Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pi6ligara - специалист
Здравейте, системата ми е от затворен тип и от някъде се пълни с въздух, нямам си идея от къде е, но на всеки няколко дни се налага да обезвъздушавам радиаторите на втория етаж. Реших да сложа автоматични обезвъздушители за да не тичам като луд. Имам на камината и на колектора 2 прави giacomini, харесват ми защото имат клапан и ако се прецака обезвъздушителя можеш да го развиеш без да тече вода. Намерих ъглови на същата марка, ето ги.
https://bg-maistor.com/otoplenie/giacom ... 003-detail
Какво ви е мнението за тях, някой ползвал ли е такива, добри ли са, направи ми впечатление, че не са скъпи, другите почват от 12лв на горе.
pi6ligara - специалист
Никой ли не ги знае тези giacomini?
чет дек 05, 2019 12:14 pmpi6ligara написа:
Никой ли не ги знае тези giacomini?
Купувай! Ти ще си разведчика.
Така обаче ще решиш само проблема с обезвъздушаванет- тичането, ама второто ще е за кратко.
pi6ligara - специалист
Съгласен съм, но нямам идея от къде го смуче тоя въздух, бях на дърва и си мислех че някъде покрай помпата засмуква, сега обаче минах на пелети и пак се събира въздух, системата работи на 1 атмосфера, следователно ако някъде има проблем ще надува и ще капе, а няма да смуче. Никъде не ми капе, не ми се губи налягане, просто се събира въздух само по радиаторите на 2рия етаж и не знам от къде идва. :?
Като се напълни системата, в началото и само за няколко дни, отделя въздух и след това спира.
pi6ligara - специалист
чет дек 05, 2019 2:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
Като се напълни системата, в началото и само за няколко дни, отделя въздух и след това спира.
Системата съм я напълнил края на септември, а камината я паля за по 12 часа в денонощието поне от 3 седмици, не е от това, просто не знам как се газира тая вода. Единствения изход, който намерих е да взема въпросните автоматични обезвъздушители.
brassSob - специалист
Препоръчвам Caleffi.
pi6ligara - специалист
чет дек 05, 2019 3:44 pmbrassSob написа:
Препоръчвам Caleffi.
Да, но те са по 25,6лв бройката, а на мен ми трябват 6 броя. Това са много пари за изтощения ми, предколеден бюджет.
чет дек 05, 2019 4:04 pmpi6ligara написа:
...на мен ми трябват 6 броя. Това са много пари за изтощения ми, предколеден бюджет.
Добре де, купи си 2 и ги постави на най близките, до щранга радиатори, на втория етаж! Пробвай ги евтините, ако искаш, нали имали и клапанче! Ако купиш други, поставяй първо клапан за обезвъздушител!
Опиши инсталацията, накратко, ама от пълненето до послезния обезвъздушител, хахааа!
pi6ligara - специалист
Инсталацията е следната, крана за пълнене, както и разширителя са в банята на 1вия етаж, от там отива в колектора за студената вода на 2 рия етаж, колекторите са 2,един за студената и един за топлата вода и от тях си върви отделен кръг към всеки радиатор и към камината, която е на първия етаж. С колекторите както всеки знае към всеки радиатор постъпва еднакво количество топла вода, обезвъздушителите са ръчни, с изключение на 2 автоматични, на камината и на колектора за топлата вода, радиаторите са 6 на 2 рия етаж и 2 на 1 вия заедно с лира и бойлер. На 1 вия етаж никога няма въздух, само на 2 рия, като например в едната стая са 2 радиатора, в по-близкия до колекторите няма, а в по-далечния има въздух. Това се случва на 3,4 дни. От тази година като минах на пелети сложих 5 термоглави, инсталатора ме посъветва да оставя поне 3 радиатора без глави плюс бойлера и лирата, но догодина ще сложа още една, че в едната стая не се трае от жега. Въздуха се събира и в тези с главите и в тези без. Не е много но е супер досадно на всеки няколко дни да ги обезвъздушавам, Но се бях нагласил за нещо от сорта на 60, 70 лв а не по 15,20 лв броя. Май ще си ги обезвъздушавам ръчно тая зима, че големия синковец иска плейстейшън а малкия таблет и на Дядо Коледа малко му се завива свят на бюджета. :-D

Тема "Избор на автоматични обезвъздушители." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: