Най - вълнуващия въпрос зимно време.
allen - напреднал
Да приготвям значи една хилядарка за нов панел :?
А резервна серпентина не продават ли???
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо много трудно се отваря, а много по-трудно се затваря херметически. Но това е най-малкия проблем. Големият проблем е, че тръбите са много тънкостенни и не ползвахме метода на Трифон за изрязване на абсорбера, а се опитахме с отлепване, както сме го правили с други марки без проблем. Получават се множество перфорации в зоната на отделяне на тръбата от абсорбера, които в един момент не текат, но след разместване насам-натам се пробиват напълно и текват. Трябва профилактично да се залее с припой цялата контактна зона, но това го осъзнавам след повторното отваряне на двата колектора. А това е голяма площ. Луда работа! Накрая гръмна и стъклото! А колко човекочасове са отделени за демонтаж и монтаж не е истина. Да бях си купил нови панели много по-добре, ама викама да не стават зян. Ремонтирал съм Езинч, Теси, Бош, такова нещо не ми се е случвало
Здравейте,някой ремонтирал ли е панел Oventrop хоризонтален.Как се отваря? Имам два такива които ми загряваха 500л. бойлер, но единия тази зима и то в края явно се е спукал.Мислех че съм източил водата но явно е останало някъде по тръбите.Вижда ми се сложно отварянето му.

Тема "Проблем със соларен панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: