• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Pepchooo - помощник
вт яну 12, 2021 9:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 12, 2021 8:56 pmPepchooo написа:
Solid 200b е котела
По скоро така е кръстена системата, а котелът си е Bosch Solid 2000B, обикновено е 27 киловата.
Почисти ли си коминът или прецени, че с врътването на някоя термоглава, проблемът ще се реши, понеже е с по ниски енергийни разходи?
Да , такъв е котела , от настройките пише мощност 20 kw , не сме го чистили защото момчета , които ми монтираха инсталацията мериха газове и казаха , че не е там проблема , всичко е ОК с комина , според тях а и това , което намерих в интернет за тази грешка е нещо свързано с някакъв кондензатор в горелката или датчик за температурата.
вт яну 12, 2021 9:09 pmPepchooo написа:
вт яну 12, 2021 9:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 12, 2021 8:56 pmPepchooo написа:
Solid 200b е котела
По скоро така е кръстена системата, а котелът си е Bosch Solid 2000B, обикновено е 27 киловата.
Почисти ли си коминът или прецени, че с врътването на някоя термоглава, проблемът ще се реши, понеже е с по ниски енергийни разходи?
Да , такъв е котела , от настройките пише мощност 20 kw , не сме го чистили защото момчета , които ми монтираха инсталацията мериха газове и казаха , че не е там проблема , всичко е ОК с комина , според тях а и това , което намерих в интернет за тази грешка е нещо свързано с някакъв кондензатор в горелката или датчик за температурата.
Даже не си проверил!!!
А книжката към горелката прочете ли си? Повредена ли ти я продадоха? Не се ли информира какво означава тази грешка? Защо аз трябва да го правя вместо теб?
Ужас!!!
Pepchooo - помощник
Даже не си проверил!!!
А книжката към горелката прочете ли си? Повредена ли ти я продадоха? Не се ли информира какво означава тази грешка? Защо аз трябва да го правя вместо теб?
Ужас!!!
[/quote]

:) , няколко пъти съм е чел тази прословута книжка , те в Бош никога не са чували за тази грешка и се чудят какво да кажат 2 седмици , и затова взех да търся нещо , и питах ако някой се е сблъсквал с такъв проблем , няма смисъл да се нервим а да си помагаме , съжалявам ако си останал с грешно впечатление
вт яну 12, 2021 9:30 pmPepchooo написа:
...няма смисъл да се нервим а да си помагаме , съжалявам ако си останал с грешно впечатление
Котелът ти пропушваше.
От коминът черно.
Препоръчах нещо.
Мина време и пак същото.
Прочетох, понеже ми стана любопитно.
Е, немците пишат, че коминът ти е запушен. Преди това предположих същото.
Повече от тази помощ- здраве му кажи(!), щом е по лесно просто да си пишем тука.
За мен не е проблем. Ти се оплакваш.
Pepchooo - помощник
вт яну 12, 2021 9:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 12, 2021 9:30 pmPepchooo написа:
...няма смисъл да се нервим а да си помагаме , съжалявам ако си останал с грешно впечатление
Котелът ти пропушваше.
От коминът черно.
Препоръчах нещо.
Мина време и пак същото.
Прочетох, понеже ми стана любопитно.
Е, немците пишат, че коминът ти е запушен. Преди това предположих същото.
Повече от тази помощ- здраве му кажи(!), щом е по лесно просто да си пишем тука.
За мен не е проблем. Ти се оплакваш.
Да , прав си , въпроса е че ме увериха да не търся проблем там , но накрая ще се окаже там проблема , мерси за отделеното време.
pechkata - специалист
вт яну 12, 2021 9:46 pmPepchooo написа:


Да , прав си , въпроса е че ме увериха да не търся проблем там , но накрая ще се окаже там проблема , мерси за отделеното време.
"Не питай старило - питай патило"... :-D
Pepchooo - помощник
Здравейте ,
След почистване на комина и на целия Котел проблема си продължи , и след няколко посещения от сервизния техник на Бош според него проблема е в управлението , надявам се да го решим този проблем и ще пиша за резултата.
Pepchooo - помощник
Здравейте , след смяна на управлението всичко си дойде на мястото , котела работи супер , мерси на всички за отделеното време.
пон фев 01, 2021 8:17 pmPepchooo написа:
Здравейте , след смяна на управлението всичко си дойде на мястото , котела работи супер , мерси на всички за отделеното време.
E, сгрешил съм. Това са толкова редки случаи, контролер да се шашне, та изобщо не съм допускал.
В последно време два и все на Бош!
Продължавам да залагам на марката, макар да е ясно, че няма как да е по друг начин, след като имам няколко техни изделия.
Хубаво е, че проблемът е решен, хубаво е, че върна информация.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон фев 01, 2021 8:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Това са толкова редки случаи, контролер да се шашне, та изобщо не съм допускал.
В последно време два и все на Бош!
А, не горелката не е Бош, никъде на нея няма надпис Бош. Полска горелка, която се предлага с котел Бош от българското представителство
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22

Тема "Пелетна горелка Bosch Pellet Brenn 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: