Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zz_stefanov - майстор
нед яну 12, 2020 10:53 amAlinRomania написа:
нед яну 12, 2020 10:47 amzz_stefanov написа:
off topic: Добре, че не ползвате царевица за пуканки (popcorn) :)

#AlinRomania, можеш ли да споделиш какви са цените на царевицата спрямо пелетите, как изгаря царевицата и какво остава в бункера?
Масово ли се ползва царевица за горене в такива горелки?
Използвайте 25 кг пелети 10 кг царевица. Изгаря доста добре, но при двойни пъти в сравнение с обикновените пелети, проблемът е, че водата се загрява доста силно.
Да разбирам, че 10kg. царевица дават енергия колкото 25kg. пелети?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 12, 2020 11:04 amzz_stefanov написа:
Да разбирам, че 10kg. царевица дават енергия колкото 25kg. пелети?
Не, в такава пропорция ги смесва той
LazarGanev - "Велик майстор"
Алин, а каква е цената при Вас на слънчогледовите пелети? Дефицитни ли са?
AlinRomania - помощник
Проблемът не е непременно в разходите,
Пелети 11,50 евро евро
Царевица 11,50 евро евро

Проблемът е, че в пелетите потреблението е двойно в сравнение с пелетите + царевицата.

Пелетите влизат в горелката на всеки 45 секунди,

Пелетите + царевицата влизат в горелката на всеки 100-110 секунди

Така че консумацията е много ниска, защото царевицата гори по-силно от пелетите. Пелетите подпомагат изгарянето и запалването.
gnt69 - майстор
нед яну 12, 2020 11:35 amAlinRomania написа:
Проблемът не е непременно в разходите,
Пелети 11,50 евро евро
Царевица 11,50 евро евро
Проблемът е, че в пелетите потреблението е двойно в сравнение с пелетите + царевицата.
Пелетите влизат в горелката на всеки 45 секунди,
Пелетите + царевицата влизат в горелката на всеки 100-110 секунди
Така че консумацията е много ниска, защото царевицата гори по-силно от пелетите. Пелетите подпомагат изгарянето и запалването.
Я кажи за котела какъв е, марка модел.
AlinRomania - помощник
нед яну 12, 2020 11:51 amgnt69 написа:
нед яну 12, 2020 11:35 amAlinRomania написа:
Проблемът не е непременно в разходите,
Пелети 11,50 евро евро
Царевица 11,50 евро евро
Проблемът е, че в пелетите потреблението е двойно в сравнение с пелетите + царевицата.
Пелетите влизат в горелката на всеки 45 секунди,
Пелетите + царевицата влизат в горелката на всеки 100-110 секунди
Така че консумацията е много ниска, защото царевицата гори по-силно от пелетите. Пелетите подпомагат изгарянето и запалването.
Я кажи за котела какъв е, марка модел.
Marelli cb35 este modelul cazanului
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 12, 2020 11:35 amAlinRomania написа:
Проблемът не е непременно в разходите,
Пелети 11,50 евро евро
Царевица 11,50 евро евро

Проблемът е, че в пелетите потреблението е двойно в сравнение с пелетите + царевицата.

Пелетите влизат в горелката на всеки 45 секунди,

Пелетите + царевицата влизат в горелката на всеки 100-110 секунди

Така че консумацията е много ниска, защото царевицата гори по-силно от пелетите. Пелетите подпомагат изгарянето и запалването.
Аха, ясно, разбрах! Имаме срещу нас поредния "откривател", който е открил перпетум мобиле, но просто не може да си направи настройките на горелката, за да го докаже, затова търси помощ. Ако успее да настрои горелката с 1кг царевица да топли колкото с 2 кг пелети, ще докаже, че царевицата е двойно по-калорична от пелетите, но за момента не успява. Аз си мислех, че човека се нуждае от истинска помощ. Желая успехи. Може да попиташ в един наш форум - mazeto.net - там ще намериш сродни души :cool:
AlinRomania - помощник
Лазар Ганев през последните две седмици дори загрях на много ниска цена с тази царевица.
Идеята да пиша в този форум не беше да ме накара да се замисля, че открих топла вода, а да попитам каква е причината силата на пламъка да е по-ниска и водата да се нагрява.
Не пакетирам само пелети, защото имам нужда от 10-15 xs 40 kg седмично, а пелетите са на 150 км от къщата и нямам възможност да съхранявам много големи торби у дома.
Имам царевица в градината и тя консумира и намалява наполовина консумацията ми.

Съжалявам, ако ви притеснява, че съм писал тук, мислех, че в България има хора, които използват царевица.
andy_forresite - майстор
Неговите настройки са:
Мощност 3: 8 сек цикъл 115 вентилатор 35
Мощност 2: 8 сек цикъл 110 вентилатор 38
Мощност 1: 3 сек цикъл 80 вентилатор 38

Абсурднно е 2 да е по-силна от мощност 3. Не знаем колко грама гориво пуска шнека за час и не можем да напишем конкретни настройки. Точни също не можем, защото от пишещите тук 1-2 двама горят царевични семена. В Румъния отглеждат милиони декари царевица и е нормално тя да може да се намери по-лесно отколкото слънчогледови пелети.
Царевицата гори по-бавно от пелетите. Запалва се по-бавно и гори по-дълго. От тук може би идват тези нехарактерно дълги паузи между зарежданията. Като калоричност не мога да кажа. Зависи от влажността, съдържанието на мазнини, протеин, скорбяла. Доколкото знам първото и третото са определящи за калоричността заедно с влагата, за която е ясно каква трябва да бъде.

Инструкция за определяне капацитета на шнека:
Гасиш горелката. 30 минути след загасване отвиваш с отвертката гофрираната тръба към горелката и я насочваш към някакъв съд. Изваждаш двата кабела, които влизат в горелката и ги включваш един в друг за време 6 минути. Събираш горивото в съда. След изтичане на 6 минути разкачваш двата кабела и си ги връщаш по местата. Поставяш обратно и гофрираната тръба и затягаш хубаво с отвертката. Претегляш горивото на везна като отчетеш и масата на съда. Интересува ни само масата на горивото. Ще получиш между 2800 и 3800 g. Напиши тук колко грама си измерил. След тази процедура може да се настрои да гори добре.

Натисния десния бутон няколко пъти докато на дисплея долу в ляво се покажат оборотите на вентилатора. Тези показания се появяват на същото място, където гледаш осветеността. Трябва да се види тези 35-38% вентилатор на какви обороти отговарят. Не задавай % fan за по-малко от 1160 rpm.

Внимание!!! Закрепи стабилно кабела, който следи температурата на водата в котела. Ако се извади от мястото си те чакат огромни проблеми, включително опасност от пожар. Не изваждай гофрираната тръба от горелката докато тя гори! Има опасност от повреда по електронните компоненти.
gnt69 - майстор
нед яну 12, 2020 12:07 pmAlinRomania написа:
Лазар Ганев през последните две седмици дори загрях на много ниска цена с тази царевица.
Идеята да пиша в този форум не беше да ме накара да се замисля, че открих топла вода, а да попитам каква е причината силата на пламъка да е по-ниска и водата да се нагрява.
Не пакетирам само пелети, защото имам нужда от 10-15 xs 40 kg седмично, а пелетите са на 150 км от къщата и нямам възможност да съхранявам много големи торби у дома.
Имам царевица в градината и тя консумира и намалява наполовина консумацията ми.
Съжалявам, ако ви притеснява, че съм писал тук, мислех, че в България има хора, които използват царевица.
Никой не ползва царевица за отопление в България, царевицата е скъпа. Ние с горелки Грейко се топлим с слънчогледови пелети които са по калорични и по евтини от царевицата. :partyman:

Тема "Greyko RB30 Помощ ROMANIA" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: