• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Virtex - майстор
Темата е леко разчистена

morfei1, Трифон П.Трифонов и pechkata е желателно да прекратят заяждането си във всяка една тема.

Ако продължавате ще заслужите временна почивка от форума по празниците.

Като малки деца сте.

Сериозно - спрете да се заяждате.

------------

По темата:

Първо - Да се препоръча някакъв див китайски продукт Витолукс за 500лв, когато може да се намери Line Interactive APC за по-малко (макар и използван) не го разбирам. Всичко е в корпуса, няма нужда човек да слага кабели по батерии, акумулатори и т.н.

Второ : Някои да твърди това
Забий му един стар акумулатор от кола и си готов...
показва достатъчно колко е запознат автора с идеята на UPS-a.

Трето: Това
За*би ги тези онлайн системи...
Също "циментира" солидни познания по темата и директно слага автора в категорията "абсолютен разбирач"...

Като давате акъл и се правите на велики пред другите поне давайте адекватни съвети. Някои ползва тягов акумулатор, но препоръчва автомобилен такъв като заместител на АРС... :roll:

Абсолютни титани на мисълта, търсещи само заяждане.

Към sbofirov : оправи си АРС-а ако не ти е проблем да си вземеш адекватни акумулатори за него и не се занимавай с разни китайски истории или автомобилни предложения.
пет дек 04, 2020 9:09 pmVirtex написа:
Темата е леко разчистена
О, благодарско!
Все пак, историите с повече от 1 акумулатор, са подходящи наистина само за няколко минути. Това обикновено е за компове, сървъри....
Ако някой иска да си резервира отоплението, по този начин- да подходящо е, а не просто Става (за няколкото минути, докато реагира). Освен това, подходящо е за ОИ на твърдо гориво, без да е автоматизирано подаването и изгарянето. При пелетни инсталации, по скоро са необходими някакви защити.
Това е информираният избор, Шееееф.
pechkata - специалист
чет дек 03, 2020 4:56 pmpechkata написа:
Забравяте консумирания ток на инвертора до колкото знам на 400/500 вата е около 2.5А - а тези големите не съм ги мерил...
Така че спадаш 2.5А най малко на час и ти остават от 10 часа работа 75А от 100А акумулатор...
А при по големите товара трябва да е по голям...
То затова моя при 6 часа работа слезе на половина от капацитета на акумулатора - 100А тягов...

https://vikiwat.com/avariyno-zahranvane ... -sinusoida
На този пише 4 минути работа при пълен товар със 7А акумулатор...

И акумулатора е по скъп от UPS-са - 100А... :partyman:
Във спора се раждат истини... :idea:
пет дек 04, 2020 9:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 04, 2020 9:09 pmVirtex написа:
Темата е леко разчистена
О, благодарско!
Все пак, историите с повече от 1 акумулатор, са подходящи наистина само за няколко минути. Това обикновено е за компове, сървъри....
Ако някой иска да си резервира отоплението, по този начин- да подходящо е, а не просто Става (за няколкото минути, докато реагира). Освен това, подходящо е за ОИ на твърдо гориво, без да е автоматизирано подаването и изгарянето. При пелетни инсталации, по скоро са необходими някакви защити.
Това е информираният избор, Шееееф.
Благодаря на всички за съветите.
На Трифон П.Трифонов благодаря за проведения експеримент. Лично аз очаквах, че ще се справи тъй като производителя казва, че защитата от петоварване сработва когато устройството е на батерия.

Това за устройствата с повече от 1 батерия не го разбрах. Може ли да уточниш защо са подходящи само за сървъри или нещо подобно? Цената на 1 батерия може би ще е по-ниска, но какъв друг проблем има? Удобството с 1 батерия май е по-голямо, че има по-малко неща за разваляне :)

Не съм решил окончателно какво решение да взема, но поне разбрах, че идеята за юпс с някакъв акумулатор от кола е доста неподходяща. Виждал съм на доста места, където има главно инсталации на твърдо гориво. В последните дни прочетох още информация по темата и доста неща ми се изясниха.
нед дек 06, 2020 2:37 pmsbofirov написа:
...В последните дни прочетох още информация по темата и доста неща ми се изясниха.
Ето още едно четиво, което отговаря на всичките ти въпроси, както и обяснява "моята математика", която остана неразбрана.

https://www.engineering-review.bg/bg/si ... ne/2/1281/

Накратко- онлайн устройство трябва да отговаря на товара, което не се вмества в казуса ти- само да поддържа помпите, когато е на акумулатори, а като има мрежа, да може да пали. Т.е, дори когато има мрежа, за да запали горелката, мощността на онлайн устройството трябва да покрива товара + запас. Това се налага, защото напрежението се конвертира 2 пъти, винаги минава през инвертора. 230AC-12DC-230AC. Т.е, много скъпо.
ср дек 02, 2020 10:30 amsbofirov написа:
...на Техногамата. Тоест пак не е онлайн. Та ще работи ли според вас или да търся нещо онлайн или пък направо да се откажа от цялата идея за ЮПС и да си похарча парите за нещо друго #-o Тъй като имам 2 малки деца и исках да не се нарушава комфорта ако случайно падне тока за по-дълго. В последните 3 зими може би тока е падал 2 или 3 пъти за повече от час. Иначе са някакви токови удари или прекъсва за 15-20минути. Аз сега съм му сложил една защита на СОНО.
...
При толкова редки прекъсвания, похарчи парите за друго!
Дано имаш алтернативен източник на топлина!
...инак, видя кое е точното устройство, което ти върши работа. Трябва да предвидиш и акумулатор.
пон дек 07, 2020 6:23 amТрифон П.Трифонов написа:
нед дек 06, 2020 2:37 pmsbofirov написа:
...В последните дни прочетох още информация по темата и доста неща ми се изясниха.
Ето още едно четиво, което отговаря на всичките ти въпроси, както и обяснява "моята математика", която остана неразбрана.

https://www.engineering-review.bg/bg/si ... ne/2/1281/

Накратко- онлайн устройство трябва да отговаря на товара, което не се вмества в казуса ти- само да поддържа помпите, когато е на акумулатори, а като има мрежа, да може да пали. Т.е, дори когато има мрежа, за да запали горелката, мощността на онлайн устройството трябва да покрива товара + запас. Това се налага, защото напрежението се конвертира 2 пъти, винаги минава през инвертора. 230AC-12DC-230AC. Т.е, много скъпо.
ср дек 02, 2020 10:30 amsbofirov написа:
...на Техногамата. Тоест пак не е онлайн. Та ще работи ли според вас или да търся нещо онлайн или пък направо да се откажа от цялата идея за ЮПС и да си похарча парите за нещо друго #-o Тъй като имам 2 малки деца и исках да не се нарушава комфорта ако случайно падне тока за по-дълго. В последните 3 зими може би тока е падал 2 или 3 пъти за повече от час. Иначе са някакви токови удари или прекъсва за 15-20минути. Аз сега съм му сложил една защита на СОНО.
...
При толкова редки прекъсвания, похарчи парите за друго!
Дано имаш алтернативен източник на топлина!
...инак, видя кое е точното устройство, което ти върши работа. Трябва да предвидиш и акумулатор.

Какво мислиш за нещо такова
https://www.pro-bg.com/product/UPS/UPS% ... 77784.html

Това е 1500va 1500w онлайн и би трябвало да може да пали горелката без проблем.
Минуса е, е че работи с 3 батерии х 9ah вградени, но могат да му се закачат до 36V 50A. Зарядното му се управлява от компютъра и може да е до 16А зарядния ток.
С тези вградените батерии смятам, че при средна консумация от 65w ще кара около 4 часа. След като се скапят може да му се добавят нови 3 батерии по 20, 30 или дори 40ah всяка.
Добре де, защо си се зарибил толкова и кълвеш като изоглавен?

Сметката.
660 лева, за......приемам, качествено устройство.
3 батерии Х 9 Ач, качествени, струват повече от 70 пари ЕДНАТА. Има и по 30 лева, но си ги купувай, а след второто плащане ще спреш. Скоро ще е. Аз ползвам
https://www.akumulator.pro/index.php?ro ... 377&page=2

А ти ще платиш 200+ за да имаш само 9Ач!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! За колко време е това помпене?


Всичките тези "размисли" при другата сметка- 400 ватовият на Техногама на 360 + още 220 за инстински, обслужваем, тягов, 75Ач....

Близо 300 пари разлика, но не само това, а при бюджетната конфигурация ще имаш часове работа....
Ако чувстваш, че не можеш да прецениш- похарчи парите за децата!
Ако много го искаш (джаджите) - ми похарчи си ги за душата!

Казах, каквото имах.

пп. В момента тестовият ми е свободен, както мога да ти предложа и тягов 33АЧ за тест, през тази зима. Тестовата установка, която вида в клипчетата. Ей тъй, не ми трябват, отстъпвам ти ги за да прецениш безплатно. Ако си навит, пиши на лично къде да ги пратя! Куриерската услуга е за твоя сметка.
burkov - специалист
И аз имам сървърен с 6 батерии, и аз искам да го сменя с обикновен на 12 волта.
Даже моя е 3000ВА, но само батериите са една торба пари и не си заслужава.
Трифон П.Трифонов разбрах какво ти е мнението :)

Относно акумулатора казваш тягов обслужваем. Да вземем един Банер примерно вътре с електролит който се долива.
Нещо такова -> https://maxcar.bg/akumulatori/banner-en ... traction-r
Такъв, AGM или гелов е по-добре?
Този от линка мисля, че си има тръбичка. Проблем ли е ако стои в котелното и тръбичката се изкара навън за да извежда газовете извън къщата?
Поне за караваните така ги дават да се извеждат газовете извън помещението.
Естествено няма да е близо до котела да се загрява допълнително.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Greyko горелка и избор на On-line UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: