Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте
Грубият строеж е готов дограмата е поставена и сега следва отоплителната система. Решил съм пелети . Въпроса ми е за 140 м2. площ кой ще е по добрия вариант. Котел в гаража който е с топла връзка с къщата или камина с водна риза.
Нужна ми е информация
Благодаря предварително :o
Димитър Димов - специалист
Заповядай,viewtopic.php?f=10&t=63392
съб яну 18, 2020 11:54 amДимитър Димов написа:
Заповядай,viewtopic.php?f=10&t=63392
Благодаря Котел ще да е . :supz:
filmatoplo - майстор
Според мен добрия избор е Котел ,за да избегнеш -прахоляк в хола от пелети и от досадното чистене . Аз го изпитвам това на гърба си ,имам алергия от пелетите -въпреки че с това се занимавам .Да речем ,че си избереш да бъде котел ,от тук насам мисли за Инсталацията в дома ,аз препоръчвам -водноподово ,може и в комбинация с радиатори .Като доста важно -изолирането трябва да ти е приоритет ном 1 :wink: .
съб яну 18, 2020 12:18 pmfilmatoplo написа:
Според мен добрия избор е Котел ,за да избегнеш -прахоляк в хола от пелети и от досадното чистене . Аз го изпитвам това на гърба си ,имам алергия от пелетите -въпреки че с това се занимавам .Да речем ,че си избереш да бъде котел ,от тук насам мисли за Инсталацията в дома ,аз препоръчвам -водноподово ,може и в комбинация с радиатори .Като доста важно -изолирането трябва да ти е приоритет ном 1 :wink: .
За изолацията са ми ясни нещата колкото повече толкова по добре. Но виж с отоплителната система помощ ще ми трябва.чета и чета и клоня към greiko expert 20 с горелка rb20 . За камина вече не става и дума след изчетеното . Има ли някой опит с такъв Котел и достатъчен ли ще е ? :o
Димитър Димов - специалист
съб яну 18, 2020 2:03 pmНайден 87 написа:
съб яну 18, 2020 12:18 pmfilmatoplo написа:
Според мен добрия избор е Котел ,за да избегнеш -прахоляк в хола от пелети и от досадното чистене . Аз го изпитвам това на гърба си ,имам алергия от пелетите -въпреки че с това се занимавам .Да речем ,че си избереш да бъде котел ,от тук насам мисли за Инсталацията в дома ,аз препоръчвам -водноподово ,може и в комбинация с радиатори .Като доста важно -изолирането трябва да ти е приоритет ном 1 :wink: .
За изолацията са ми ясни нещата колкото повече толкова по добре. Но виж с отоплителната система помощ ще ми трябва.чета и чета и клоня към greiko expert 20 с горелка rb20 . За камина вече не става и дума след изчетеното . Има ли някой опит с такъв Котел и достатъчен ли ще е ? :o
viewtopic.php?p=1010454#p1010454 ,дано имаш време да ги прочетеш докато дойде време да оборудваш жилището с тях.Все пак са 1300 стр..Успех. [-o<
morfei1 - специалист
Найден 87 написа:
клоня към greiko expert 20 с горелка rb20 . За камина вече не става и дума след изчетеното . Има ли някой опит с такъв Котел и достатъчен ли ще е ? :o
Дават го до 200кв.м.
gnt69 - майстор
съб яну 18, 2020 4:24 pmmorfei1 написа:
Найден 87 написа:
клоня към greiko expert 20 с горелка rb20 . За камина вече не става и дума след изчетеното . Има ли някой опит с такъв Котел и достатъчен ли ще е ? :o
Дават го до 200кв.м.
Таман по мярка ще ти е.
andy_forresite - майстор
ПРЕдостатъчен е за ново строителство по наредба ... коя беше. Какво гориво мислиш да ползваш? Грейко са добри за слънчогледови. При тези пелети има доста обслужване. Пепелникът се пълни за 24 часа. Ако мислиш нещотода си гори и да не му обръщаш внимание, няма да стане.
Има една тема за направена горелка от съфорумник. По-евтина е и по-добра според мен от рб20 на грейко. Котелът експерт 20 е добър, екзотик също (него не съм го и виждал на живо), а има и един 5-ходов на ИВГ. Това е друга фирма. С такъв от тази година е Румен89. Постига много добри резултати, само че горелката му е грейко. Котелът също е по-евтин от на грейко, ако не се лъжа.
Но ако ще гориш дървесни пелети, има други горелки. Не съм запознат с пазара към момента. Някой друг да ти предложи варианти. Аз съм по слугуването и агропелетите.
При ново строителство изобщо нямаше да разглеждам твърдогоривни варианти. Навивам подово, слагам водни конвектори и се грея и охлаждам с въздушна термопомпа.
За пелети имаш ли удобен склад? Трябва да е близо до камиона с пелетите и да е близо до котелното. Много хора са видяли зор с товаро-разтоварна дейност, свързана с пелети, но няма да се оплачат във форума. Никога.
Virtex - майстор
Има достатъчно теми за подобни въпроси, автора може да се насочи към някоя от тях.

Тема "Пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: