Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
По стечение на обстоятелствата ми се налага да поставя висок радиатор (височина 180см, дължина 60см), който трябва да се управлява, чрез термовентил. И тук идва казуса - как да го свържа? Диагонално - няма ли да е наудобно да е толкова високо термовентила? Долно (от край до край) - ще успява ли водата да циркулира през целия радиатор и да го затопля? Едностранно - по-скоро бих избрал диагоналното. Също така мислих и за долно (с един винтил (вход/изход) /поне така мисля, че се води/), но там термовинтила е по-дължина на радиатора, за което нямам толкова място.
Благодаря предварително за съветите. :drinkers:
Никой ли не желае да асистира със съвет?
ср ное 20, 2019 1:42 pmmartin_harry написа:
Никой ли не желае да асистира със съвет?
Припрян ли си неЩооооо?!!
Имам лира, в банята, която е 175/75, захранена е отдолу, и вече няколко сезона работи идеално.
Асистирах ли или са похвалих?
Jacomo - специалист
А какво мислите за термовентил на изхода?
ср ное 20, 2019 2:15 pmJacomo написа:
А какво мислите за термовентил на изхода?
Мерси!
Мислил съм го, даже такава беше първоначалната идея, но ми казаха, че за да работи термовентила коректно трябвало да е на входа, но разбира се както се случва по нашите ширини - все се обяснява как не става. И така се роди идеята на това ми запитване, някой да сподели теория или практика...
Свържи си радиатора долу и термовентила на вход, както си му е редът! Вече писах, това е от практиката.
Теорията е, че топлото оди нагоре, според която теория, проблеми с работата на стройния няма да имаш. Ако лирата ми не си вършеше работа, благоверната да ми е вдигнала платната. Моите.
https://photos.app.goo.gl/xomEbyFrTtKGnk1PA

Тема "Свързване на висок радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: