• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон ное 11, 2019 5:27 pmandy_forresite написа:
Не е добре. Първо захранващата тръба трябва да ти е цол и 1/4 на един колектор цол 1/4 и помпа. После втори колектор (с дебитомери) само за подовите на същия размер със смесителен вентил с втора помпа плюс някакъв контролер да мести задвижките на кръговете. Трето, малък кръг на котела с трета помпа.
Подовото колко метра е на един кръг, каква тръба, диаметър на тръбата и каква е стъпката?
Котела е на 2 цола излиза а колектора е на 1 цол затова е с преход от 2 цола на 1 цол.
Евентуално още една помпа на топлата вода дали няма да помогне.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон ное 11, 2019 2:15 pmDiDoGolfa написа:
Пробвах малко не се получава с балансиране, имам
и още 3 кръга свободни догодина ще имам лира и в другата баня, още един радиатор в мокрото помещение, два радиатора в гаража и още един в другата децка.И не знам, може още една помпа да сложа а системата си е сметната и с тях а още ги няма и имам проблеми. :?
А бе стига с тоя израз "сметната"! Кой какво и е смятал? На тази сбирщина от тръби и радиатори, наречена от теб "система", може да и се сметне само ... цената! За топлотехниката и хидравликата никой не би се наел. Нищо не е направено по правилата, но така или иначе "системата" вече е факт и трябва да се направи така, че да се вземе максимално възможното. Но първо да изясним някои обстоятелства:
1. Захранващата тръба не е 1", а ф32 ППР, чийто отвор е по-близо до 3/4", така че спри да объркващ себе си и околните
2. Котелът е 50кВт, ама друг път, тъй че няма страшно. Предполагам е U22 10 секции, нали? Не може и 30кВт да вдигне.
3. Помпа 25-80 е доста мощна за подобна система, но да кажем, че е заварено положение и няма нужда да я сменяш с по-малка. Абсолютно безсмислено обаче е да добавяш още една ще стане по-зле!
4. Много ми е смешно като чуя за колекторна система с ППР тръби, подово с ППР тръби, ама на - има си ги.
5. Като направихме тези уточнения и предвид наближаващите Коледни празници, аз предлагам да комерсиализираме малко спора и да преминем към залози. Аз например залагам един галон уиски и твърдя, че съществуващата тръба ф32 до колектора е предостатъчна, а съществуващата помпа дори е преоразмерена (но все пак тя има и по-ниски скорости), така че т.нар. "система" може да се вкара в сравнително нормален работен режим само чрез заигравка с хидравличния баланс (ако разбира се няма някакви сериозни проблеми със спойките - бленди и т.н.). Някой нещо против? :cool:
Щом е до Коледа срока, слагам един бакър домашно, за прегрята връзка от опитен полипропиленчик. Вероятно на линията на проблемни, ма как са открива?
Типично по български оплюхте всичко, казахте колко грешно е направено и до там, без реално да помогнете.
МОЛЯ ТЕМАТА ДА БЪДЕ ПРЕМАХНАТА.!!
LazarGanev - "Велик майстор"
вт ное 12, 2019 10:52 amDiDoGolfa написа:
Типично по български оплюхте всичко, казахте колко грешно е направено и до там, без реално да помогнете.
МОЛЯ ТЕМАТА ДА БЪДЕ ПРЕМАХНАТА.!!
Е как да не сме помогнали? И аз, и колегите преди мен (шопа го каза още отначало) сме ти дали верния отговор, но ти не искаш да разбереш! Основният проблем е в хидравличния (диз)баланс на системата, който смятам, че може да се докара до някакво задоволително работещо положение. А причини за този дизбаланс може да има няколко и основните бяха изброени, но ти не искаш да приемеш истината, а търсиш някаква магия. Щом искаш - не ни слушай, сложи си втора помпа където ти харесва, ама дано после преодолееш срама и споделиш резултата :)
вт ное 12, 2019 11:07 amLazarGanev написа:
вт ное 12, 2019 10:52 amDiDoGolfa написа:
Типично по български оплюхте всичко, казахте колко грешно е направено и до там, без реално да помогнете.
МОЛЯ ТЕМАТА ДА БЪДЕ ПРЕМАХНАТА.!!
Е как да не сме помогнали? И аз, и колегите преди мен (шопа го каза още отначало) сме ти дали верния отговор, но ти не искаш да разбереш! Основният проблем е в хидравличния (диз)баланс на системата, който смятам, че може да се докара до някакво задоволително работещо положение. А причини за този дизбаланс може да има няколко и основните бяха изброени, но ти не искаш да приемеш истината, а търсиш някаква магия. Щом искаш - не ни слушай, сложи си втора помпа където ти харесва, ама дано после преодолееш срама и споделиш резултата :)
Срама няма, просто всичко е в бетона вече без колектори те разбира се, а за втората помпа само питах дали няма да помогне!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с парно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: