Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikigada - специалист
За отоплението на къщата ми е необходим котел с мощност 36 КВт бихте ли ми препоръчали марка и вид и по точно чугунен или стоманен това ми е основната дилема! С какъв запас по мощност трябва да бъде котела!

Благодаря!
ironlady - модератор
На какво гориво трябва да работи котела?
nikigada - специалист
Горивото е дърва и въглища пропуснал съм да го напиша!
null - специалист
И аз съм в същата дилема. Избрах Viadrus U22.
Не знам дали е най-добрия избор. Тази седмица ще го вземаме. От Рувекс.
ironlady - модератор
Сега остава да решиш дали иска ти да слугуваш на котела или той на теб.Какво имам в предвид: или си купуваш Viadrus /чугунен секционен котел/,Дакон /стоманен/ а може и някой другя мярка/ аз лично ти предлагам Viadrus - чешки/ или си купуваш пиролизен котел комбиниран например Atmos kombi.
Разликите или по скоро предимства и недостатъци:
Пиролизен - имат два пъти и половина по висока цена от обикновените, но се зареждат от 12-24 часа веднъж,докато при обикновения зареждането става на 4-6 часа.Пиролизните се почистват от 1-2 седмично, обик.- всеки ден и т.н.
nikigada - специалист
Определено ще е евтиния вариант със средствата съм ограничен. Засега съм се спрял на Ди Дитрикс чугунен на цена около 2700лв за сравнение Атмоса е над 4000 лв. Какво ви е мнението за Ди Дитрикса струва ли си или не? А иначе зареждане на 4-6 часа не ме бърка!
ironlady - модератор
За обикновен чугунен Дедитрих са скъпи.Давам ти база за стравнение
Viadrus U22-1200-1300лв
burningice - специалист
преди няколко месеца купих котел Viadrus U26 - 1400лв
ironlady - модератор
Ако се знаят точно киловатите на котела мога да ти кажа всеки един каква му е в момента цената. :!:
ra4o - специалист
Хм, аз дадох 1545 лв, за Виадрус U22 - 6 секции, което е 34,9 квт, преди две седмици. Доколкото разбирам човека търси за 36 квт. т.е. същия му върши работа. Вие за какви киловати говорите, че ми се струва малко евтино.

Тема "Какъв котел да избера!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: