Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Termodinamik - напреднал
Здравейте колеги искам да попитам някой да ми каже защо имам въздух в радиаторите на 2 рия етаж на два от лэчовете през 3 дни ги обезвъздушавам
:?
RightClick - напреднал
А радиаторите топли ли са? И аз искам да попитам,при максимално отворени кранове, еднакво горещи ли трябва да са в най-високата и ниска точка?
andy_forresite - майстор
Опиши отоплителната система - какъв топлоизточник, брой радиатори, как се захранват (горе/долу, долу/долу, едностраннно, двустранно), монтажът под нивелир ли е и има ли наклон в посока обезвъздушителя, колко циркулационни помпи и какви, къде са монтирани, тръбната разводка (еднотръбна, двутръбна тихелман, двутръбна топиков, с разпределители), вид и размер тръби, отворена или затворена, къде е разширителния съд, къде има обезвъздушители и какви (ръчни, автоматични), вентили, клапани за регулиране на ...
Нарисувай схема с химикал на бял лист, снимай и качи да се види. Отбележи по-важните компоненти.

Много трудно отгоре и отдолу ще се еднакво горещи. Трябва да са много малки и потокът през тях литри/час да е огромен. Или да е вграден в някаква ниша, разстоянието до пода да е малко, или отгоре се сушат дрехи ... Принципно отгоре са най-топли и надолу по-хладни. Може разликата да е 2-3 градуса, но пак отгоре е по-топъл. А когато е с термоглави и вече поддържа температурата, тогава пък отдолу нагоре започват да изстиват и така е нормално.
Termodinamik - напреднал
Затворена система четири лъчево връзване къщата е на три етажа като на първия етаж радиаторите са чугунени на втория и третия етаж са панелни двустранни.под наклон са монтирани ръчни обезвъздушители а тръбите са алуминиеви като от колектора на първия етаж тръгват ф.20 на втория ф.18 и на третия ф.16 .раширителншя съд е монтиран зад котела на първия еташ като върху котела е монтиран автоматичен обезвъздушители поддържам 50гр
На водата но на третия етаж радиаторите са отворени максимално на втория са полу отворени без термос глави съм на третия етаж единия от радяторитее си Е хладен и си има въздух както и още един на третия етаж през четири дни ги обезвъздушавам
RightClick - напреднал
нед яну 19, 2020 5:57 pmandy_forresite написа:
Опиши отоплителната система - какъв топлоизточник, брой радиатори, как се захранват (горе/долу, долу/долу, едностраннно, двустранно), монтажът под нивелир ли е и има ли наклон в посока обезвъздушителя, колко циркулационни помпи и какви, къде са монтирани, тръбната разводка (еднотръбна, двутръбна тихелман, двутръбна топиков, с разпределители), вид и размер тръби, отворена или затворена, къде е разширителния съд, къде има обезвъздушители и какви (ръчни, автоматични), вентили, клапани за регулиране на ...
Нарисувай схема с химикал на бял лист, снимай и качи да се види. Отбележи по-важните компоненти.

Много трудно отгоре и отдолу ще се еднакво горещи. Трябва да са много малки и потокът през тях литри/час да е огромен. Или да е вграден в някаква ниша, разстоянието до пода да е малко, или отгоре се сушат дрехи ... Принципно отгоре са най-топли и надолу по-хладни. Може разликата да е 2-3 градуса, но пак отгоре е по-топъл. А когато е с термоглави и вече поддържа температурата, тогава пък отдолу нагоре започват да изстиват и така е нормално.
Благодаря, мислех че нещо не е наред ,понеже помпата е на повече от 10 години( 4 години се използва за пелетната камина). Не и е правена никога профилактика,но всички радиатори в горната част си загряват супер. Гледал съм едни клипове,развиват един болт и леко го раздвижват наляво-надясно. Това се прави в случ. че въобще не идва топлата вода до радиатора? В youtube free a jammed central heating pump

Тема "Въздух в радиаторите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: