• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет яну 10, 2020 3:09 amДимитър Димов написа:
Да, това е другият начин да се направи котела 5 ходов.
aanudis - напреднал
пет яну 10, 2020 3:09 amДимитър Димов написа:
ако aanudis ....
ехеееее, много работа искаш да ми отвориш :)
aanudis - напреднал
чет яну 09, 2020 5:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
Сериозно ли го мислиш това? Наблюдението ти само потвърждава, че мястото ѝ не е там, в този сльчай. Махни я! Изводите са ти погрешни.
Термометър за фурна, за десетина лева съм го купил. Шиша му е ок 12-13 см.
Дупчиш по размер и...мериш.
https://photos.app.goo.gl/a83oVKyN6BLgzmG8A
Като го сложиш, направи си едно пробно с и без ламарината!
Супер, благодаря за термометъра :)

Еми виж сега.. от човек дето почти не разбира от котли и парни инсталации, това е първото което забелязах като махнах ламаринката. Сигурен съм че нещата седят по друг начин като я няма - предполагам част въздуха от първия ход вместо да ходи директно напред, отива назад към бункера, горелката го поема отново и го затопля още повече и така в един безкраен цикъл отопля и задната част на първия ход, което повишава ефективността.. Може и пълни глупости да са това, ама толкова от човек дето не разбира.. Обаче неможеш да ме убедиш че тази ламаринка не е по дефаулт там да пази някой дет въобще не разбира като отвори капака да не си изгори лицето. Не виждам защо иначе не са направили първата отваряема част на капака мааалко по къса та като отвориш, първия ти ход да остава покрит и безопасен. Та като повечето неща, който не разбира не пипа, който разбира си я маха :)
пет яну 10, 2020 4:52 pmaanudis написа:
пет яну 10, 2020 3:09 amДимитър Димов написа:
ако aanudis ....
ехеееее, много работа искаш да ми отвориш :)
Има по лесен и подходящ начин.
https://photos.app.goo.gl/KJsCkwP386TzXETh7
понеже бункера е по дълбок от първи ход.
Зеленото L. Направил съм го от 4мм ламарина.
Не знам доколко е подходящо за горелка с хоризонтален пламък.
Аз бих монтирал ламарината максимално напред, за да може да се развие пламъка, като може да се сложи още една шамотна плоча срещу него.

Бе човеко, кви ги пишеш?!!
Това първото голямо празно пространство, над горелката, е бункер за дърва или въглища. Естествено, че ще стои там ламарината, когато котела ти е дървеноуглов. Какви очи, какви защити?!!!!!!!! Първия ход на котела е по напред, където е втората шпионка.
sa6koto9308 - специалист
Трифонов благодаря за чертежа !
пет яну 10, 2020 6:35 pmsa6koto9308 написа:
Трифонов благодаря за чертежа !
Ще препредам на Ганев и другите стари форумни хъшове, от които съм взел идеята.
sa6koto9308 - специалист
Найстина браво това ще работи
Димитър Димов - специалист
Схемата на Тр.Трифонов е за горелка с вертикален пламък,а твоята е с хоризонтален.Съмнявам се схемата да е удачна ,но знае ли човек, докато не провери няма как да разбере.Успех и чакаме резултат.
aanudis - напреднал
пет яну 10, 2020 5:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бе човеко, кви ги пишеш?!!
Това първото голямо празно пространство, над горелката, е бункер за дърва или въглища. Естествено, че ще стои там ламарината, когато котела ти е дървеноуглов. Какви очи, какви защити?!!!!!!!! Първия ход на котела е по напред, където е втората шпионка.
Еми ето нагледно какви ги пиша.



През шпионката или на мин.мощност няма грижи, ама на макс.мощност виж какво става като я нама ламаринката.

А иначе дърва не съм горил никога :)
Котела му е 32, та ако разположи ламарина та максимално далеч, нещата може да се получат.
Една шамотна плча, пред пламъка, ще играе ролята на дожигател. Ако не издържа- чугун. С един удар два заека. Може и да стане, пък ако не, здраве!

aanudis, това е показателно, че ламарината не трябва да е там. Само не разбирам що ти не разбираш, но и това е нормално.
Карай си парното както сметнеш за добре!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 22

Тема "Пелетна горелка Bosch Pellet Brenn 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: