• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
aanudis - напреднал
пет фев 12, 2021 3:35 pmLazarGanev написа:
Просто трябва да ти коригират настройките за първоначално зареждане и палене. Аз не знам такова нещо да не може да запали от първия път. Може би си сменил пелетите и трябва нещо да се коригира.
и моята не успява да запали от време на време.. уж си играх с настройките, ама пак си го прави когато реши
6osi6 - майстор
чет фев 11, 2021 3:54 pmaanudis написа:
... не можеш да цъкаш/гасиш и т.н.. Тоя контролер само това позволява
За да гасиш, цъкаш и да настройваш от телефона, трябва да се сложи TECH ST-9730. Но, преди да се купи трябва да се свали горелката, да се върже към контролера, за да се провери как ще работят правилно вентилатора и шнека, защото в него има опция за избор на 4 модела горелки.
Granch - напреднал
ср ное 17, 2021 8:37 pm6osi6 написа:
чет фев 11, 2021 3:54 pmaanudis написа:
... не можеш да цъкаш/гасиш и т.н.. Тоя контролер само това позволява
За да гасиш, цъкаш и да настройваш от телефона, трябва да се сложи TECH ST-9730. Но, преди да се купи трябва да се свали горелката, да се върже към контролера, за да се провери как ще работят правилно вентилатора и шнека, защото в него има опция за избор на 4 модела горелки.
Къде мога да го намеря в БГ?
Ти имаш ли опит с такъв?
6osi6 - майстор
Горелка ми е друга с подобно управление. А това можеш да го намериш при Джордан ЕМ в Горна баня, за 1000 няколко лева. За някои горелки контролера движи скарата. За тази е възможно е да управлява и компресор, но трябва да се провери с горелката на място.
Тук може да му видиш функциите, но това е 973 за друг котел, а това което предлагат в Джордан е 9730.
https://www.kolton.pl/produkty-piece-ko ... sterowniki
Granch - напреднал
Здравейте,
Някой мислил ли е, дали е възможно да се направи на тази горелка подвижна скара, електрически управляема.
Нещо от рода на горелките на Phantom_.
Целта горелката да стане самопочистваща се и да гори нискокачествени пелети?
meogop - помощник
Здравейте,

Изчетох всички 20 страници от темата дотук, но не открих случай сходен на моя, затова реших да помоля за акъл.

Контролерът е TECK-717, горелката е БРЕН - 27 квт
Котелът затопля ЕДИНСТВЕНО 1000 литров буфер, който нататък си върши работите, който по други начини са му зададени.
Напоследък забелязах, че котелът работи много странно, ако изобщо може да се нарече работа. Пали се норвално, започва да вдига градуси, и много скоро, буквално до 5-10 минути без никаква видима причина влиза в режим "Гасене" и съвсем планово се изгася... Веднага след това се продухва и започва да се пали пак. И така до края на света. НЕ знам от колко време работи така, тъй като работи в паралел с по-голям котел (70 квт) за затопляне на гореспоменатия буфер. Уж да помага... а той не е помагал. Като го оставих да работи сам се разбра, че нищо не е вършел.
Уточнявам - заложена му е максимална температура 65. Той се гаси още при 50-55, без някаква закономерност в градусите. Температурата на водата в буфера въобще е далеч - 40-42 градуса.. и пада.
Та въпросът - КОЙ го кара това нещо да реши че трябва да се гаси?
За всяка свежа идея благодаря предварително!
kalin72 - майстор
Сложи температура 75 градуса.
Имаш ли инструкции за контролера? Щото там всичко си пише, примерно в секция III.5
https://www.techsterowniki.pl/!uploads/ ... rsalna.pdf
Също така секция III.10, ето това:

Bufor
Opcję tę zaznaczamy w przypadku, gdy kocioł ma ogrzewać bufor. Pompa C.O. pełni wtedy funkcję pompę
bufora. Pompa będzie pracować aż do osiągnięcia temperatury zadanej bufora dół. Po spadku
temperatury poniżej wartości zadanej bufora góra urządzenie załączy się ponownie.

Нали така си задал да работи помпата?
meogop - помощник
вт фев 14, 2023 1:47 pmkalin72 написа:

https://www.techsterowniki.pl/!uploads/ ... rsalna.pdf
Също така секция III.10, ето това:

Bufor
Opcję tę zaznaczamy w przypadku,
Колега, застреля ме с този Полски ))) Благодаря все пак, повече е от няколкото страници извадка, което са ми оставили инсталаторите..
Ако някой има инструкцията на български/английски ще бъда благодарен

А какво ще промени задаването на 75 градуса? той така или иначе се изгася далеч преди да си е достигнал зададеното, в случая 60. Пробвал съм, няма разлика.
kalin72 - майстор
Първо, режима на работа на помпата на Буфер ли е?
Второ, ако направиш максималната температура на горелката да е 75 градуса, няма начин да спира на 50 на водата. Ще спира на около 71-2, зависи и хистерезиса на колко е нагласен. Провери си пак нещата...
Аз ползвам Гугле-то за проводач, е, и поназнайвам малко полски :)
Кое налага във файтонче да са впрегнати кон и магаре?

70 киловата котел е като да си фрезоваш райграса с танк, а и още 27!

Кви са тия глупости, Калине, че си тръгнал да ги мислиш?
Твоята, 20ска ли беше, е напълно достатъчна, за това буферче.
Освен това, не е упоменато какви са задълженията на буферчето.
А ако се грижи за 6-700м2 отопляема площ?!!
Кво от това? Просто нищо, в тази инсталация не е подбрано правилно или поне не се управлява така.
Добре е да се опише каскадата.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт фев 14, 2023 8:01 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Тема "Пелетна горелка Bosch Pellet Brenn 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: