• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex63 - специалист
Благодаря на всички до тук!
Часовника е сверен- Елдом!От 7 години ползвам на селската си къща такъв -150 литра с две серпантини.От 7 едната е вързана за камината( не живея във града- Варна, но водата е доволно варовита), а от април тази година втората е вързана за панел на покрива на същата фирма( дори от магазина там ни дадоха координати на фирма за монтаж и момчетата бяха изключително съвестни и коректни!И като цена беше много добре!
Понеже тук са повече "майстори" искам да дам малко инфо:
Искам да споделя и горчивия опит от предложения от тук- предложиха се двама "майстори"- единия искаше 50 лева само да огледа и после като представи оферта и евентуално сключване на договор щял да ги приспадне, естествено дори не се обадих!И втория дойде огледа и пет пъти ми каза, че трябва UPS, а аз казах, че имаме и те го виждаха, че дори в момента е включен, трябва програмно управление- имеме-вижда се, бойлера е с управление, ама ние не работим с Елдомски бойлери, ама ние работим с гръцки панели, ама..., както и да е казаха, че офертата ще е между 4000 и 6000лева за да речем 10м тръби, фреон(течност де), изолация, и т.н. но ще пратят по-точна оферта на базата на измерванията за тръби и т.н.Е, ако някой от вас е получил -ок, вече втора година аз нямам такава... за това се свързахмеотново с Елдом- магазина и там ни дадоха координати на фирма с която се свързахме и сме много доволни!!!).
Писах тези информация за полза на "домашните майстори" каквито сме ние, щото някои от тукашните май- ден година храни...., да са живи и здрави, но все пак не всеки разбира от всичко и не трябва да се самозабравят!

Така се научихме и ключалката на пералня Зероват да сменяме, понеже за комплект от 6лв."майстора" поиска 30лв. било за пътя( не, че питахме, сам се обясни)!Е да беше 12 ок, но той 30... ама до село е 8км от катедралата, а днес ходих от апартамента ни(зад ВИНС) до Джъмбо, оказа се 10 км!!!

И така бойлера е за апартамента, за двама млади които ще го ползват 2-3 години и после жилището ще се ползва аварийно( след градски запой) и понеже мисля, че инфото е старо попитах!Отново благодаря :prayer: !
Хубав ден и весели празници :rock: !
ky-kyy - майстор
А така :supz: Да изкара 2-3 години, стига му. Трябва да се мисли глобално, за икономиката, Няма с вечни неща, да слагаме пръти в спиците на прогреса :supz:
alex63 - специалист
пон дек 30, 2019 3:40 pmky-kyy написа:
А така :supz: Да изкара 2-3 години, стига му. Трябва да се мисли глобално, за икономиката, Няма с вечни неща, да слагаме пръти в спиците на прогреса :supz:
Точно така ky-kyy( и аз съм малко ку-ку, щото иначе трябва да се откача, а така няма да мога да се насладя на сладостите на живота) оглеждам вече нешата, че на втори трябва да се поръчва.
Младите са Life is alive, ама на 3-ти ще питат къде е водата....Весели празници!
ky-kyy - майстор
пон дек 30, 2019 3:47 pmalex63 написа:


Точно така ky-kyy( и аз съм малко ку-ку, щото иначе трябва да се откача, а така няма да мога да се насладя на сладостите на живота) оглеждам вече нешата, че на втори трябва да се поръчва.
Младите са Life is alive, ама на 3-ти ще питат къде е водата....Весели празници!
Весели празници и на теб и на младите :)
пон дек 30, 2019 3:24 pmJacomo написа:
пон дек 30, 2019 2:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 30, 2019 1:41 pmJacomo написа:
Ако е за София-град, няма котлен камък, т.е. може и по-мощен и по-малък, но трябва неръждавейка, защото емайлираните доста бързо протичат.
Не протичат бързо. Неска печеля басове. Досега, за 22 години, съм имал само 2 емайлирани. Нямам протекъл.
Форумни басове, само пред нотариус и представяне у форума.
Емайлирани 1 дипломат и 2 тесита за 7 години. Говоря за София-град, не за Аксаково.

Не препоръчвам теситата от ниския клас, защото изолацията не е добра.
Е хубу де, чел съм, къпАл съм се у софийска вода, та знам, че е мека, па мое да е и по агресивна, знам ли га, па е.а ли га?!
На Елдома не знам висок и нисък клас. Влазам на десетина години еднаж, па си излаам охарчен.
Здраве да е и още поЗдрави празници!

Е, па у Искъро е водата, alex63, а после у ЕлДомо.

Въх ма бошкееее, и те варненчита!!!
Ма питатйти и са убаждайти по навреми беййййй!!!

Весело посрещанееее!!! След още само малко са почва.
Hoвoceлckи - майстор
пон дек 30, 2019 1:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Елдом 200л. (поне 150). настройва се на 45-50 градуса, за да се реши проблема с котления камък ... След като температурата е под 55-60 градуса, наблягаме на обем, щото за къде с тес пидисе?!! Инак тряба да ги бичим на 75 и те ти котлен камък.
Не, че самият аз много се връзвам на това, но все пак:
hoval.bg написа:
Цъкни
Температурата на използваемата вода бъде над 55°C
Водата трябва периодично се загрява до 70-80 °C, за да се извърши термична дезинфекция.
Да се използва рециркулационна система за битова гореща вода
vlax - майстор
пон дек 30, 2019 3:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Весело посрещанееее!!! След още само малко са почва.
Колко малко бе,Трифоне Вие да не сте с 24 часа и кусур напред часове у Варна ,бре.
Сега трезво по темата,снимки на смяна наскоро на нагревател на бойлер /20 + години/по никое време/зимни месеци=студено/
Това котлен камък ли е всичкото или има и тиня,кал и др.?
Изображение
Изображение
Изображение

Снимката на серпентината е след очистване на ръка.
:partyman:
Последна промяна от vlax на вт дек 31, 2019 5:25 am, променено общо 1 път.
alex63 - специалист
пон дек 30, 2019 3:51 pmТрифон П.Трифонов написа:

Е хубу де, чел съм, къпАл съм се у софийска вода, та знам, че е мека, па мое да е и по агресивна, знам ли га, па е.а ли га?!
На Елдома не знам висок и нисък клас. Влазам на десетина години еднаж, па си излаам охарчен.
Здраве да е и още поЗдрави празници!

Е, па у Искъро е водата, alex63, а после у ЕлДомо.

Въх ма бошкееее, и те варненчита!!!
Ма питатйти и са убаждайти по навреми беййййй!!!
Що бре и аз съм закъпана с вода от Искъро :-D , само дека тука облагородявам :goodman:, еле на село съвсем пък!
От Лозен съм родом и на 40 дена са ме докарали във Варна, че авиокомпания Балкан не е приемала по-малки... [-X
А живота ме свърза с човекот едно звездно село от Варненско :heart: и продължавам да облагородявам с шопски инат и тук :rock: !
Andri01 - майстор
" Звездица" ?! Шоп в оставка? Избягала си ОТ провинцията!? Браво,умно решение!! Весело посрещане на новата 2020-та :) :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Нов бойлер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: