• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед фев 02, 2020 8:37 pmmaistora1965 написа:
https://photos.app.goo.gl/Af8bDaKVf8Z7N2zf7 Малеее с тия керемиди ква риба на керемида става :drinkers:
Майсторе, почвам да продавам.
Тия все още си вършат работата, ама колко още чакат....
.........само риба да има.
maistora1965 - специалист
Еееее нали си морски.
нед фев 02, 2020 7:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
Жиляскоф, преатела на Шопа ши пичели, та ши почакаш.
У другиден, тука ши е облачно, та само заради тебе ши напрая видеотест.
Само да не ми мини котка пътя, чи на комшутката е черен котобар.
Извинявам са на г-н Марков, чи му обърках фамилията!
Проведох обещания тест. Акумулатора на автомобила беше изваден от схемата, че ми трябваше возило, та останаха около 140 А. Това не е определяща за работата на фотоволтаика. Просто щях да имам малко повече автономност, но пък вчера, при слънчев предиобед, не можа а зареди 140, а кво щеше да ги дела ония 200А?!!!
Панела е подвързан в 11.22ч, на 02.02.2020г., при напълно заредени акумулатори- 13.8 нота поддържащо напрежение.
Тази сутрин, малко след 8ч., заварих горкия Кемот да суче от ЕнергоПро, че Акутата вери лоу, а фото йок.
За да разчитем на панели и акумулатори, трябват ми още 2 панела х 300 вата, или общо около 900 вата соларна мощ (Бре, как звучи!!!) И това само за да може да работи автономно един пелетарник с помпата му.
Цена на системата до тук;
-Акумулатори 75+33+33Ач- 570лв.
-Фотоволтаик 300вата -238лв. Транспорт няма да слагам.
-инвертор соларна система PROsolar-700- 476лв.
Цена 1274 до тук, без още малко за конектори, клеми, кабели..., а трябва да дам още 476 за да се надявам на автономност!!! Ами тия акумулатори колко ше изкарат?
Я го клипърса
https://photos.app.goo.gl/h5g91APbLktJ8W16A
davidzvezdata - специалист
ср фев 05, 2020 11:33 amТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 02, 2020 7:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
Жиляскоф, преатела на Шопа ши пичели, та ши почакаш.
У другиден, тука ши е облачно, та само заради тебе ши напрая видеотест.
Само да не ми мини котка пътя, чи на комшутката е черен котобар.
Извинявам са на г-н Марков, чи му обърках фамилията!
Проведох обещания тест. Акумулатора на автомобила беше изваден от схемата, че ми трябваше возило, та останаха около 140 А. Това не е определяща за работата на фотоволтаика. Просто щях да имам малко повече автономност, но пък вчера, при слънчев предиобед, не можа а зареди 140, а кво щеше да ги дела ония 200А?!!!
Панела е подвързан в 11.22ч, на 02.02.2020г., при напълно заредени акумулатори- 13.8 нота поддържащо напрежение.
Тази сутрин, малко след 8ч., заварих горкия Кемот да суче от ЕнергоПро, че Акутата вери лоу, а фото йок.
За да разчитем на панели и акумулатори, трябват ми още 2 панела х 300 вата, или общо около 900 вата соларна мощ (Бре, как звучи!!!) И това само за да може да работи автономно един пелетарник с помпата му.
Цена на системата до тук;
-Акумулатори 75+33+33Ач- 570лв.
-Фотоволтаик 300вата -238лв. Транспорт няма да слагам.
-инвертор соларна система PROsolar-700- 476лв.
Цена 1274 до тук, без още малко за конектори, клеми, кабели..., а трябва да дам още 476 за да се надявам на автономност!!! Ами тия акумулатори колко ше изкарат?
Я го клипърса
https://photos.app.goo.gl/h5g91APbLktJ8W16A
Благодаря ти много ... Значи фирмите което казват за зимно и облачно - не отговаря ... Склонен съм да приема - 10-20 % от мощността ...
ср фев 05, 2020 12:29 pmdavidzvezdata написа:
... Значи фирмите което казват за зимно и облачно - не отговаря ... Склонен съм да приема - 10-20 % от мощността ...
Извинявам се и за правописните грешки, тук таме!
Слезнах да го вида накъде е, с уточнението, че на едно място казвам "възвратна вода от акумулаторите", да се разбира- Радиаторите.

https://photos.app.goo.gl/NakzucmXR7ia7Qnx6

Предстои съвсем скоро и подвързване на два високотехнологични Висмана към долната серпентина на буфера, а защо не и една ТП да интегрираме след година- 2.
По примера на съфорумник, смятам в преходните сезони да се топля от слънцето, като през лятото ще шия балтона на къщата.
Марков, видя ли колко е качило над 12.8, от 300 ватовия 9 амперов? Нямам амперклещи, да покажа, но е някъде около много мижаво.
davidzvezdata - специалист
ср фев 05, 2020 3:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 05, 2020 12:29 pmdavidzvezdata написа:
... Значи фирмите което казват за зимно и облачно - не отговаря ... Склонен съм да приема - 10-20 % от мощността ...
Извинявам се и за правописните грешки, тук таме!
Слезнах да го вида накъде е, с уточнението, че на едно място казвам "възвратна вода от акумулаторите", да се разбира- Радиаторите.

https://photos.app.goo.gl/NakzucmXR7ia7Qnx6

Предстои съвсем скоро и подвързване на два високотехнологични Висмана към долната серпентина на буфера, а защо не и една ТП да интегрираме след година- 2.
По примера на съфорумник, смятам в преходните сезони да се топля от слънцето, като през лятото ще шия балтона на къщата.
Марков, видя ли колко е качило над 12.8, от 300 ватовия 9 амперов? Нямам амперклещи, да покажа, но е някъде около много мижаво.
Благодаря .......Видях... Видях....
a_stoev - майстор
ср фев 05, 2020 11:33 amТрифон П.Трифонов написа:
Цена на системата до тук;
-Акумулатори 75+33+33Ач- 570лв.

-Фотоволтаик 300вата -238лв. Транспорт няма да слагам.
-инвертор соларна система PROsolar-700- 476лв.

Цена 1274 до тук, без още малко за конектори, клеми, кабели..., а трябва да дам още 476 за да се надявам на автономност!!! Ами тия акумулатори колко ше изкарат?
Идеята на фабрични термопомпи със допълнителен вход за електрически слънчев панел е да избегнеш от цените в червеното и да сложиш само панели. Целта е да покриваш големия товар на охлаждане през лятото. тогава пика на производството съвпада с пика на консумацията. Част от икономията че ще ползваш по малко мощност от мрежата, което ти позволява по-малка партида.
Това може да стане само в търговски обект с дневно и лятно натоварване, като хотелите край морето. Ако е офис, пак имаш пик на генерацията, товара и използването, но през зимата се консумира основно от мрежата и не може да икономисваш от нея. При къща вече имаш разминаване и системата почва да не идва на сметка.
Още врънкам търговците да ми дадат цени да сравня разликата между нормална машина и соларна.
ср фев 05, 2020 9:04 pma_stoev написа:
ср фев 05, 2020 11:33 amТрифон П.Трифонов написа:
Цена на системата до тук;
-Акумулатори 75+33+33Ач- 570лв.

-Фотоволтаик 300вата -238лв. Транспорт няма да слагам.
-инвертор соларна система PROsolar-700- 476лв.

Цена 1274 до тук, без още малко за конектори, клеми, кабели..., а трябва да дам още 476 за да се надявам на автономност!!! Ами тия акумулатори колко ше изкарат?
Идеята на фабрични термопомпи със допълнителен вход за електрически слънчев панел е да избегнеш от цените в червеното и да сложиш само панели. Целта е да покриваш големия товар на охлаждане през лятото. тогава пика на производството съвпада с пика на консумацията. Част от икономията че ще ползваш по малко мощност от мрежата, което ти позволява по-малка партида.
Това може да стане само в търговски обект с дневно и лятно натоварване, като хотелите край морето. Ако е офис, пак имаш пик на генерацията, товара и използването, но през зимата се консумира основно от мрежата и не може да икономисваш от нея. При къща вече имаш разминаване и системата почва да не идва на сметка.
Още врънкам търговците да ми дадат цени да сравня разликата между нормална машина и соларна.
Така е. Просто при мен нещата не опират само до...икономика.
Искам- имам.
Показах и доказвам, че все още не е икономически изгодно, освен ако няма друга алтернатива. Също и за измишльотините за ефективност без слънце.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Термопомпа от климатик и върешни тела за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: