Най - вълнуващия въпрос зимно време.
бат Вальо - специалист
ср фев 19, 2020 2:53 pmnikigada написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Ники, при тия температури и интервали, дето ги споменаваш, смятам че и 150 см. вкладна цев ще ти върши работа.

Ако пъхаш тръби, горна тръба влиза в долна, и така до горе.
Разбрах те, за тръбите да може водата да се стича надолу и насипвам перлита отвън.

Благодаря!
ср фев 19, 2020 12:59 pmбат Вальо написа:
И пак ще имаш конденз с тез тръби и изолацията. Защо мислиш че продават съд за събиране на конденз на иноксовите комини с изолация? Аз заради този проблем си сложих миналата година външен комин 180-230 с изолация от вата помежду тръбите. Конденза остана, но пък комина не трупа нагар вече. Ако щеш вярвай, комина тече отдолу при слънчево време без да е запален котела. Ще слагам тръба на тапата на комина отдолу поне да си поливам близкото дърво. :) А конденз ми се образува най много на шапката. От там направо си вали. :)

Според мен конденз ще имаш винаги щом горелката ти спира тръгва на определено време.
Конденза ще го има и върху тръбите т.е. в изолацията между стария комин и металните тръби? Защо мислиш така? Аз мисля че конденза в огромната си част ще е вътре в тръбата и ще може да се улови през тапата. Даже не мисля че върху тръбите - отвън ще има конденз защото не контактуват с изгорелите газове които носят със себе си влагата от изгарянето а именно та кондензира!

Сега този конденз попива в стената на комина а оттам и проблемите свързани с това. Надявам се така поне стените да не се мокрят.

Благодаря!
Както ти казах моя комин е външен - тънка и дебела тръба и помежду им вата. При мен течеше И помежду двете тръби, където стои ватата.
Не съм специалист, строител ... мои наблюдения.

Когато е топло примерно като тази зима, в котелното ми е по-студено от вън. Комина се напича от слънцето и се стопля. Котела не гори. Въздуха от котела се движи през комина постоянно и кондензира от външната страна на металната тръба.
Като запаля котела навън е студено, а в комина става горещо. Тогава конденза се образува отвътре.
При всички случаи от някъде тече :) За туй аз мисля лятото или когато е топло времето да затварям притока на въздух към комина. Вадя меката връзка отзад, нахлузвам една торбичка на изхода на котела и пак я слагам.
nikigada - специалист
При мен този проблем с външното оросяване няма да го има. Като приключи сезона, оставям котела за 2-3 месеца отворен за да изсъхне комина и през август живи и здрави действам!

Благодаря за съдействието!
emogti - помощник
Аз имах същия проблем. Външен комин с тухла единичка. Течеше като лейка. След много майстори и четене на ум ми дойде да изолирам меката връзка свързваща котела с комина. Омотах я с вата и фолио и на втория ден, о чудо. Три години никакъв конденз без да пипам самия комин. Преди три седмици смених котела и понеже новия е с по малък фи, смених гофрето с кюнци, ама не ги изолирах. И познай- разтече се яко. Айде пак вата и фолио и всичко е окей. Ама това лято ще изолирам и комина с фибранче за по сигурно. Опитай. Явно кюнеца отделя цялата топлина от газовете и коминчето остава студено :)
zz_stefanov - майстор
Комичне с фибранче, по добре недей. Вата. :)
вт мар 24, 2020 10:36 amzz_stefanov написа:
Комичне с фибранче, по добре недей. Вата. :)
Въх, испривари ма, хаха!
Не четат. Скоро някой си намери стопен фибрана, та рече, че ще си поправи грешката, въпреки предупрежденията.
payov - специалист
ф150 неръждаема тръба,неръждаеми поп нитове , 500 литра перлит и забравяте за този проблем.
emogti - помощник
вт мар 24, 2020 11:52 amТрифон П.Трифонов написа:
вт мар 24, 2020 10:36 amzz_stefanov написа:
Комичне с фибранче, по добре недей. Вата. :)
Въх, испривари ма, хаха!
Не четат. Скоро някой си намери стопен фибрана, та рече, че ще си поправи грешката, въпреки предупрежденията.
При мен кюнеца е около 1.5 м. и комина е студен. Димните газове повече от 130 гр. не съм ги виждал. Съмнявам се да стопи фибрана, ама може и да сте прави. Ще помисля на вариант с лепене на каменна вата и шпакловка. Все пак трябва да го покрия с нещо въпреки че от години нямам конденз, но откогато течеше целия е избил чернилки и ми грози фасадата. :?
zz_stefanov - майстор
Виж, комините понякога се палят, не си играй с огъня.
emogti - помощник
ср мар 25, 2020 4:41 pmzz_stefanov написа:
Виж, комините понякога се палят, не си играй с огъня.
Напълно съм съгласен с теб. Когато се отоплявах на дърва го играх тоя филм. От четири години съм на пелети и дори не съм чистил комина. Като го погледна от вътре свети.

Тема "Конденз в комин, начин за решаване на проблем!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: