• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gardenER-- - специалист
http://prnt.sc/qcq7rv - С какво да почистя този дебел слой нагар? От какво се получава обикновено? В момента горя донбас в комбинация с дърва, супер доволен (но пък е и доста топло). Имам също така и друг въпрос, който в свързан с горелка за Viadrus u22Basic 40.7, знам че има доста теми, но пък предполагам има и доста нови модели, като ще се радвам да ме напътствате за горелка, съвместима с Виадруса и такава с високо КПД, сериозно бях обмислял за ретортната, но в крайна сметка комшията ме разубеди за пелети
Изчакай да застудее и ако не те е страх, че ще се запали комина, зачерви му кйнците яко, като го напалиш с дърва! Остави го, докато изгорят, но да не е напълно изстинал и пак! Налепа става твърд и по късно започва да пада сам.
За следващия сезон монтирай трипътен антикондензен на минимум 60 градуса!
Топлиш жилище към 180 квадрата, нали?
speka_rs - майстор
Aз бих ти препоръчал Грейко 20 кВт, ако ти е малка много лесно става 30 кВт. А за кондензния вентил 55-60.
gardenER-- - специалист
чет дек 19, 2019 12:27 amТрифон П.Трифонов написа:
Изчакай да застудее и ако не те е страх, че ще се запали комина, зачерви му кйнците яко, като го напалиш с дърва! Остави го, докато изгорят, но да не е напълно изстинал и пак! Налепа става твърд и по късно започва да пада сам.
За следващия сезон монтирай трипътен антикондензен на минимум 60 градуса!
Топлиш жилище към 180 квадрата, нали?
Да, около 180 е...
Чугуна не се плаши от конденз, та може да ползваш и по "студен" антикондензен, както предложи Шпека, също и за горелката подкрепям.
Котела постепенно ще се изчисти. Само не залитай по ниски температури на водата, щото - ми то толкова стигало- 48 градуса, примерно.
gardenER-- - специалист
пет дек 20, 2019 7:55 amТрифон П.Трифонов написа:
Чугуна не се плаши от конденз, та може да ползваш и по "студен" антикондензен, както предложи Шпека, също и за горелката подкрепям.
Котела постепенно ще се изчисти. Само не залитай по ниски температури на водата, щото - ми то толкова стигало- 48 градуса, примерно.
Това и правех - 45-50 градуса... Запалих го и го оставих на 60, само с дърва. За тези мои 180 кв, без изолация (засега), 20кв горелка ще ми стигне ли?
morfei1 - специалист
пет дек 20, 2019 8:23 amgardenER-- написа:
Това и правех - 45-50 градуса... Запалих го и го оставих на 60, само с дърва. За тези мои 180 кв, без изолация (засега), 20кв горелка ще ми стигне ли?
Даже и ще ти е голяма, ама по-малки няма.
gardenER-- - специалист
пет дек 20, 2019 9:19 ammorfei1 написа:
пет дек 20, 2019 8:23 amgardenER-- написа:
Това и правех - 45-50 градуса... Запалих го и го оставих на 60, само с дърва. За тези мои 180 кв, без изолация (засега), 20кв горелка ще ми стигне ли?
Даже и ще ти е голяма, ама по-малки няма.
Еха, звучи добре. На този виадрус ще се получи ли високо КПД? Съблазнява ме и мисълта за грейко котле...
пет дек 20, 2019 8:34 pmgardenER-- написа:
...На този виадрус ще се получи ли високо КПД? Съблазнява ме и мисълта за грейко котле...
Виадруса, предвид големината, ще усвоява много добре, особено ако е сложен на кутия.
Експерт 20, в комплект с горелка, ще ти е перфектен. Екзотик 20 пък има голям пепелник...
Възможности дал Бог.
  • 1
  • 2

Тема "Почистване на нагар от котле / Каква горелка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: