Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср мар 25, 2020 5:03 pmemogti написа:
ср мар 25, 2020 4:41 pmzz_stefanov написа:
Виж, комините понякога се палят, не си играй с огъня.
Напълно съм съгласен с теб. Когато се отоплявах на дърва го играх тоя филм. От четири години съм на пелети и дори не съм чистил комина. Като го погледна от вътре свети.
Това е много добре, но....НО!!!
В съседна тема, има запалени бурии (кюнци) на пелетна камина, която работи на 1. Аз го разбирам, че едва крета. Прегледах му форумното досие и установих, че топли 80 квадрата с 18 киловата.
Та, винаги съществува риск. Както е студен и.... !!!
Фибрана е достатъчно скъп, та да пестиш от вата. Е, малко по трудно се работи ватата.
emogti - помощник
Точно заради по трудоемкото изпълнение с вата мислех с фибран, ама ще ви послушам. Иначе видя ли каква грозотия е отвън комина. Яд ме е да го гледам.
ср мар 25, 2020 5:59 pmemogti написа:
Точно заради по трудоемкото изпълнение с вата мислех с фибран, ама ще ви послушам. Иначе видя ли каква грозотия е отвън комина. Яд ме е да го гледам.
Глей ся, почти перфектния комин. В другата тема изрязах снимка, за да се добие представа. Та, за тук съм го снимал и му дойде момента. 15.01. тая година, Карлово.

https://photos.app.goo.gl/pLexiMm9VkAPfTWX8

Вижда се къде е лееекинко компрометиран. Трябвало е да сдупчат по нашироко и да напъхат вата. Но и така е добре, въпреки, че доволно топлеше дланта.
Направи си го като хората и да ти е кеф после!

Утре, ако ми разрешат съседите, ще снимам техните два комина. Не го направиха много добре, но е ефективно. Изолираха, след като на единия се задръсти въртящата шапка. Сега я нама.
fbr - майстор
Външния комин винаги предполага проблеми. Комин по вътрешните стени на къщата е много по-добър вариант. Комина трябва да е топъл. Особено за бърз старт. А външен комин, изграден с масивни тела е направо убийствен. Мнооого трудно тръгва.
emogti - помощник
Трифонов, то е много хубаво това което си снимал с неръждевейката ама и цената му бива. За сега няма начин. Ще творим. Имам цял етаж да стягам, лятото двора правих, а сега и котела смених, че ми изпадна един много на оферта и не се сдържах. И те така те. Наздраве
ср мар 25, 2020 8:13 pmfbr написа:
Външния комин винаги предполага проблеми. Комин по вътрешните стени на къщата е много по-добър вариант. Комина трябва да е топъл. Особено за бърз старт. А външен комин, изграден с масивни тела е направо убийствен. Мнооого трудно тръгва.
Ехо, ти ни чу ли, чи утре ши снимам?
Куминити са външни. Нямат проблем.
Въпрос на инжинерни ришения.
.......по натам ши убадя кви са инжинерити.
Кой ши го притопли за бърз старт?!
Ади, се едно ни съм та питал. И ти си ено ФБР...

emogti, не са притеснявай- моя комин не е перфектен, макар чи тука ръся на поразия. Сичко по реда си.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср мар 25, 2020 9:14 pm, променено общо 1 път.
emogti - помощник
ср мар 25, 2020 9:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 25, 2020 8:13 pmfbr написа:
Външния комин винаги предполага проблеми. Комин по вътрешните стени на къщата е много по-добър вариант. Комина трябва да е топъл. Особено за бърз старт. А външен комин, изграден с масивни тела е направо убийствен. Мнооого трудно тръгва.
Ехо, ти ни чу ли, чи утре ши снимам?
Куминити са външни. Нямат проблем.
Въпрос на инжинерни ришения.
.......по натам ши убадя кви са инжинерити.
Кой ши го притопли за бърз старт?!
Ади, се едно ни съм та питал. И ти си ено ФБР...
То и аз нямам проблем вече. След ватата по кюнеца, всичко е точно. Само чернилката ма дразни.
fbr - майстор
Ако температурата на околната среда е 0 градуса, то каква е температурата на външния неработещ комин. А каква ще е температурата на същия комин, направен по вътрешните стени на къщата, където се преполага да е поне около 10 градуса. Помисли. Не се хлъзгай по шапкарското си мислене.
Последна промяна от fbr на ср мар 25, 2020 9:17 pm, променено общо 1 път.
emogti - помощник
Много малки снимки могат да се качват, ама пак д е

Прикачен файл

IMG_20200325_205004.jpg
ср мар 25, 2020 9:14 pmfbr написа:
Ако температурата на околната среда е 0 градуса, то каква е температурата на външния неработещ комин. А каква ще е температурата на същия комин, направен по вътрешните стени на къщата, където се преполага да е поне около 10 градуса. Помисли. Не се хлъзгай по шапкарското си мислене.
Феберейски, шапкарското ми мнение са чете не само от тебе, та не е трудно да са сметне кък са притопля студен външен комин от нисък старт.
Що не си пишеш протоколите някъде другаде?!

Тема "Конденз в комин, начин за решаване на проблем!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: