• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex63 - специалист
Пиша от телефон и не мога да открия търсачката на форума. ☺️Бойлера изпуши... е, спря да нагрява, а като бонус и тече... отдавна😊. Моля препоръчайте ми марка и модел 🤔с качества и характеристики които си струват на разумна цена. :axe: Става въпрос за ползване от двама души. 👩‍❤️‍👨Предварително благодаря! 😀
plamen6703 - майстор
Винаги препоръчвам бойлери на "Елдом", а модела е според джоба на купувача и като отиде на място в магазина може да си избере и модела.
Най-често отиват за Елдом и излизат с Теси, но това е под давление на продавач-консултанта и по препоръка на комшийката! При мен нещата са такива, че каквато марка бойлер демонтирам, такава монтирам :partyman:
preslav - майстор
Елдом, 50 л. с 2000 W нагревател. По-малката мощност е избрана заради по-малкото трупане на котлен камък, по-дългия живот на ключове, регулатори и т.н. Елдом е за предпочитане заради по-добрата изолация (изстива по-бавно от Тесито). Другите марки и модели са за... абе всеки знае себе си.
Елдом 200л. (поне 150). настройва се на 45-50 градуса, за да се реши проблема с котления камък. Така всеки един, от двамата, ще разполага с ок. 120л. (82) топла вода за къпане. Остава мощността, за която правилно посочи Преслито, но 50л за 2 души....???!!! Ниската мощност, на нагревателя, няма пряко отношение за образуването на котлен камък, а температурата. До тук, смятам е ясно. След като температурата е под 55-60 градуса, наблягаме на обем, щото за къде с тес пидисе?!! Инак тряба да ги бичим на 75 и те ти котлен камък.
Всички бойлери на Елдом са на разумна цена и качество. Купувача си преценява, а препоръчвам, щото до сега техен бойлер не ме е оставял без топла вода. Вторият, за 22 години, още си стои закачен и работи, а първия го свалих работещ, че ми трябваше със серпентина.
Jacomo - специалист
Ако е за София-град, няма котлен камък, т.е. може и по-мощен и по-малък, но трябва неръждавейка, защото емайлираните доста бързо протичат.
ky-kyy - майстор
Не 200, а 2000 литра да е, на жената, все не и стига топлата вода....Де да избираше човек, като се жени, така както избира кола, телевизор, или бойлер...ама за едни големи ци...упс очи и едни кълки, се подлъгва и после цял живот страда....
Иначе теси, елдом, матев, дипломат...къвто и да вземеш, все същия боклук. Гледай да удиса на мястото и не го мисли, няма да се венчаваш, я :)
nikolov333 - майстор
Stiebel Eltron ги хвалеха, ама и те с електрониката май имат проблем.. Добре, че не женим и с бойлерите.. :-D :lol: :lol:
пон дек 30, 2019 1:41 pmJacomo написа:
Ако е за София-град, няма котлен камък, т.е. може и по-мощен и по-малък, но трябва неръждавейка, защото емайлираните доста бързо протичат.
Не протичат бързо. Неска печеля басове. Досега, за 22 години, съм имал само 2 емайлирани. Нямам протекъл.
Форумни басове, само пред нотариус и представяне у форума.
Ку-куу, 2000л ли каза? Чи колко й то, в тес разсъхнати бъчви, бре?!

Оппаааа, квалитетна табела са спомена. Препоръчвам и тях.
В службата всички подобни джаджи са на Stiebel Eltron- 2бр. по 300л. бойлери и всички ел. конвектори. Тая година единият бойлер сдаде, не знам след колко години служба- протече от уплътнение, понеже къпе пожарникари всеки ден и вместо да се ремонтира (богата мързелива фирма- не е МВР), бе сменен с 500л на Елдом.
ky-kyy - майстор
Е, само си представи, бойлерите да са вечни. Ся, ако живееш в Перник, друга работа...там толкова много вода, че да напълни цял бойлер, не са и сънували... И кво да прави всичкия тоя народ, който в момента е зает в производството и в продажбата им. М? Ми нали тия, като стоят без работа, ще се юрнат да редят плочки, да коват картони, дограми, или да продават пелетни простотии...Тогава ще ва видя, как ще ревнете вкупом. И кво, бандити ли ще наемате, да взломяват апартаментите на хората и да им дупчат с бормашини бойлерите...За да върви икономиката, човек през живота си, няма и 100 години, без празниците, е длъжен да смени поне 40 бойлера, 50 автомобила, както всяка година, да сменя плочки, дограми, мебели, електроуреди и така нанататъка и всички ще си менками едни кинти и ще се чувстваме значими :)
Jacomo - специалист
пон дек 30, 2019 2:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 30, 2019 1:41 pmJacomo написа:
Ако е за София-град, няма котлен камък, т.е. може и по-мощен и по-малък, но трябва неръждавейка, защото емайлираните доста бързо протичат.
Не протичат бързо. Неска печеля басове. Досега, за 22 години, съм имал само 2 емайлирани. Нямам протекъл.
Форумни басове, само пред нотариус и представяне у форума.
Емайлирани 1 дипломат и 2 тесита за 7 години. Говоря за София-град, не за Аксаково.

Не препоръчвам теситата от ниския клас, защото изолацията не е добра.
Последна промяна от Jacomo на пон дек 30, 2019 3:29 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Нов бойлер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: