напрежението, което (мрежовото) при мен играе от 200 до 240 V се наложи да 'надградя' системата.
Тифонари да види че голям клин го вади със моя AVR... :finga:
съб юли 24, 2021 5:28 pmpechkata написа:
чет юни 10, 2021 12:35 amves-ko написа:
След, като се оказа, че KEMOT-а при захранване от мрежата може да 'стабилизира' напрежението, но с прецизност ± 8%, което е ± 18V (то хората са го написали, ама кой да чете :-) ), а оборотите на вентилатора на горелката силно се влияят от напрежението, което (мрежовото) при мен играе от 200 до 240 V се наложи да 'надградя' системата.
Тифонари да види че голям клин го вади със моя AVR... :finga:
Голям- малък, колкото толкос.
Веско е печено момче, в никой случай не може да се нарече просто- напротив, интелигентен е, в което съм убеден.
Вие, г-н Печка, след като показвате умения да четете, научихте ли се да проверявате фактите и да ги налагате върху конкретен казус?
Нямам си на понятие кой и чий Кемот дава отклонения от 8%.
При мен нещата са коренно различни. Първо чета внимателно, проучвам и....

"Изходно напрежение 230V ± 3%", г-н Печка.

https://xpi.bg/solaren-invertor-kemot-700w

Няма нужда да дублирам, че да му викам на туй надграждане.
При мен надграждането е съвсем в друга посока- автономност.
С или без ЮПС, никога не съм имал проблем с непостоянна работа на котела.
Просто, преди да започна изграждането ѝ, знаех за повечето проблеми, свързани с твърдогоривното отопление и я направих от веднъж.
Да, г-н Печка, от първият път останах доволен, без да се наложи да настъпвам мотиката три пъти. Ужас!
pechkata - специалист
В момента дрънкаш врели не кипели при положение котела ти тъпчи буфера...
Дали ще го тъпчи 1300 об. или 1400 об. все тая ... :-D
съб юли 24, 2021 8:50 pmpechkata написа:
В момента дрънкаш врели не кипели при положение котела ти тъпчи буфера...
Дали ще го тъпчи 1300 об. или 1400 об. все тая ... :-D
Топло. Приближаваш се до истината.
Благодаря за признанието! Затуй и първо купих буфера, после котела, накрая горелката. Доказателство са фактурите, а глупости дрънкаш ти. От теб никаква полза в този Форум.
Внимавай къде си забравил мотиката!
...и надграждай с акъл, не с кинти!
pechkata - специалист
Акъл не ти трябва много - като имаш кинти... :-D
съб юли 24, 2021 9:02 pmpechkata написа:
Акъл не ти трябва много - като имаш кинти... :-D
При теб не личи- мотиката, мотиката го доказва.
Не съм ти сайбия на кинтите, но и те не са помогнали.
Спестявай за средно!
pechkata - специалист
Я раздуй как ме е ударила мотиката с твоя помощ... :shock:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Greyko горелка и избор на On-line UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: