Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivd - напреднал
Здравейте, камината е аурига ползвам я от 5 години. От 2-3 месеца забелязах, че когато ще обдухва и почва да вдига обороти се чува свирене. След това постепенно намалява. Каква може да е причината. Може ли да е лагер и трябва ли ремонт ( профилактика). Благодаря.
silent - майстор
Моята е Алба и е на 3 години и сега забелязвам същото ....ще ми интересно някой да сподели за подобен проблем и решението му...
ivd - напреднал
съб фев 01, 2020 8:41 amivd написа:
Здравейте, камината е аурига ползвам я от 5 години. От 2-3 месеца забелязах, че когато ще обдухва и почва да вдига обороти се чува свирене. След това постепенно намалява. Каква може да е причината. Може ли да е лагер и трябва ли ремонт ( профилактика). Благодаря.
Здравейте отново. Във форума пише, че има много технически грамотни хора. Не мога да си обясня, защо няма мнения и отговори на моя въпрос.
пон фев 03, 2020 7:31 pmivd написа:
съб фев 01, 2020 8:41 amivd написа:
Здравейте, камината е аурига ползвам я от 5 години. От 2-3 месеца забелязах, че когато ще обдухва и почва да вдига обороти се чува свирене. След това постепенно намалява. Каква може да е причината. Може ли да е лагер и трябва ли ремонт ( профилактика). Благодаря.
Здравейте отново. Във форума пише, че има много технически грамотни хора. Не мога да си обясня, защо няма мнения и отговори на моя въпрос.
Майсторите са заети да изкарват пари, пък другите сме на твоето дередже.
Тва обяснява ли ти нещо?
Като технически грамотен, бих разглобил, клетата камина, разчантил, въпросното изделие, след което бих се постарал да заменя лагерите, или по вероятно втулките, с най качествения матрял, че следващите 5 години да пиша за други дефекти, но не и за този.
Всъщност, що ли не пиша по форумите кат ми са развали колата, ми си я опраям безмълвно (псувам кат хамалин)? То имало лесно бе, поне няма ми тежи.
Нещо, дето го не зная и мога, плащам си го и пак без да питам.

Е, вероятно отговора, като мнение, не ти харесва, но е съвсем точен.
jabata - специалист
пон фев 03, 2020 7:31 pmivd написа:
Здравейте отново. Във форума пише, че има много технически грамотни хора. Не мога да си обясня, защо няма мнения и отговори на моя въпрос.
Че има технически грамотни хора, да...така е. Ама на тъп въпрос, по-добре да не отговориш, отколкото да отговориш глупости.
Пишеш че се чува свирене. Ама това свирене може да има милион причини. Може по перките на самия вентилатор да са се натрупали много сажди, да са взели да разбалансират колелото. Може свиренето да е от въздуха, защото самата камина е цялата в сажди, и свиренето идва от въздуха.
Разглоби ли камината, да видиш какъв е проблема? Или и ти си от хората, които пишат във форума защото колата им спряла да върви, псуват производителя какъв боклук е направил, а всъщност са забравили да сипят бензин :)
Извинявай, ама тука има технически грамотни хора, които могат да ти дадат съвет как да оправиш даден проблем, а не да ти кажат защо ти свири камината.
ivd - напреднал
Здравейте, значи трябва някой да ви побутне за да реагирате. Благодаря за второто мнение. От камини не разбирам, затова се обърнах към форума. Водих майстор вкъщи, каза ми, че може така да работи. Е като мине зимата ще огледам вентилатора, както ме посъветва. Благодаря бяхте много деликатни и изчерпателни.
ср фев 05, 2020 5:14 pmivd написа:
Здравейте, значи трябва някой да ви побутне за да реагирате. Благодаря за второто мнение. От камини не разбирам, затова се обърнах към форума. Водих майстор вкъщи, каза ми, че може така да работи. Е като мине зимата ще огледам вентилатора, както ме посъветва. Благодаря бяхте много деликатни и изчерпателни.
Eхеее, на са засягай и благодарим, чи на побутна!
Топла, у къщи и здрава зима навънка, ама надали, за второто де! Пари или пелети ше спестиме, другаде да не ги даваме!
Със здраве!

Тема "Вентилатор на камината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: