• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
POCEHA - помощник
чет яну 30, 2020 11:16 amGranch написа:
съб яну 04, 2020 9:31 pmsa6koto9308 написа:
Аз знам кода за "Меню инсталатор" и за "Сервизно меню" само някой който разбира да ме насочи
Здравейте колеги.
Нов съм във форума.
Имам същата конфигурация котел и горелка за първа година, макар, че имам същия котел на въглища в друга къща от десет години.
Моля за малко помощ от "sa6koto9308".
Писах на лично, но нямам отговор.
Може ли за информация какви са настройките на горелката за горене на слънчогледови пелети и какви са кодовете за достъп до сервизните менюта.
Значи настройките са ми следните: на максимална мощност подаване 5 сек. Пауза 18 сек. Вентилатор 48 % Минимална мощност подаване 3 сек. Пауза 20 сек. Вентилатор 40%
Кодовете са 5162 и 2435
Granch - напреднал
Значи настройките са ми следните: на максимална мощност подаване 5 сек. Пауза 18 сек. Вентилатор 48 % Минимална мощност подаване 3 сек. Пауза 20 сек. Вентилатор 40%
Кодовете са 5162 и 2435
[/quote]

Благодаря.
Това са настройки за слънчогледови пелети, нали?
POCEHA - помощник
Така го е написал човека две страници по-назад.
LazarGanev - "Велик майстор"
Настройките може нищо да не значат, ако имате различни бункери или различни пелети
Granch - напреднал
Благодаря на РОСЕНА. Кодовете са същите. Сега видях, че настройките са на sa6koto9308 и са за слънчогледови.
LazarGanev ясно е, че настройките може да не стават при различни пелети, но мога да пробвам. Добре е, че има някой който гори слънчогледови и мога да ползвам опита му.
А защо да има разлика в настройките при различни бункери?
morfei1 - специалист
.... различен наклон, различен дебит.
aanudis - напреднал
Моля за малко помощ

Колкото и да си играя с настройките с 3 вида различни пелети (иглолистни) имах и пробвах и на повече от 43% вентилатор ми изхвъля неизгорели, малки парченца но все пак неизгорели. Пробвах да намалям подаването, свалям/вдигам пауза.. нищо не помага.

Ще съм много благодарен някой да даде съвет какво да пробвам?
sa6koto9308 - специалист
Прикачен файл:
received_2450006111996487.jpeg
Това нормално ли е така да почернее горелката от доло?
пет фев 21, 2020 8:24 amsa6koto9308 написа:
Това нормално ли е така да почернее горелката от доло?
Помислих да не е почерняване от нагар (сажди, студена зона- проблем), но като сложих снайперите, преценявам че няма нужда за притеснение.
Просто не се натрупва пепел от изгарянето на пелетите, понеже е ниско.
sa6koto9308 - специалист
Аха значи да не ме притеснява. Благодаря
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22

Тема "Пелетна горелка Bosch Pellet Brenn 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: