• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
чет яну 09, 2020 5:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Сериозно ли го мислиш това? Наблюдението ти само потвърждава, че мястото ѝ не е там, в този сльчай. Махни я! Изводите са ти погрешни.
Термометър за фурна, за десетина лева съм го купил. Шиша му е ок 12-13 см.
Дупчиш по размер и...мериш.
https://photos.app.goo.gl/a83oVKyN6BLgzmG8A
Като го сложиш, направи си едно пробно с и без ламарината!
Трифонари имам един въпрос котел Бош извода на кюнеца му е 150 в момента го карам със редукция на 130 та мисълта ми е трябва ли димоотвода да е 150 до комина или да карам така...?
Нямам проблем със димните газове комина тегли добре...
съб яну 11, 2020 9:35 ampechkata написа:
Трифонари имам един въпрос котел Бош извода на кюнеца му е 150 в момента го карам със редукция на 130 та мисълта ми е трябва ли димоотвода да е 150 до комина или да карам така...?
Нямам проблем със димните газове комина тегли добре...
Принципно трябва, но явно комина ти компенсира.
По грешно е ако до някъде караш на нормален диаметър и после намаляваш.
Аз го направих по този начин, уж опитно, но пък височината на комина си каза думата и от временно остана постоянно.
Карай си така и ни бой са!
POCEHA - помощник
Бихте ли споделили настройките, които използвате
Димитър Димов - специалист
Прикачен файл:
DSC_0124.JPG
DSC_0124.JPG (50.66 KиБ) Видяна 1759 пъти
Прикачен файл:
DSC_0123.JPG
DSC_0123.JPG (48.71 KиБ) Видяна 1759 пъти
Прикачен файл:
DSC_0121.JPG
DSC_0121.JPG (48.53 KиБ) Видяна 1759 пъти
Прикачен файл:
DSC_0120.JPG
DSC_0120.JPG (38.51 KиБ) Видяна 1759 пъти
Прикачен файл:
DSC_0119.JPG
DSC_0119.JPG (98.22 KиБ) Видяна 1759 пъти
,снимки на котела на Тр.Трифонов.
Димитър Димов - специалист
Прикачен файл:
DSC_0125.JPG
DSC_0125.JPG (79.66 KиБ) Видяна 1756 пъти
,предоставени и качени след разрешение на Трифон Трифонов.
sa6koto9308 - специалист
Горелката от снимките да не е Греико
съб яну 11, 2020 7:33 pmsa6koto9308 написа:
Горелката от снимките да не е Греико
Да. Ако решиш така да си правиш котела, за твоята горелка ще е добре да скъсиш максимално хоризонталната част на L, за да се отдалечи вертикалната от горелката.
Измери първо, какво би се получило и ако не остава място да се развие пламък, варианта на Димитър- разделяне не на бункера, а на първия ход.

Не прекалявайте с намаляване Т на газовете на изхода на котела!
Преди 4г, инсталатора ми каза да не свалям газовете под 120.
Многократно съм показвал 90 градуса в кюнеца. Неска псувах много и като няма кой да те чуе е още по тежко.

https://photos.app.goo.gl/G1AEv5MvkC5C1bnk8

В горната чупка беше другата изненада. Там почнаха гласовите ми изцепки и въобще не ми беше до снимки.

Черен мъзгоч. Ръцете ми са повредени от работа по двигатели и като попие някаква мръсотия, няма измиване. Снимките са след трикратно измиване.

Щипе тва гнусно нещо, ма яко. Кожата на ръцете ми е напукана и усещането е псувотворящо. Верно има киселинен характер, тая чернилка.

Усвоявайте максимално само ако коминът ви е Инокс Конденз -80, 100, 110, 130, 150, 180, 200....открай докрай, със всичките му скъпи елементи, двойностенен, изолиран!
Ако сте с всякакви други комини, не прекалявайте- нищо няма да загубите, защото все пак комините са ви в къщите и пак си топлят! С дървената печка нямам такива ядове.
Айде, успех в експериментите!
sa6koto9308 - специалист
Щом си с Грейко говорим за друга класа. Още съжалявам че не си взех такава горелка...
съб яну 11, 2020 9:44 pmsa6koto9308 написа:
Щом си с Грейко говорим за друга класа. Още съжалявам че не си взех такава горелка...
Горелката ти е хубава. Прочети какво пише Лазар на 1ва стр. Иска да каже, че радиаторна мощност липсва. През лятото добавяй! Пет паления за 24 часа не са много.
Единствено ако можеше да гори слънчогледови пелети... Опитвал ли си?
Другото е да смениш контролера с Натурела. Там можеш да сваляш мощността, колкото искаш, до загубване на пламъка, а имаш и 3 степени, с възможност за поддържане или отделен режим, където степените стават 4. За последното не съм сигурен, понеже модернизираха контролера, но в никой случай не е друга класа Грейкото. Просто е по подходяща за българина.
sa6koto9308 - специалист
Значи аз от както съм я купил горя само слънчоглед. Само където немога да разбера как да и сваля мощността но ще по прочета из нета за този контролер на Натурела да разбера каква му е функцията.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 22

Тема "Пелетна горелка Bosch Pellet Brenn 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: